REKLAMAfredom
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 marca 2024, 12:35 komentarzy 58
Dziękujemy za zaufanie i liczny udział w naszej sondzie

Dziękujemy za zaufanie i liczny udział w naszej sondzie "Na kogo zagłosujesz w wyborach Burmistrza Iławy?". Prezentujemy i omawiamy wyniki.

Zgodnie z zapowiedzią dziś o godzinie 12:00 zakończyliśmy głosowanie w naszej sondzie pt. "Na kogo zagłosujesz w wyborach Burmistrza Iławy?".

Pora zaprezentować i krótko omówić wyniki.

 • Od minionego czwartku, 21 marca, gdy około południa uruchomiliśmy głosowanie, do godziny 12:00 w poniedziałek, 25 marca, gdy je zakończyliśmy, udział w naszej sondzie wzięło dokładnie 727 osób.
 • To użytkownicy zweryfikowani logowaniem do usług Google, co daje pewność, że ryzyko wielokrotnego głosowania przez jedną osobę - i tym samym ryzyko manipulowania wynikiem - zostało ograniczone do minimum.
 • Organizując sondę, przyjęliśmy, że liczba odpowiedzi na poziomie powyżej 500 będzie wynikiem dobrym, na poziomie powyżej tysiąca - wynikiem świetnym, biorąc pod uwagę, że w badaniach opinii publicznej próby liczące około tysiąca osób uznaje się za reprezentatywne, uprawniające do wyciągania wniosków na poziomie statystycznym.
 • Przy tym ważne zastrzeżenie: głosowania internetowego nie można uznać za reprezentatywne pod względem statystycznym, gdyż próba nie jest przypadkowa. Uwzględniając to ograniczenie, wciąż uważamy sondę za ciekawy papierek lakmusowy panujących nastrojów społecznych - to ze względu na omówioną już powyżej dużą próbę i wyeliminowanie problemu wielokrotnego głosowania przez jedną osobę.
 • Ponadto oceniamy, że ze względów demograficznych dotyczących wyborców kandydat Prawa i Sprawiedliwości może być niedoszacowany (dla przykładu: w pierwszej turze wyborów samorządowych 2018r. kandydat PiS uzyskał 17,40%). Jeśli takie niedoszacowanie ma miejsce, to warto zastanowić się, kosztem którego z pozostałych kandydatów może wzrosnąć wynik kandydata PiS.

f

I pamiętajmy, że jedynym wiążącym i w pełni zgodnym ze stanem faktycznym "sondażem" są... wyniki wyborów. Dlatego 7 kwietnia zapraszamy wszystkich do lokali wyborczych. Dziękujemy za zaufanie i liczny udział w naszej sondzie.

Wyniki głosowania prezentujemy poniżej.

 • Z wynikiem 51,9% (377 głosów) zwyciężył Michał Młotek.
 • Dawid Kopaczewski uzyskał drugi wynik: 37,3% (271 głosów).
 • Na Romana Brzozowskiego zagłosowało 10,9% respondentów, czyli 79 osób.

f

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAPellet

58Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~pinięndze idą na ulotki wyborcze 58 2 miesiące temuocena: 100% 

  mnóstwo, banerów, bajerów ulotek i plotek ...Jak czytam, że ktoś jako radny będzie dążył do czegoś, to niech sobie dalej dąży, bo jak nic nie robi, to może nie zdąży. Poza tematem, to widać jak historyk 35-ty dąży, drąży i kwerenduje i wydrążył bzdurę, że zorze wstają o tej samej porze co słońce.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zejdż z moich oczu 57 2 miesiące temuocena: 100% 

  burmistrz pozyskał 140 milionów ? i wybudował tylko psi wybieg ? oraz kilkanaście wizualizacji i jakieś aktualizacje dokumentacji bez konsultacji ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Olek 56 2 miesiące temuocena: 88% 

  Bezpartyjny burmistrz z ogromną sympatią do Biedronia, którego ugościł w naszym mieście.... biedny burmistrz, który dzięki zbiórce publicznej( porównywalnej do zbiórki dla chorych dzieci) , taki skromny nasz burmistrz obkleił pół miasta swoim wizerunkiem.... obłuda, obłuda. Zapomniał jak obiecał szkołę na osiedlu Piastowskim., zapomniał o obietnicy muzeum, zapomniał przypilnować aby miasto było czyste. My niezapomnieliśmy. Szczególnie o smrodzie, który nam umilał życie przez pół jesieni.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tęczowe wizualizacje 55 2 miesiące temuocena: 100% 

