REKLAMAzoomi
REKLAMAWybory 2024

Sport

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 marca 2024, 10:30 komentarzy 36
Hubert Brach (Arrachion Iława) podczas skutecznych ataków w walce z Jankiem Mielewskim (MMA Team Tczew)

Hubert Brach (Arrachion Iława) podczas skutecznych ataków w walce z Jankiem Mielewskim (MMA Team Tczew) (Fot. Mateusz Partyga)

Kto był wczoraj w hali sportowo-widowiskowej, ten mógł się przekonać na żywo, jak Iława i okolice spragniona była wydarzenia sportowego związanego ze sztukami walki. Gala MMA i boksu FSC 8 Iława Fight Night wypełniła trybuny, a same wygrane odniesione przez reprezentantów miejscowego Arrachiona tylko podkreśliły wyjątkowość tych zawodów.

2014 rok – wówczas po raz ostatni zorganizowano w Iławie galę MMA, K1 i boksu (walczył na niej choćby Mateusz „Master” Masternak).

Jak dawno to było? Tak dawno, że pojedynek na niej stoczył wówczas także ... Dawid Tarasiewicz, założyciel i główny trener w Arrachionie Iława (filia olsztyńskiego Arrachiona). Wczoraj podczas gali zorganizowanej przez federację First Step Championship trójka jego podopiecznych: Wiktoria Andruch, Hubert Brach i Adrian Błoński wygrała swoje pojedynki, przy wielkim aplauzie publiczności. A Tarasiewicz zagadał do nas półżartem (?), że może przy okazji kolejnej takiej gali stoczy tu swoją pożegnalną walkę.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Gala MMA FSC 8: Iława Fight Night, 16 marca 2024, fot. Mateusz Partyga / Info Iława

Ilość zdjęć 74

Właśnie: czy dojdzie do kolejnej gali MMA, boksu, K1 w hali nad Małym Jeziorakiem? To pytanie zadawano jeszcze w trakcie trwania tej wczorajszej. Dawno trybuny iławskiego obiektu przy ul. Niepodległości nie zgromadziły takiej publiczności (pomijając może grane w gościnie mecze siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn, ale to wydarzenie jako takie iławskie jednak nie było…).

Na galę zorganizowaną przez federację First Step Championship przyszło 1200 kibiców! Byli to miejscowi fani sztuk walki, ale także kibice z Grudziądza (około 300 osób!), z Brodnicy (150!), z Tczewa, Ostródy, Morąga, okolic itd.! To był piękny widok. Tego brakowało w Iławie.

Burmistrz Dawid Kopaczewski zarówno w kuluarowej rozmowie z nami, jak i podczas oficjalnego wystąpienia w oktagonie przyznał, że chciałby, aby impreza tego typu była na stałe wpisane do kalendarza sportowych wydarzeń Iławy. Identycznie było z Arturem Smarzyńskim. Szef organizacji sportów walki First Step Championship MMA&K1 mówił o tym, że Iława stworzyła znakomity klimat podczas gali i FSC chętnie tu ponownie przyjedzie. Ale już z kamerami… Polsatu. Podczas sobotniej gali Smarzyński potwierdził zawiązanie współpracy z polską telewizją, zwłaszcza z jej sportowym działem.

Solą karty walk były pojedynki zawodniczki i zawodników Arrachiona Iława. Hubert Brach, mierzący 2 metry wzrostu gladiator pochodzący z Laseczna (gmina Iława), pod koniec drugiej rundy pokonał po serii ataków Janka Mielewskiego (MMA Team Tczew). Wiktoria Andruch, kruszynka w porównaniu z Brachem, stoczyła pełną, trzyrundową walkę. Sędziowie w pojedynku z Sandrą Michno (Silesian Cage Club Katowice) orzekli werdykt na korzyść iławianki, jednak pamiętać trzeba, że fight był bardzo wyrównany. Wiktoria zdecydowanie wygrała pierwszą rundę, w drugiej też przeważała, jednak trzecia odsłona tego pojedynku należała do jej rywalki.

- Dostałem cios na wątrobę i mnie totalnie "przytkało". W trakcie tej trzeciej rundy mówiłam sobie cały czas w myślach, że muszę wytrzymać, nie mogę się poddać i dać się znokautować, bo jak dotrwam, to pewnie wygram. Tak też się stało

- mówiła nam - nomen omen - Wiktoria tuż po swojej wiktorii.

