ZDZ
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 marca 2024, 11:23 komentarzy 37
W artykule mamy też niepublikowaną wcześniej wizualizację obiektu - tak będzie wyglądała pierwsza (mini)tężnia solankowa w naszym mieście. Przeczytajcie, zobaczcie.

W artykule mamy też niepublikowaną wcześniej wizualizację obiektu - tak będzie wyglądała pierwsza (mini)tężnia solankowa w naszym mieście. Przeczytajcie, zobaczcie.

Na wakacje powinna być gotowa „minitężnia solankowa nad Iławką” - projekt zwycięzca Iławskiego Budżetu Obywatelskiego przeprowadzonego w roku 2022.

O ogłoszeniu miejskiego przetargu na wykonanie robót budowlanych poinformował w piątek burmistrz Iławy.

Dawid Kopczewski udał się w tym celu na przyszły plac budowy - to działka nad rzeką Iławką na wysokości ulicy Kościuszki, przed mostkiem na Młynówce.

- Już niedługo wybudujemy kolejną atrakcję w naszym mieście, a mianowicie tężnię solankową, która wygrała w głosowaniu mieszkańców w Iławskim Budżecie Obywatelskim. Ogłosiliśmy przetarg na budowę tej tężni, do 21 marca czekamy na oferty od firm, które chcą się podjąć tego zadania. Jeżeli nic po drodze się nie wydarzy, to w kwietniu podpiszemy umowę na wykonanie tej tężni, a już w okresie wakacyjnym będziemy mogli z tej atrakcji korzystać. Jest to kolejna dobra wiadomość dla naszych mieszkańców i dla naszych gości, turystów 

- powiedział burmistrz.

Opublikowana w mediach społecznościowych informacja spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem części mieszkańców - rzeczywiście cieszą się z kolejnej powstającej w naszym mieście atrakcji. 

Inni wytykają poślizg.

Przedstawiciele Stowarzyszenia Iławscy Seniorzy - organizacji, która złożyła projekt minitężni do Iławskiego Budżetu Obywatelskiego - skomentowali:

W końcu konkret w "starej" sprawie... Tężnia powinna już istnieć.

Inna osoba biorąca udział w dyskusji zauważyła, że "w Lubawie tężnia, która także wygrała tam w budżecie obywatelskim, stoi od sierpnia. U nas będzie w sierpniu, czyli rok później".

Burmistrz odniósł się do tych uwag, wyjaśniając:

W samorządzie, jak i w życiu, tak bywa, że czasem pewne rzeczy się opóźniają niezależnie od nas. W dniu 11.10.2023 r. nastąpiło otwarcie ofert na wykonanie dokumentacji projektowej budowy tężni solankowej w Iławie. W drugim już postępowaniu - pierwsze nie zostało rozstrzygnięte, co wpłynęło na opóźnienie - wpłynęły dwie oferty. Po wykonaniu dokumentacji i uzyskaniu pozwolenia na budowę, przystąpiliśmy do realizacji zadania. Z uwagi na czas niezbędny na uzyskanie warunków od gestorów sieci i konieczność powtórzenia procedury wyłonienia wykonawcy dokumentacji projektowej, końcowy termin realizacji zadania IBO uległ przesunięciu.

Po rozstrzygnięciu ogłoszonego przetargu i podpisaniu umowy z jego zwycięzcą, firma ta będzie miała 2 miesiące na wybudowanie tężni.

Poniżej załączamy niepublikowaną jeszcze wizualizację obiektu. 

Red. kontakt@infoilawa.pl.

Wizualizacja i projekt minitężni solankowej nad Iławką.

REKLAMANAJLAK
Swojak

37Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Lubawiok 37 4 miesiące temuocena: 80% 

  a my już tężnię mawa , nie to co Iława

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Leopold 36 4 miesiące temuocena: 100% 

  „Wiesz co robi ta tężnia? Ona odpowiada żywotnym potrzebom (prawie) całego społeczeństwa. To jest tężnia na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tą tężnią? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo”

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~urrraaaaaaaaa 35 4 miesiące temuocena: 60% 

  będzie POtężnia

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do guru~guru 34 4 miesiące temuocena: 100% 

  i jeszcze jak jakiś wyedukowany historyk wygłosi mądrości SWE, jedynie słuszne i niepodważalne przez żadne stado baranów to moc takiej budowli może być przeogromna , a nawet większa od ogromnej Lubawy , którą ten wizjoner widział w komentarzach SWYCH .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~guru-guru 33 4 miesiące temuocena: 100% 