  Kopaczewski był pod wolnym sądem jak domi trując środowisko paliła znicze. A dla takich jak biedroń koalicja antypolska uchwaliła tabletkę dzień PO.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Patriota 54 2 miesiące temuocena: 100% 

  Czerwone korale czerwone niczym wino....won z komuna. Nie żyje wolna Polska.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adam 53 2 miesiące temuocena: 50% 

  Ilawie potrzebny jest burmistrz z jajami a nie faceci w rurkach.obecny wybór to jak pomiędzy dżuma a cholera.nic nie zmieni.ta władze interesuje tylko koryto i kolejne lata ciepłej posadki bo do zwykłego mieszkańca sa wrogo nastawieni

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Serio? 52 2 miesiące temuocena: 0% 

  Iławo! Serio? Piszecie tu, że oddacie głos na Kopaczewskiego jaki by nie był? Bo PiS nie ma lepszego? Ech… taka jest szansa na dobrego burmistrza przepada. Dlaczego wolicie kogoś z kogo wyraźnie byliście niezadowoleni przez 5,5 roku? Przecież wciąż narzekaliście i było na co.A tak byłoby dobrze, zakończyć te kampanię w pierwszej turze.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do „Ja” 51 2 miesiące temuocena: 40% 

  Bardzo merytoryczny Twój komentarz. Brawo! Wysiliłeś/łaś się. Nie macie innych argumentów tylko partyjny/bezpartyjny. Przeciwnicy są tak żenujący w tym na siłę krytykowaniu i hejtowaniu. Co za bzdura i do tego jakieś personalne przytyki. Chyba serio nie macie się do czego przyczepić. Taki hejt tylko wzmacnia Młotka.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 50 2 miesiące temuocena: 69% 

  Młotek ma za sobą opcję rządzącą czyli kogo? Złodziejstwo i bezprawie. Niestety żaden z kandydatów się nie nadaje,a szczególnie Młotek obrażalski chłopczyk.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~To jest jego zaleta! 49 2 miesiące temuocena: 89% 

  To że ma za sobą opcję rządzącą jest jego siłą i będzie miało przełożenie na realnie szansę dla Iławy. To oczywiste. Szerokie poparcie i umiejętność uderzenia Młotka gdzie trzeba, da Iławie moc. To jest właśnie jego zaleta, a nie wada! Tylko on da nam wsparcie. Każdy też wie, że Mlotek to żaden fanatyk, tylko chłop z którym każdy się dogada. Jemu prawdziwie zależy na Iławie. Oby ta ankieta się potwierdziła. Jeśli nie i wygra obecny burmistrz, to przed nami kolejne lata marazmu i straconych szans.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 48 2 miesiące temuocena: 50% 

  Tak,serio.Młotek to PO czyli przedstawiciel opcji rządzącej czyli łamanie prawa,a za chwilę wojna w Polsce.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kk 47 2 miesiące temuocena: 60% 

  Jaki nie był by ten nasz Burmistrz to będę na niego głosował. ...skoro porządnego kandydata PIS nie potrafił wystawić. A była Ewa Wiśniewska to puścili ją na semikowanie do Olsztyna.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka 46 2 miesiące temu

  Pani Ewo,wielka szkoda,że pani nie wystartowała na burmistrza.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 45 2 miesiące temuocena: 91% 

  Panie Burmistrzu Kopaczewski proszę o poszanowanie prywatności i wyjątkowego okresu przedświątecznego, pełnego zadumy. To nie jest czas na domokrążców z Pana komitetu! Co za głupie zwyczaje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~:) 44 2 miesiące temuocena: 80% 

  Chyba źle mnie zrozumiałeś. Nie jest cacy. Generalnie moje poparcie względem startujących spada wprost proporcjonalnie do wielkości i ilości banerów/reklam/ulotek pojawiających się w zasięgu mojego wzroku. Ja wiem na kogo będę głosował. Nie są to osoby, które dużo krzyczą i wiszą na co drugim płocie ;) Są to osoby, które znam osobiście, które szanuję za to co robią i które (realnie patrząc) mają marne szanse na zostanie radnym. Ale może akurat im się uda.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~;)) 43 2 miesiące temuocena: 50% 

