REKLAMAfredom
REKLAMAAkademia
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 marca 2024, 12:29 komentarzy 2
Miejsce znalezienia niewybuchów.

Miejsce znalezienia niewybuchów. (Fot. KPP w Iławie.)

Osiedle Żołnierzy Wyklętych w Iławie to teraz wielki plac budowy - powstaje tutaj obecnie układ drogowy tej części naszego miasta. Właśnie podczas tych robót budowlanych odkryto tu 6 pocisków artyleryjskich!

W poniedziałek (11.03.2024r.), kilka minut po godzinie 8:00, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Iławie otrzymał zgłoszenie dotyczące ujawnienia niewybuchu podczas prac przy budowie drogi na Osiedlu Żołnierzy Wyklętych w Iławie.

- Na miejsce wysłano policjanta przeszkolonego z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Funkcjonariusz ten potwierdził, że we wskazanym miejscu znajduje się 6 pocisków artyleryjskich pochodzących z okresu II wojny światowej - mówi rzeczniczka iławskiej policji, asp. szt. Joanna Kwiatkowska. - Na tej podstawie patrol policji dokonał zabezpieczenia miejsca celem niedopuszczenia osób postronnych do momentu przyjazdu saperów z jednostki wojskowej w Lidzbarku Warmińskim i podjęcia przez nich pocisków - dodaje.

Materiały wybuchowe z czasów II wojny światowej wciąż stanowią realne zagrożenie! Takie interwencje nie należą wcale do rzadkości. W związku z tym policja apeluje, aby pod żadnym pozorem samodzielnie nie przenosić ani nie dotykać tego typu znalezisk!

Należy jak najszybciej powiadomić policję, a miejsce oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu.  

Na podstawie informacji KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAprofi

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Ogień 2 2 miesiące temuocena: 20% 

    Nazwa osiedla zobowiązuje ;)

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Patriot 1 2 miesiące temuocena: 100% 

    Czerwony komuch w kolejnym pokoleniu. Raz sierpem raz młotem w.....

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4183 sekundy