REKLAMAPluszak
REKLAMAZielona aleja

Sport

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 marca 2024, 11:04 komentarzy 4
 Jarosław Piechotka, dyrektor Susz Triathlon oraz jednocześnie dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu zaprasza na zawody 2024

Jarosław Piechotka, dyrektor Susz Triathlon oraz jednocześnie dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu zaprasza na zawody 2024 (Fot. archiwum Susz Triathlon)

Każdy muzułmanin choć raz w życiu musi odwiedzić święte miasto swojej religii, Mekkę. Tak samo jest z Susz Triathlon – każda triathlonistka i triathlonista w swoim życiu musi zaliczyć przynajmniej jeden start w tych zawodach.

Pozornie, trzy miesiące dzielące nas od Susz Triathlon 2024, to jeszcze kawał czasu. W rzeczywistości jednak, dla organizatorów jednego z największych wydarzeń sportowych w powiecie iławskim (a może i największego) to czas bardzo wytężonej pracy. A wszystko po to, aby ST znowu był imprezą iście mistrzowską.

Listy startowe zapełniają się!

Kolebka polskiego triathlonu nie osiada na laurach z przeszłości. Od momentu pierwszych zawodów przeprowadzonych w Suszu minęły już ponad trzy dekady. W tym czasie – zwłaszcza w ciągu ostatnich lat – imprezy triathlonowe w Polsce rodziły się niczym grzyby po dobrym deszczu w suskich lasach.

Niektóre z nich może i przerosły skalą zawody organizowane corocznie nad Jeziorem Suskim, w jego okolicy i na terenie gminy. Nie mają jednak takiej tradycji, historii. No i klimatu – to te elementy są magnesem przyciągającym triathlonistki i triathlonistów do polskiej mekki tej dyscypliny sportu. Bo tak też traktują Susz - niczym muzułmanie Mekkę. Wyznawca islamu przynajmniej raz w życiu musi odwiedzić to miasto, analogicznie – każdy tri-sportowiec choć raz w życiu musi wystartować w Suszu.

Listy startowe zostały otwarte na początku tego roku.

- Obecnie do startu we wszystkich konkurencjach rywalizacji triathlonistek, triathlonistów, a także aquathlonistek i aquathlonistów, zapisało się już 345 uczestniczek i uczestników. To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę fakt, że mamy jeszcze trzy miesiące do zawodów

– zauważa Jarosław Piechotka, dyrektor Susz Triathlon oraz jednocześnie dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu.

W zeszłym roku w całej imprezie wzięło udział ok. 1200 sportowców, w najróżniejszym wieku. W tegorocznej edycji, docelowo, będzie podobnie.

- Obecnie jesteśmy na etapie dopinania wszelkich szczegółów z naszymi kontrahentami. Zawieramy umowy, ustalamy szczegóły. Nie będę ukrywał, że jak co roku liczymy na pomoc naszych partnerów, jak choćby firmy Jagram Pro, która jest z Susza i doskonale rozumie pasję wynikającą z uprawiania triathlonu

– mówi Piechotka.

Mistrzowski triathlon

Polski Związek Triathlonu tuż przed świętami Bożego Narodzenia 2023 podał kalendarz zawodów na 2024 rok, w tym także zmagania o medale mistrzostw Polski oraz o Puchar Polski. Na tej liście nie mogło zabraknąć miasta z powiatu iławskiego.

Susz Triathlon 2024 odbędzie się w dniach 29-30 czerwca - ten weekend przepełniony będzie sportowymi emocjami i walką o krajowe czempionaty (i trofea).

PZTri przyznał Suszowi następujące imprezy rangi mistrzostw Polski i Pucharu Polski:

- MP w aquathlonie (Żak, Młodzik, Junior Młodszy, Age Group)

- MP w triathlonie na dystansie standard (Elita, U23, Junior)

- MP w triathlonie bez draftingu na dystansie sprint (AG)

- MP w aquabike bez draftingu na dystansie sprint (AG)

- PP w triathlonie na dystansie supersprint (Junior Młodszy, Młodzik)

To co? Do zobaczeniu w Suszu?

sport

zico

kontakt@infoilawa.pl


 

TEMATY sport
REKLAMAgeodeta
REKLAMAprofi

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Nieroby 4 2 miesiące temuocena: 72% 

  Na pewno nie polska stolica pracowitości czy intelektu...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iława 3 2 miesiące temuocena: 50% 

  Hej Susz! Może zróbmy wspólnie najlepszą imprezę triathlonową w Polsce. Jeden dzień w Iławie, a drugi w Suszu?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~XYZ 2 2 miesiące temuocena: 100% 

  Macie tam w tej swojej Iławie Soundlake Festiwal, po co chcecie podłączać się pod Triathlon? Bobasek nie potrafi ściągnąć wam żadnej innej imprezy?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Leń 1 2 miesiące temuocena: 50% 

  zależy kto zarobi , wiesz w siusiu już są święte krowy co zarabiają na tej zdechłej już imprezce sportowej i nie wiem czy chcieliby się dzielić...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3955 sekundy