  Chyba mało obiektywna ta opinia ;) Jak wisiały na początku tylko banery Młotka, to wszyscy jego kandydaci ochoczo to krytykowali. Jak teraz Kopaczewski wyskakuje z lodówki i puka do drzwi to jest cacy, ok, super. Kampania to kampania. Bywa tego za dużo i tyle.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~:) 42 2 miesiące temuocena: 75% 

  Myślę, że szukasz dziury w całym. Okres przedwyborczy zawsze taki był i zapewne taki będzie. Walające się po ulicach ulotki, banery wieszane gdzie tylko się da, ludzie chodzący po domach i udający społeczników, uśmiechnięci sąsiedzi z ulotkami w dłoni, mimo że do tej pory chodzili naburmuszeni, a dzień dobry mówili co najwyżej sąsiadom ze swojej klatki. Tak już jest. Wielu z nas to drażni, ale nic tym nie zrobimy. Kto jest mądry ten zagłosuje na prawdziwych społeczników, którzy potrafią coś zrobić z niczego. Kto jest głupi ten zagłosuje na przewijające się w przestrzeni nazwiska, które zna tylko ze słyszenia albo z coraz to większych banerów, nie mając pojęcia co ludzie je noszący sobą reprezentują.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 41 2 miesiące temuocena: 75% 

  Jest delikatna różnica pomiędzy ulotkami w skrzynce, a nachodzenie do mieszkań, domów jednorodzinnych. Jeśli sztab Kopaczewskiego roznosi ulotki kontrkandydata to wymowna sytuacja.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~:) 40 2 miesiące temuocena: 100% 

  Ulotki kandydatów Młotka roznoszą ludzie z komitetu Kopaczewskiego? Ciekawe... Trochę tych papierów już dostałem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obserwator 39 2 miesiące temuocena: 63% 

  Brzozowski kto to jest ? Chłop z wonny a chce być burmistrzem ilawy ? Niech kury pasie a nie za politykę się bierze. Warto zobaczyć ile gość ma kont na fb coś tu nie gra. Brzozowski do kur Panią Wiśniewska mógł pis wystawić ogląda, kultura osobista, wykształcenie a nie gość od gnojówki. Przykre

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~44-TY 38 2 miesiące temuocena: 44% 

  PIS w drugiej turze poprze Kopaczewskiego? Tak gadają ludziska

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lena 37 2 miesiące temuocena: 32% 

  Panowie od Mlotka poplecznicy - naiwni i wredni, nie bądźcie za pewni co was czeka. ZApłata będzie w wyborach. Może być większość, ze nic jako ewentualny burmistrz dokona - taka będzie przewaga radnych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ciekawy 36 2 miesiące temuocena: 83% 

  Lenko, ale o co wzburzenie? O pytania? Każdy mieszkaniec ma prawo zadać bądź uzyskać odpowiedź. Skąd ta nerwowość w sztabie obecnego burmistrza? Skąd ten jad? Wytyczne bossa ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kon 35 2 miesiące temuocena: 100% 

  Tym panom trzeba podziękować lipa nie idę na wybory

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 34 2 miesiące temuocena: 44% 

  PiS nigdy nie poprze PO czyli Młotka. Mówię wam,że w drugiej turze odda głosy Kopaczewskiemu.Tak to się skończy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkaniec 33 2 miesiące temuocena: 57% 

  To o kim to dobrze świadczy? Ale to prawda, to seniorzy zdecydują o wyniku tych wyborów. Miasto emerytów i rencistów...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ciekawy 32 2 miesiące temuocena: 82% 

  Czemu nie wybudowano przejścia dla pieszych koło zakladu karnego, które Iława wygrała? Czemu obecny burmistrz chwali się jakoby przeznaczył 140mln na inwestycje, czyli jakie ? Bo te w okresie 2019 roku to dzieło Żylińskiego ok 40mln zł, te z 2024 r czyli niewykonane kolejne 30 mln zł . Czyli w sumie przeznaczył połowę kwoty tj 70 mln. I teraz pytanie do mieszkańców. Czy widzicie różnicę w naszym mieście sprzed 2018 r ? Czy burmistrz tak jak chwali kwotami na inwestycje pochwali się zaciągniętymi w naszym imieniu kredytami na przeszlo 75 mln zł? I kolejny raz pytam na co?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~max 31 2 miesiące temuocena: 67% 