Adrian Błoński miał bardzo trudną przeprawę w pierwszej rundzie walki z Gruzinem, Akakim Khoravą. Rywal okazał się skutecznym zapaśnikiem, ale także miał potężne ciosy z góry. W drugiej rundzie jednak pochodzący z Tyrowa fighter wykorzystał swoje znakomite umiejętności techniczne, oplótł rywala i już nie dał mu się wyswobodzić. Duszenie D’arce dało mu zwycięstwo, tak upragnione.

3 WALKI = 3 WYGRANE!!! Arrachion Iława zalicza hat-trick podczas gali FSC Iława Fight Night. Od lewej strony: Wiktoria Andruch (zwycięstwo), Hubert Brach (zwycięstwo), trener Dawid Tarasiewicz i Adrian Błoński (zwycięstwo). Brawo Iława!!! (fot. Mateusz Partyga)


W walce wieczoru Rafał Błachuta (Poland Top Team Grudziądz) bardzo szybko wygrał z Egipcjaninem Mohamedem Ghalabem.

Po gali publiczność, opuszczając halę, zastanawiała się, kiedy w Iławie odbędzie się kolejna taka gala. Zastanawiają się także pewnie lokalni przedsiębiorcy, bo kibice - miejscowi, jak i przyjezdni - dość często i gęsto korzystali z okolicznych sklepów, barów, punktów gastronomicznych itd. A to też duża wartość dodana przez wczorajsze wydarzenie. O tym również trzeba pamiętać.

sport

zico

kontakt@infoilawa.pl

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

TEMATY sport
REKLAMAgeodeta
REKLAMAprofi

36Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Polak 36 2 miesiące temuocena: 79% 

  Promocja przemocy powinna być zakazana.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. 35 2 miesiące temuocena: 100% 

  Nigdy takie walki nie nazywano sportem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hasan 34 2 miesiące temuocena: 22% 

  A zapasy , judo ? To nie sport? Tam są obalenia, duszenia i dźwignie. A boks i kickboxing to też nie sport? Tam też walą się po łbach, tylko że jeszcze mocniej i dłużej. To wszystko sporty olimpijskie. Więc w czym problem , czemu MMA , czyli połączenie tych wszystkich sportów nie miałoby być pełnoprawnym sportem ? To nie miałoby logiki i uzasadnienia. Uczmy nasze dzieci MMA , tak jak Rosjanie uczą się sambo czy Czeczeni zapasów, będziemy zdrowi i silni jak oni!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bart 33 2 miesiące temuocena: 25% 

  A niech się biją młodzi między sobą - przyda to się gdy rusek wejdzie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Drogi Czytelnik do tuby 32 2 miesiące temuocena: 81% 

  Bez specjalnego zwracania uwagi widać, że FORUM tego portalu od długiego czasu jest miejscem, gdzie pewien miejscowy komentator wstawia SWE różne urojenia. Nawet raczył wygłosić z łaski SWEJ herezję jakoby redakcja Info korzystała z kremlowskich rubelków? Pomawia poniżej Redakcję, że podpisała jakąś umowę z miejscową konfederacyjką? Ten arogancki historyk może błędnie mniema, że z racji określonego wykształcenia i wykonywanego zawodu może dowolnie, parszywie i bezkarnie wyzywać, obrażać i znieważać innych nazywając ich pętakami, kretynami, debilami, idiotami itp.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~czy to płatna tuba propagandowa? 31 2 miesiące temuocena: 26% 

  Czy zwróciliście uwagę Drodzy Czytelnicy, że fora tego portalu od pewnego czasu stały się miejscem wysypu nacjonalistycznej (łagodnie to ujmując) propagandy grupki miejscowej fanatyków spod skrzydełek rasowego nazisty brauna z partyjki konfederacji targowickiej? Każdy redakcyjny temat jest dla tych tępych nacjonalistów okazją do oplucia w ten czy inny sposób.... Ukraińców mordowanych dziś przez ich idola z Kremla oraz tej ich części, która przed rakietami Putina schroniła się w Polsce, przy akceptacji wìększości naszego społeczeństwa. Spójrzcie niżej. Czy redakcja infoilawy podpisała jakąś umowę z miejscową konfederacyjką, że stanie się tubą propagandową dla tych dość parszywych, nieustannych bredni? Czy wspólnie z miejscowymi miłośnikami Putina korzysta z kremlowskich rubelków? Dziś np. na info ukazał się materiał o tragicznym wypadku w pewnej wsi. Ale i pod nim już leje się ściek wsciekłej nienawiści tych samych pętaków co tutaj wobec ...Ukraińców. A redakcji w to mi graj...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Polak 30 2 miesiące temuocena: 100% 

