ZDZ
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 marca 2024, 07:16 komentarzy 1
W Gminnym Ośrodku Kultury są jeszcze do nabycia prace, które pozostały po kiermaszu. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16.00.

W Gminnym Ośrodku Kultury są jeszcze do nabycia prace, które pozostały po kiermaszu. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16.00. (Fot. GOK w Lasecznie.)

Kolejny raz zaangażowanie mieszkańców, ludzi dobrej woli w organizację X Gminnego Wielkanocnego Kiermaszu Charytatywnego pn. „Wielkanocne wspieranie i pomaganie” przyniosło wymierne efekty. 

W akcję włączyły się szkoły podstawowe z terenu gminy Iława, przygotowując piękne ozdoby wielkanocne. Niezwykle oryginalne prace na kiermasz przekazał też GOPS z Iławy i członkowie Klubu Seniora w Ławicach i Lasecznie.

Pyszne i oryginalne wypieki dostarczyły na licytacje Panie z KGW Szymbark, KGW Ząbrowo, natomiast panie z KGW Nowa Wieś wspomogły Kiermasz finansowo. Uczestnicy licytacji, którą prowadziła dyrektor GOK Grażyna Piękos, z dużym zaangażowaniem „walczyli” zarówno o ozdoby, jak i o wielkanocne specjały.

Na kiermasz przybyło spore grono mieszkańców gminy, miasta Iława i goście, a także przedstawiciele władz gminnych: wójt Krzysztof Harmaciński, zastępca wójta Andrzej Brach, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski, sekretarz Krzysztof Bądkowski, radna i sołtys Laseczna Emilia Skolmowska, sołtys Tynwałdu Danuta Nowicka, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ząbrowa Danuta Śliżewska, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Laseczno Aneta Bojanowska, rodzice dzieci biorących udział w konkursie plastycznym i rodzice członków zespołu „Dzieci Ziemi Iławskiej”.

Podczas kiermaszu kilkukrotnie wystąpił zespół „Dzieci Ziemi Iławskiej”, który wykonał repertuar warmińsko-mazurski i z innych regionów Polski: „Modre oczka”, „Lipka”, „Pognała wołki” i inne utwory.

W piątek, 15 marca został rozstrzygnięty, towarzyszący kiermaszowi, XXX Konkurs plastyczny na wykonanie ozdoby wielkanocnej.

Wpłynęło ponad 100 prac wykonanych przez uczniów z 9 placówek oświatowych (SP Ząbrowo, SP Laseczno, SP Gromoty, SP Gałdowo, SP Rudzienice, SP Susz, SOSW w Iławie, SP Franciszkowo, ZSP w Wikielcu), uczestników zajęć plastycznych prowadzonych przez Danutę Glińską w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie i sali wiejskiej w Stradomnie.

Kiermasz wsparły też osoby dorosłe: Panie Halina Szereda z Nowej Wsi, której haftowany obraz został wylicytowany za największą kwotę (350 zł), Monika Moszczyńska ze Skarszewa (praca Pani Moniki również osiągnęła kwotę ponad 300 zł) i Edyta Lewandowska z Laseczna.

Lista osób nagrodzonych w konkursie plastycznym:

 • I miejsce - Dawid Wesołowski (SP Franciszkowo, klasa 6),
 • II miejsce - nagrody równorzędne: Fabian Lankamer (SP Rudzienice, klasa 2) i Maja Żmudzińska (SP Laseczno, klasa 8),
 • III miejsce - nagrody równorzędne: Wiktor Czeszejko (SP Susz, klasa 7) i Mateusz Szkamelski (SP Gałdowo, klasa 5).

f

Wyróżnienia:

 • Piotr Rzepka (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Iławie),
 • Alex i Lena Zawadzcy (SP Gromoty, klasa 5),
 • Adam i Blanka Szałapscy (ZSP Wikielec, klasa 2 i 5),
 • Grupa Przedszkolna „Jeżyki” (24 osoby) – ZSP Wikielec,
 • Adam i Antoni Kudlak (SP Ząbrowo),
 • Norbert Stawiarski (SP Ząbrowo, klasa 2).

f

Szczególne podziękowania dla Pań:

 • Haliny Szeredy, Moniki Moszczyńskiej i Edyty Lewandowskiej, a także dla GOPS Iława.

f

W wyniku sprzedaży ozdób i specjałów świątecznych zebrano kwotę ponad 4 620 zł, która trafi na dofinansowanie rehabilitacji osób z terenu gminy Iława.

Dyrektor GOK Grażyna Piękos wraz z pracownikami pragnie serdecznie podziękować wszystkim szkołom, GOPS Iława, kołom gospodyń wiejskich z Ząbrowa, Nowej Wsi i Szymbarka za przepyszne ciasta, babki i mazurki, „Dzieciom Ziemi Iławskiej” za zaangażowanie i poświęcenie wolnego czasu na rzecz osób potrzebujących, wszystkim, którzy wykonali prace na konkurs i licytację oraz licytującym za wielkie serce i hojność. Dobro powraca.W Gminnym Ośrodku Kultury są jeszcze do nabycia prace, które pozostały po kiermaszu. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16.00.Źródło: GOK w Lasecznie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Hwdk 1 2 miesiące temuocena: 100% 

  Jak zwykle oblizajtry w pierwszym żędzie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.428 sekundy