  Jednak Polak głupi przed i po szkodzie !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Polak 30 2 miesiące temuocena: 52% 

  Tego nie bierzemy pod uwagę ,ale co widać ludzie na czele z partii bandyckiej. Udział w sondzie wzięła rodzina kumple i przyjaciele.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Collegium Humanum. 29 2 miesiące temuocena: 87% 

  Collegium Humanum burmistrza dalej w ukryciu? Dalej się nie chwali, że zrobił je z miejskiej kasy? Przecież już to potwierdził Kurier Iławski w artykule jakoś dwa lata temu. A teraz wyszło, że to całe Collegium Humanum to raczej Collegium Tumanum. Zebrał na kasę na kampanię i zrobił sobie studia za niejaką kasę. No jest co podziwiać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gajerek 28 2 miesiące temuocena: 100% 

  Pytanie od mieszkańca Gajerka do Burmistrza. Czy ja i ponad 30 tys. Iławian pośrednio z podatków nieświadomie zasponsorowaliśmy Panu prywatny dyplom MBA? Czy przedmiotowe prywatne kształcenie odbywało się kosztem służbowego czasu który powinien Pan poświęcić na rzecz mieszkańców.?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sprostowanie Collegium Humanum 27 2 miesiące temuocena: 75% 

  Sorry wyżej źle się wyraziłem. Sprostowanie : Miałem napisać, że prosił o kasę na kampanię, a wcześniej zrobił sobie studia z kasy miejskiej. Tak, tak prosił o wpłaty…. na kampanię. Serio 5.5 roku jako burmistrz i nie zabezpieczył sobie na to środków? Jego radni też prosili o wpłaty. To nie plotka, to fakt. Oficjalnie na swoich stronach facebookowych.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dqd 26 2 miesiące temuocena: 57% 

  głos na Brzozowskiego to krok w tył - w inne czasy niestety.Pozostali kandydaci są niby bardzo do siebie podobni, jednak ten kto ich zna potrafi zauważyć dużą różnicę.DK to osoba bardzo zaangażowana, MM jest skoncentrowany głownie na swoich ambicjach. Kto będzie lepszy dla miasta ? nie wiem , ja wybrałem DK

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkaniec 25 2 miesiące temuocena: 70% 

  Oho! Ekipa DK wróciła do domów z rozdawania ulotek. Nie otworzyłem im, hehe :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~niki 24 2 miesiące temuocena: 82% 

  dużą rodzinę ma ten brzozowski

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 23 2 miesiące temuocena: 67% 

  Pytanie takie retoryczno-pragmatyczne: czy w dobie nadciągającego konfliktu zbrojnego wybierzemy kogoś, kto będzie odpowiedni na czas wojny na naszym terenie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~friko i koko 22 2 miesiące temuocena: 30% 

  Odpowiedz kto wygra wybory? Nie ma innej opcji . W następnych wyborach tylko On . Czyli Ja . Friko i Koko . Oj ja tu wtedy pozamiatam .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~milcz 35-ty 21 2 miesiące temuocena: 67% 

  nie fikaj poniżej 35-ty rozporkowy , bo jak ja frikusiowi pomogę to tobie kredki z tornistra wylecą historyku .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~frikuś będzie się kokosił z miotłą... 20 2 miesiące temuocena: 56% 

  Oczywiście, że będziesz tzw. kalifaktorem (czyli zamiataczem powierzchni płaskich). Posadę masz pewną i zaklepaną na długie lata. Ale tylko i wyłącznie w Tworkach lub innym Kocborowie...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bolo 19 2 miesiące temuocena: 64% 

  Na Młotka dziś głosowali ci, którzy za wszelką cenę chcą go mieć za burmistrza. Słabo oceniony pisowiec, ale ludzi pisu są pochowani w norach

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mich 18 2 miesiące temuocena: 61% 

