REKLAMAAldortax
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 marca 2024, 19:55

To zdecydowanie jedne z najpopularniejszych akcesoriów dodatkowych do smartfonów. Duża część osób nie wyobraża sobie dłuższego wyjścia z domu bez powerbanka w plecaku, kurtce czy choćby w torebce. Przenośna energia dla telefonu komórkowego pozwala cieszyć się jego funkcjonalnością jeszcze dłużej, niż dotychczas. Użyteczność oraz przydatność powerbanków w codziennym użytku nie podlega nawet dyskusji, dlatego w tym artykule skupimy się na nich jeszcze bardziej. Przeczytaj praktyczne vademecum wiedzy i stań się prawdziwym ekspertem w zakresie kupna niezawodnych i idealnie spasowanych z Twoimi oczekiwaniami powerbanków. Niech energia będzie z Tobą!

Ile mAh powinien mieć Twój powerbank? Odpowiedzi poszukaj w telefonie!

Zamawiając idealny powerbank do swojego urządzenia należy wziąć pod uwagę przede wszystkim pojemność baterii smartfona oraz ogólną pojemność zewnętrznego doładowania energetycznego. W innym przypadku może okazać się, że dodatkowe akcesoria są w stanie naładować wyłącznie część akumulatora, co dla wielu osób będzie zwyczajnie problematyczne. Dla znaczącego ułatwienia, w obu tych aspektach wielkość baterii wyrażona jest w miliamperogodzniach (mAh). Pokażemy Ci to na realnym przykładzie. Powerbank o ogólnej pojemności wynoszącej 5000 mAh będzie w stanie dwukrotnie do pełna naładować telefon komórkowy o akumulatorze maksymalnym 2500 mAh. Ta prosta zasada zdecydowanie ułatwi Ci proces decyzyjny podczas zakupu zewnętrznej energii dla smartfona. Musisz jednak wiedzieć, że im powerbank ma więcej miliamperogodzin, tym jego cena będzie wyższa. Natomiast z drugiej strony, rozmiar wielokrotności maksymalnej pojemności też decyduje o tym, ile razy będziesz w stanie naładować swoje urządzenie bez konieczności łączenia powerbanka z gniazdkiem sieciowym. Większa ilość cykli stanowi olbrzymi komfort. Na stronie internetowej sklepu Pancernik.eu znajdziesz zewnętrzne powerbanki o różnej charakterystyce oraz o różnych wariantach pojemnościowych. Bez problemu dopasujesz więc zewnętrzną baterię do własnych, indywidualnych oczekiwań. 

Funkcjonalność powerbanka wyrażona portami oraz technologią ładowania

Jeden powerbank od drugiego mogą różnić się od siebie także technologią ładowania oraz portami, umieszczonymi przez producenta na obudowie baterii. Zacznijmy od tego drugiego aspektu. Dobrej klasy powerbanki będą charakteryzować się maksymalną uniwersalnością w zastosowaniu, więc na ich wyposażeniu znajdziesz najpopularniejsze rozwiązania: wejście micro USB z końcówką kabla w wersji lightning (dla produktów Apple) czy port USB-C i identycznie zakończony przewód – to aktualnie dwie najczęściej stosowane opcje. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś to Ty zadecydował o końcowej funkcjonalności zewnętrznej baterii. Możesz do niej podłączyć dowolny kabel. Pod warunkiem, że znajdziesz dla niego odpowiednie gniazdo! Teraz słów kilka o ważnym aspekcie technologi ładowania. Power Delivery (PD), czyli standardowej szybkości ładowanie w ekspresowym tempie odchodzi do przysłowiowego lamusa. Jego miejsce zajmuje Quick Charge, ale z pewnością znajdziesz na rynku jeszcze powerbanki posiadające obie te technologie.

Artykuł sponsorowany.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet
REKLAMAKOMA
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3321 sekundy