REKLAMApluszak
REKLAMAZielona aleja

Sport

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 marca 2024, 10:17 komentarzy 11
Iławski obóz, już po walce. Od lewej strony: Dominika Tarasiewicz-Duńska (żona Patryka), Adrian Błoński (zawodnik Arrachiona Iława), Patryk Duński i trener Dawid Tarasiewicz

Iławski obóz, już po walce. Od lewej strony: Dominika Tarasiewicz-Duńska (żona Patryka), Adrian Błoński (zawodnik Arrachiona Iława), Patryk Duński i trener Dawid Tarasiewicz (Fot. arch. Arrachion Iława)

Patryk Duński potwierdza swoją mocną pozycję w kategorii lekkiej polskiego MMA! Zawodnik iławskiego Arrachiona miał wczoraj bardzo ciężką przeprawę, jednak - po stoczeniu walki w pełnym wymiarze czasowym - zasłużenie wygrał z Brazylijczykiem Fabiano Silvą.

Opanowanie, cierpliwość i spokój – to w ostatnich tygodniach charakteryzowało Patryka Duńskiego i cały klub Arrachion Iława. Także podczas wczorajszej gali mieszanych sztuk walki federacji Babilon, do której doszło w Skierniewicach.

Fighter, który karierę (bo już nie przygodę) w MMA łączy z pracą rybaka i kierowcy w iławskim gospodarstwie rybackim, pokonał po stoczeniu pełnej walki (trzy rundy, po 5 minut każda) Fabiano Silvę. Dla Brazylijczyka był to pojedynek wyjątkowy, bo 50. na zawodowstwie. Duński zatem zepsuł mu okrągły jubileusz.

Spokój i opanowanie potrzebne były już kilka tygodni temu. Zawodnik Arrachiona Iława miał bowiem początkowo na marzec zaplanowaną walkę z innym rywalem i w innej federacji. W poprzednią sobotę miał walczyć na gali FEN, z którą wiążę go kontrakt, jednak jego rywal Ukrainiec Maksim Grabovich doznał kontuzji. Fight Exclusive Night porozumiał się jednak z inną federacją, Babilon (kibice polskiego MMA docenili taką współpracę) i Duński został wypożyczony „na chwilę” (?) do tej drugiej organizacji.

"Nie rób żadnych głupot"

Pierwsza runda wczorajszej walki z "Jacarezinho" (to pseudonim Silvy) była ze wskazaniem na Brazylijczyka, który potrafił wyeliminować wszystkie najgroźniejsze atuty iławianina. Duński musiał się z nim mocno wymęczyć w parterze. Sytuacja diametralnie zmieniła się w drugiej rundzie, kiedy to po jednym z ciosów rywal poleciał na deski, a fighter Arrachiona momentalnie ruszył na niego.

Ten atak nie przyniósł zakończenia walki, trzecia runda również odbyła się w całości, jednak w jej trakcie Duński tylko potwierdzał, że zasługuje na wygraną. Cierpliwie kontrolował sytuację w oktagonie oraz przeciwnika, który z minuty na minutę tracił coraz więcej sił.

Duży spokój, świadczący też o doświadczeniu, zachował także trener Dawid Tarasiewicz. Szkoleniowiec z Iławy cały czas podpowiadał swojemu zawodnikowi, aby ten nie podpalał się, aby spokojnie toczył walkę w której przeważa. "Nie rób żadnych głupot" padło w trzeciej rundzie. Duński głupoty nie lubi i jej nie robi - dojrzale dociągnął pojedynek do końca i wygrał na punkty. 

Jak przyznał już po gali, w dzień walki był dziwnie zestresowany, jak nigdy wcześniej. Dodał, że bardzo zależało mu na wygranej, bo tym samym wydłużyłby serię zwycięstw reprezentantów Arrachiona - tydzień temu w Iławie odbyła się gala federacji First Step Championship MMA&K1, podczas której zwycięstwa odnieśli: Wiktoria Andruch, Hubert Brach i Adrian Błoński (wszyscy z iławskiego Arrachiona). No i stało się tak, że seria w marcu 2024 wynosi już cztery zwycięstwa z rzędu!

sportzico

kontakt@infoilawa.pl


 

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

TEMATY sport
REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi

11Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Karlos 11 2 miesiące temuocena: 100% 

  Roki Balboła xdd

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Haha 10 2 miesiące temu

  XD

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zdenek 9 2 miesiące temuocena: 29% 

  Czy ten portal skończy promować ten pseudo sport?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stara pierda 8 2 miesiące temuocena: 22% 

  Koniec z promocją przemocy! Won.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Patryk Duński 7 2 miesiące temuocena: 0% 

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Emeryt 6 2 miesiące temuocena: 18% 

  Dokładnie. Jak można jarać się tym prymitywnym sportem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~csq 5 2 miesiące temuocena: 14% 

  Gratulacje! Redakcjo - poprawcie fotkę, bo widać tylko ucięte głowy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zico 4 2 miesiące temuocena: 100% 

  csq - dobre :) Tym razem nie jest mi żal, bo kibicowałem krajanowi z Iławy, nie z Kraju Kawy ;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~csq 3 2 miesiące temuocena: 50% 

  Dzięki zico, działa! Jest ci żal, że twój krajan przegrał?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zico, autor tekstu 2 2 miesiące temuocena: 17% 

  To nie jest zdjęcie - to filmik :) Proszę kliknąć w ten obraz i powiększyć go na cały ekran - wówczas widać wszystko. Pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Piotr 1 2 miesiące temuocena: 94% 

  Dobrze oglądało się walkę, przeciwnik był wymagający dobrze przygotowany ale dałeś radę. Tak trzymaj.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5376 sekundy