  Byś chciał. Zmartwie cię, ale nie wejdzie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anty banderowiec 29 2 miesiące temuocena: 27% 

  Rusek , a czemu miałby wejść ? Bo ukry mają wojenkę? Nie naganiaj Polaków na Rosjan, to nie nasza wojna. W Polsce jest wystarczająco dużo Ukraińców , niech jadą i się biją jak muszą poza Polską , a Polsce i mlodym daj Bart spokój!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Prawak 28 2 miesiące temuocena: 46% 

  Niech się młodzież uczy jak zwyciężać mamy, a ci iławscy pseudo politycy , tj. kopaczus i mlotus to po co tam ? Kampania ? Przecież oni tam nie pasują, to niedojdy są, a nie walczaki, Iława z takimi lewakami tylko się stacza

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~JANKO 27 2 miesiące temuocena: 91% 

  To nie sport tylko biznes. Łatwa kasa zarobiona na prostych potrzebach człowieka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~o wyzwiskach na forum 26 2 miesiące temuocena: 74% 

  Diagnoza numer 35.......... Megalomanię można zdefiniować jako stan urojeniowy, w którym człowiek wierzy, że jest lepszy od innych. Według ekspertów megaloman znacząco przecenia własne zdolności. Ma silne przeświadczenie o swojej dużej wiedzy, talencie, czy wpływie na inne osoby. Takie przekonania wynikają ze skrajnie zawyżonego poczucia własnej wartości. Co istotne - osoby dotknięte megalomanią najczęściej nie mają poczucia, że są chore. Megaloman w stosunkach międzyludzkich jest zarozumiały, arogancki, lekceważy i upokarza innych. Poznaje się go po stosowaniu obraźliwych słów, zniewag i wyzwisk w stosunku do innych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xd 25 2 miesiące temuocena: 81% 

  Senk już za diagnozę xdd będę się leczył

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~friko i koko 24 2 miesiące temuocena: 64% 

  Wpisać ten niby sport jako rywalizacje na igrzyskach olimpijskich . Może tam posypie się grad medali . Nasi bokserzy będą intensywnie trenować sztuki walki na ulicach naszego miasta Mają przykład i aprobatę . Kariera przed nimi . Nasi włodarze im w tym pomogą . Nawet są za tym sportem . Tylko niech wykluczą z tego sportu znanego historyka . Mogą mu w czasie walki zaparować okulary a tedy ani historia ani geografia . Jeśli wystartuje w obrażaniu czytelników SWYCH to może liczyć na złoty medal., Szkoda ze to nie dyscyplina olimpijska.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Johan Dzik 23 2 miesiące temuocena: 14% 

  Wolę medale olimpijskie w MMA dla Polaków niż np. w takiego tenisa-penisa , czyli sport, który jest tak wywyższony, bo kiedy tylko nie wyświetlisz na necie stronę o sporcie to widzę Świątek i Świątek , a wcześniej zanim się skończył, to był Lewy i Lewy , bo to piłeczka nożna. Dla mnie ten kto będzie najlepszy w MMA na świecie zawsze będzie stał wyżej nad najlepszym tenisista czy piłkarzem, którego sobie uważają za najlepszego. Ten kto ma pojęcie o sporcie wie o co chodzi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~z Lubawy ogromnej do zapracowanego 22 2 miesiące temuocena: 63% 

  własnoręczny wysp urojeń TWYCH już ma mawa

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do friko 21 2 miesiące temuocena: 50% 

  friko lutuj go i odskakuj

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zapracowany jest. cd. 2 20 2 miesiące temuocena: 43% 

  Jakie tam 7 łapek. To drobnica. Już w obu debilnych tekścikach postawił sobie po 10 sztuk. A apetyt u imbecyla rośnie w miarę jedzenia. Więc szykuje się istny wysyp jego własnoręcznej zieloności...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zapracowany jest. cd. 19 2 miesiące temuocena: 43% 