  Jeszcze taniej by wyszło jakieś miejsce mocy. Modne teraz. Trochę kamieni polnych poukładać w na przykład koło, oczywiście każdy wyjątkowy i emitujący energie za co słono by się zapłaciło inwestorowi. Naokoło kilka krzesełek. I niech siadają, niech wdychają...efekt taki sam jak z tej tężni. Czyli żaden. Do tego jakiegoś pana z wahadełkiem co mocą autorytetu szamana potwierdzi te moce. Idealne dla nowoczesnych czcicieli ognia i świtezianek z tefałenu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PolitykaNie 32 4 miesiące temuocena: 67% 

  Michał Młotek zrobi jeszcze większą tężnię i tym samym stworzy obiecane miejsca pracy ;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 31 4 miesiące temuocena: 38% 

  Brak komentarza na te wasze tak zwane pseudo komentarze nasycone po brzegi nienawiścią co za bydło. Nie zasługujecie na żadnego burmistrza chamstwo, chamstwo i jeszcze raz bydło.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sztylet 30 4 miesiące temuocena: 40% 

  NIe chcę ale muszę...to rzec. Gdzie jest ta kobieta która mogła rostrzygnąć wojnę miedzy panami i wejśc pomiedzy nich w pierwszym podejściu do wyborów. Dlaczego ona nagle startuje do rady wojewódzkiej? Czyzby była zmowa? Bo gdyby czasem ona weszła pomiędzy nich, albo była nawet pierwsza, to jeden z tych Panów bylby aut, zatem bez szans na burmistrza

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławiak 29 4 miesiące temuocena: 64% 

  No cóż już sobie wyobrażam co z tą solanką będzie wyczyniać nasza jakże „ uzdolniona” młodzież Syf i obraz nędzy rozpaczy z tego zostanie oraz kupa butli po piwie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. 28 4 miesiące temuocena: 67% 

  i kamieni kupa po PO

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lena 27 4 miesiące temuocena: 67% 

  Panowie pomysły są tylko pomysłami którymi mozna pociagnąć wyborców. Jakby wirtualnymi. ZAuważa się, iż pomysły bierzecie jakby za rzeczy, które już są zrealizowane Tymczasem daleko do pozyskania kasy. Jeśli nawet coś skapnie to będzie już koniec nadchodzącej kadencji.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xd 26 4 miesiące temuocena: 71% 

  Będzie jak w Dubaju. A to tylko ilaffka co gnojowicą śmierdzi na co dzień xdd

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 25 4 miesiące temuocena: 67% 

  Ty to napewno z Dubaju bo z Polska języka coś nie tak.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dość tej amatorki 24 4 miesiące temuocena: 73% 

  Rok opóźnienia z małym projektem pokazuje jaki amator rządzi w tym mieście. Chyba już wystarczy!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 23 4 miesiące temuocena: 29% 

  No chyba tak choć pewności nie mam jaki będzie amator kolejny po amatorze.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Smutna prawda 22 4 miesiące temuocena: 64% 

  Drodzy mieszkańcy Iławy, czy zauważyliście, że każdy artykuł zamienia się w hejt na Młotka? Ludzie oponentów politycznych tylko czekają żeby ujadać. To smutne, bardzo. Nie macie pomysłu na kampanię? No tak… słaba kadencja burmistrza, to i słaba kampania. Dlaczego nie bronicie swojego kandydata i jego pomysłów, tylko hejtujecie przeciwnika. Przecież to artykuł o tężniach. Bardzo źle to świadczy o Was.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 21 4 miesiące temuocena: 31% 

  Ależ na tym forum rozszalali się miłośnicy pana Młotka ! / Mocny zespół czy wynajęci klakierzy ?/ A może wymarzony pan Młotek będzie tylko figurantem , za pleców którego rządził będzie "stary i sprawdzony" parę lat temu pan Ż. ? O tężni ; słabo znam Iławę i nie słyszałem o podziemnych zasobach wód mineralnych , ale może są . Bo przecież bez nich tężnia to faktycznie Miś.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ale Was bolo 20 4 miesiące temuocena: 75% 

  Jakoś nikt tu nic o Mlorku nie pisał. To a wy tylko czekacie żeby się przyczepić. Może miasto ma zwyczajnie dosyć Kopaczewskiego? Pomyślałeś o tym? Dupa Was boli, że za Młotkiem idą mocne nazwiska co? Przecież to wy to hejtujecie. To zwykły strach. Mlotek ma zaplecze i ludzi, którzy mu pomogą i to Was boli. Oj boli.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mirek 19 4 miesiące temuocena: 63% 

  Panie Burmistrzu, proszę o zastanowienie się nad taka teznia która będzie zadaszona i o większym obwodzie. Widziałem w Krynicy Zdroju taka teznie - dosyć duza- ale wokół której sporo osób spacerowalo-chodzilo szybko. Tutaj w tak małej szybko się zakręci w glowie i w deszczu czlowiek nie pochodzi za bardzo a poza tym zeby uzyskać efekt prozdrowotny należy oddychać w mikromlimacie troszkę głębiej i przy troszkę większym wysiłku. Proszę o zastanowienie się. Pozdrawiam