  Pisu nie ma. Jak wystawiają takie, a nie inne osoby to znaczy, że ławka się skończyła. Obecny radny słynny na Piastowskim zarzekał się, że on już ma gdzieś pis i od nich odszedł - wyszła ściema bo dalej kandyduje. No a ludzie zagłosują za PO/KO jak na Donalda gdzie paliwo miało być za piątaka i dobrowolny ZUS dla firm, a potem się okazało, że to nie tak, tak nie obiecywali. Będzie powtórka z rozrywki, ale stanowisko już będzie obsadzone na pięć lat :-) To jest polityka i granie na władzę, a nie na zrobienie dobrze wyborcom. Miłego!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kapitan Żbik 17 2 miesiące temuocena: 59% 

  No panowie D.K i J.K , jak to się sprawdzi, to w czarnej PUPie będziecie. Wy wiecie kto tam na was czeka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 16 2 miesiące temuocena: 75% 

  Po Twojej wypowiedzi wnioskuję, że czeka tam jakiś zakompleksiony człowieczek, który swoim stanowiskiem i żądzą zemsty (lub koniecznością odpłacenia się za otrzymany stołek), będzie znęcał się nad innymi. Dobrze myślę?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~No i fajnie 15 2 miesiące temuocena: 56% 

  Fajnie, że wygrywa zdrowy rozsądek, spokoj i merytoryka. Fajnie też gdyby elektorat Młotka zmobilizował się jeszcze bardzie i byłoby po wszystkim w pierwszej turze.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawianka 14 2 miesiące temuocena: 51% 

  Trzymam kciuki za zwycięstwo Pana Dawida, bo jakoś nie wierzę Panu Młotkowi i jego ekipie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~Ilawianka 13 2 miesiące temuocena: 59% 

  lat miał pan Kopaczewski i za wiele nie zdziałał. Kolejne 5 lat, gdyby wygrał, to będzie katastrofa. Miał czas i niewiele zrobił.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~abc9 12 2 miesiące temuocena: 31% 

  Władze miasta powinni się zająć poprawą funkcjonowania przedsiębiorstw zatrudniających ponad ... pracowników (można by ustalić od ilu np. od 50). Takie przedsiębiorstwa zapewniają miejsca pracy, płacą część podatków do budżetu lokalnego, a podatek PIT od płac też idzie do budżetu lokalnego czyli do UM. Więc w pierwszej kolejności trzeba dbać o te firmy aby im się dobrze pracowało i aby jeszcze się rozwijali, rośli, zwiększali obroty i zatrudnienie. Np. ul. Komunalna (koło Lubawskiej) jest w fatalnym stanie. A tam jest kilka średnich firm oraz Urząd Celny czyli łącznie kilkadziesiąt miejsc pracy . Coś tu jest nie tak w zarządzaniu gospodarką. Podobnie jest w innych miejscach. Trzeba poprawić dojazd i parkingi dla pracowników. Wspólnie z pracodawcą to sfinansować i jeszcze poszukać odpowiedniej dotacji z funduszy zewnętrznych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~może zejdźmy na ziemię 11 2 miesiące temuocena: 89% 

  W jaki sposób władze samorządowe mają wpływać na "poprawę funkcjonowania przedsiębiorstw" takich czy innych, skoro nie mają do tego żadnego umocowania prawnego, organizacyjnego i finansowego? Przedstawione wyżej i niżej propozycje pod adresem samorządu miejskiego są oczywiście ładnie brzmiące i wyidealizowane. Tyle tylko, że są przejawem naiwnego chciejstwa, które nijak się ma do określonych prawnie zadań jak i możliwości działania samorządu miasta wielkości Iławy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~abc9 10 2 miesiące temuocena: 54% 