  Nie tylko kretyn musi wypisywać swoje nieustanne idiotyzmy, ale jeszcze dodatkowo stawiać sobie pospiesznie znaczną ilość zielonych łapek. Tutaj jak na razie postawił sobie 7 sztuk, a tam nieco wyżej tyle samo. Ale to mało. Zaraz wystuka sobie dodatkowe sztuki. Od ich ilości zależy bowiem wysokość jego trollowej wypłaty. A gorzała przecież taka droga. Prochy również niezbyt tanie...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do niżej 18 2 miesiące temuocena: 60% 

  Z racji określonego wykształcenia, oraz wykonywanego zawodu nie masz żadnych kompetencji i kwalifikacji do zabierania głosu w sprawach o których nie masz ani bladego ani zielonego pojęcia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zapracowany jest 17 2 miesiące temuocena: 42% 

  Powyższy debilny idiota nawet w niedzielę nie ma chwili odpoczynku. Urabia się po łokcie. Biedactwo...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xd 16 2 miesiące temuocena: 100% 

  Boks to sport. MMA z całą otoczka już nie. Brakuje jeszcze gangusów jak w Wieluniu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Peacmen 15 2 miesiące temuocena: 25% 

  Sporty walki nie muszą być patologia, wszystko zależy od ludzi , którzy się tym zajmują, wojna to patologia, a władza w tym naszym biednym kraju promuje wojnę i militaryzację , jakoś nie słyszę żeby lud krzyczał na ulicach , że tusk, kaczyński i duda to patologia , boli cię taka rywalizacja ? A nie boli cię chorzy i zaprzedani politycy w kraju, którzy doprowadza żeby młodzi Polacy ginęli za obce interesy. Młodzi Polacy na salę i trenować sporty walki i nie gińcie za obce brudne interesy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~J. K. 14 2 miesiące temuocena: 100% 

  Po pierwsze. Wczoraj w internecie była transmisja z tego wydarzenia. Atmosfera na trybunach momentami tylko było fajna, głośna a w przeważającej części było drętwo. Tak bynajmniej wyglądało na ekranie. A jeśli ma to transmitować Polsat to nie ciekawie będzie się prezentować. Po drugie. Szef federacji mówi to wszędzie i wszystkim, gdzie organizuje taki event. Nie jesteśmy tacy wyjątkowi. O to się nie martwcie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hshsh 13 2 miesiące temuocena: 100% 

  Były wolne miejsca bo nie wszyscy promują przemoc i patologię.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~J. K. 12 2 miesiące temuocena: 100% 

  Dokańczam. Wypowiedź. Po trzecie. Hala wcale nie było wypełniona po brzegi. Były wolne krzesełka. Po czwarte. Burmistrz wiele wydarzeń chce i mówi żeby były na stałe a potem sami widzimy jak to wygląda i jakie są efekty

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jaromir 11 2 miesiące temuocena: 100% 

  Disko polo i mordobicie. Wszystko pod patronatem miłościwie nam panującego burmistrza Kopaczewskiego. Taki pacyfista z niego. A jeśli prawdą jest, co mówią o tym, co się działo na widowni, to ja bym nie chciał, aby w Iławie organizowano takie spędy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Patriot 10 2 miesiące temuocena: 100% 

  Spędy patologii i tyle. Firmowanie mordobicia to patologia. To nie jest sport tylko niskich lotów rozrywka dla prymitywów.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~KOKS 9 2 miesiące temuocena: 83% 

  Koszulka "PITBULL" i piesek tej rasy przy nodze obowiązkowy zestaw buhaha :D

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Polak 8 2 miesiące temuocena: 77% 

  Ilaffska śmietanka polityczna. W sam raz pasuje do poziomu imprezy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mirk 7 2 miesiące temuocena: 60% 

  Tragedia... Oni wiedzą co promują?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~opuiu 6 2 miesiące temuocena: 86% 

  Średnia IQ widza?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xd 5 2 miesiące temuocena: 77% 

  Poniżej 10 xdd

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ddd 4 2 miesiące temuocena: 84% 

  Sport dla patologii. Osiedlowych napinaczy i nieuków.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do you 3 2 miesiące temuocena: 75% 

  Najlepiej jakby się w ogóle nie bili. Przemoc wybiera tylko patologia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~You 2 2 miesiące temuocena: 60% 

  Lepiej żeby się bili na ringu, niż na osiedlach.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ola 1 2 miesiące temuocena: 87% 

  W punkt. Pseudo-Sport, który zafiksował tępych małolatów.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 2.1995 sekundy