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~spider 18 4 miesiące temuocena: 86% 

  Ta mini tężnia się nadaje do Zalewa a nie Iławy. Skala tężni powinna być odpowiednia do wielkości miasta i ambicji turystycznej Iławy. Ale co tam, wprowadzi się program naprawczy. Stworzy się obywatelskie harmonogramy korzystania z tężni. W sezonie priorytet z korzystania z tężni będą mieli mają turyści. A poza sezonem np. poniedziałek mieszkańcy Starego Miasta, wtorek mieszkańcy XXX-lecia, środa Podleśne itd.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 17 4 miesiące temuocena: 80% 

  Zjawa, co za bzdury opowiadasz, przecież nawet burmistrz pisze, że przyczyny długiego terminu były inne.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zjawa 16 4 miesiące temuocena: 42% 

  Jakim trzeba być małostkowym człowiekiem i tak manipulować faktami. Tężnia wygrała w Iławskim Budżecie Obywatelskim i dopiero rozpoczyna się jej budowa bo radni bezradni głosowali w zeszłym roku za przełożeniem kasy. W tym i bezradni od Młotka.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do Mirka 15 4 miesiące temuocena: 47% 

  Burmistrz nie robi tego, zeby mieszkancom bylo dobrze, ale zeby go wybrali na kolejna kadencje. Wiec watpie, zeby Twoje (skadinad dobre) pomysly zostaly wziete od uwage.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Cyrk 14 4 miesiące temuocena: 65% 

  To jest szczyt bezczelności burmistrza. Najpierw inwestycje PKP, o której było wiadomo chyba już w 2019 roku przedstawia jaką swoją. Teraz tężnie, którą zaplanowali i zawnioskowali mieszkańcy w 2022 roku, przedstawia w kampani, że może będzie w lato…. O Iława się na to nabiera?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do nadajnika 13 4 miesiące temuocena: 79% 

  I dobrze! Ma za sobą ludzi, którzy mu zawsze pomogą! A kogo ma Dawid? Na wójta wypiął się zaraz na początku kadencji! Mlotek ma z kim działać i super! Aktualnie to jego środowisko decyduje o dotacjach itd. I to jest jego moc! Tym hejtem tylko mu pomagacie. A Zylka? Super, że będzie radnym i Mlotek jasno powiedział, że Dom Weterana to jego pomysl(żyłki). Uczciwie, a nie jak Dawid przy inwestycji PKP. Zajmijcie się kampanią waszego Dawida, bo coś cienko przedzie. Czytanie z karki i jąkanie to za mało.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nadajnik Starostwa 12 4 miesiące temuocena: 27% 

  A Młotunio który od rana samego siedzieli nas w starostwie na smyczy to co? Ten nawet od Żyły podpitolil pomysł na Dom Weterana. Taki to cwany maluszek. Ale w starostwie mają zgryz ha! Niedługo w temacie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pablo 11 4 miesiące temuocena: 68% 

  Odgrzewanie kotleta dość już Kopaczweski wybory już nie basem Młotek musi wygrać

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wizja 10 4 miesiące temuocena: 93% 

  tężnia-potężnia

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka 9 4 miesiące temuocena: 24% 

  Gdzie ten brud czemu tak opluwacie burmistrza

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkanka 8 4 miesiące temuocena: 71% 

  W całej Iławie brud i syf, tym się lepiej trzeba zająć , wstyd iława !!!zaraz ta tężnia będzie zaniedbana jak wszystko co powstaje

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Patryk 7 4 miesiące temuocena: 80% 

  Teraz dopiero coś robi, wstyd że przez tyle lat brał kasę. Myśli, że ludzie nie widzą i nie wyciągają wniosków? To jest w błędzie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. 6 4 miesiące temuocena: 23% 

  Nie myślcie że Młotek już siedzi w Ratuszu na miejscu Kopaczewskiego A takiego wała!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Swoj 5 4 miesiące temuocena: 77% 

  Teraz to wszystko będzie , przez tyle lat nic a w ciągu niespełna m-c wnet wszystko , co za wspaniały burmistrz masz mój głos , haha

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hbvf 4 4 miesiące temuocena: 81% 

  Zabierzcie już to nieszczęście z ratusza.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Leopold 3 4 miesiące temuocena: 50% 

  Jak to nieszczęście zabierzemy to przyjdzie jeszcze gorsze

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Podatnik 2 4 miesiące temuocena: 79% 

  Może po pierwsze remonty i budowy dziurawych ulic i chodników TY nieudaczny burmistrzu lecz czas twojej kadencji bliski i słychać już łoskot z jakim wylatujesz z Ratusza

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Architekt 1 4 miesiące temuocena: 88% 

  A to nie miało być w takim kształcie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4118 sekundy