  Moim zdaniem, kandydaci często opowiadają co by chcieli zbudować, czyli na co wydać pieniądze. Ale zamiast tego powinni myśleć, gdzie zarobić pieniądze, jak poprawić ekonomię, gospodarkę miasta, rynek pracy. Aby wydawać, najpierw trzeba zarabiać. Jest nadzieja, że koło Iławy powstanie jednostka wojskowa, ale decyzji wciąż nie ma. Tam by prawdopodobnie powstało (w ciągu wielu lat) ponad tysiąc miejsc pracy. To by dużo pomogło. Ale potrzeba jeszcze kilka firm przemysłowych, z różnych branż abyśmy byli odporni na różne kryzysy. Może jakiś zakład remontowy na PKP? Mamy duży węzeł kolejowy. Trzeba by też coś wymyśle, aby wspomóc rozwój małych firm, które by zastępowały tych, którzy przechodzą już na emeryturę. Turystyka ma znaczenie może tylko przez 3 miesiące w roku. Może zamiast tego powinniśmy szukać kontaktu z Ministerstwem Sportu, albo federacjami sportowymi (nie tylko sportów wodnych), aby tu powstawały ośrodki treningowe, działające od marca do października lub dłużej.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~siadaj , 35-ty , znowu pała 9 2 miesiące temuocena: 63% 

  jak widzę ówdzie i srówdzie post mitycznego bajkopisarza 35-tego to mnie mdli

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do abc - bajki się skończyły 15 października 8 2 miesiące temuocena: 74% 

  Mityczna jednostka wojskowa miała niby powstać, ale na terenie gminy. Więc jeśli, już to głównie wójt spijałby frukta (głównie podatkowe) wynikające z jej obecności. Miasto nie miałoby z tego ani kapki. I dzięki tej jednostce miałoby przybyć ponad tysiąc miejsc pracy? Człowieku, zbudź się radosnego snu... Poza tym bajania o mitycznej nowej jednostce wojskowej były typowymi opowiadaniami nierealnych legend przez poprzedniego ministra tzw. obrony-feldmarszałka Płaszczaka. Był on znany z budowania potęgi naszej armii poprzez nieustanne tworzenie nowych dywizji, pułków czy batalionów, nadawania im nowych numerków oraz napuszonych nazw i przesuwania ich na mapach z miejsca na miejsce. Ale tylko i wyłącznie na papierze. Dla podbudowania naiwnej gawiedzi oraz zdobycia tu i ówdzie kilku punkcików poparcia w toczącej się kampanii wyborczej. Zakończonej wiadomym skutkiem. Wskutek którego to skutku pan Płaszczak może teraz tworzyć sobie nowe jednostki wojskowe tylko w swoim domowym kajeciku...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do jutra wszystkim 7 2 miesiące temuocena: 35% 

  REDAKCJA usuwa posty ,,, więc szkoda klawiatury i atramentu ,,,,,,,,, ale ja nie rzucam wyzwiskami jak historyk 35-ty , którego wyzwisk w archiwum są tysiące ........... To linia polityczna komentarzy nie pasuje ? Pisanie prawdy bez wyzwisk nie przechodzi ? A ewidentny jad 35-ty tak ? OK.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do plugawego 35-tego 6 2 miesiące temuocena: 63% 

  ciężki los historyka 35-tego . Opluwa i jęczy , jęczy, stęka i opluwa .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ciężkie stadium paranoi 5 2 miesiące temuocena: 62% 

  Czegokolwiek nie dotyczyłby materiał redakcji info, to powyższy debil wszędzie i przy każdej okazji musi wspomnieć o liczbie będącej jego psychicznym fiksum dyrdum. A później kretyn się dziwi, że ktoś mu odpowiada jedynym językiem przez niego zrozumiałym. Liczba ta jest jedyną racją jego bytu, bez niej po prostu go nie ma, poza jej opluwaniem nigdy nie ma nic do napisania PS. A gdzie idioto widziałeś na tym forum jakąś formę aktywności liczby, którą się nieustannie paranoicznie ekscytujesz, zanim sam zacząłeś o niej bełkotać w tradycyjny dla siebie sposób? Jak zwykle najpierw się czaisz, następnie prowokujesz, opluwasz, a na koniec wysmarkujesz się redakcji w rękaw, gdy ktoś ci adekwatnie odpowiada. Dorośnij wreszcie smarkaty obszczymurze. A skoro głaszcząca cię nieustannie redakcja zdecydowała się już w swej desperacji coś twojego usnąć, to musiała być to wypowiedzieć niebywale głupia i plugawa. Czyli w twoim stałym stylu...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tre4 4 2 miesiące temuocena: 50% 

  komuchodewot się obraził, bdb

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ali 3 2 miesiące temuocena: 100% 

  Głupoty powinno się usuwać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.9033 sekundy