REKLAMAAldortax
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 marca 2024, 12:36

Bank Żywności w Olsztynie od lat wspiera żywnościowo seniorów. Przekaż 1,5% swojego podatku i dorzuć się do ciepłego posiłku dla osób starszych. 

Społeczeństwo w Polsce coraz bardziej się starzeje, a średni wiek Polaków się wydłuża. Prognozuje się, że w 2035 roku kobiety będą średnio żyć 84 lata, a mężczyźni 77 lat. Opracowania przygotowane przez Eurostat mówią, że do 2035 roku liczba ludności w Polsce zmniejszy się o ponad 5%, a seniorów w kraju będzie o 143% więcej niż obecnie.

Dane Polskiego Komitetu Europejskiej Sieci Przeciwdziałania Ubóstwu wskazują, że w skrajnym ubóstwie żyje około 250 tys. seniorów. W 2021 roku zagrożonych ubóstwem było 19 proc. osób w wieku 65+. 

Systematycznie rośnie także udział osób starszych wśród osób korzystających z pomocy żywnościowej od 64 tys. w 2015 r. do 157 tys. w 2021 r.

Bank Żywności w Olsztynie dla seniorów

Seniorzy są jedną z najuboższych grup społecznych w Polsce, co sprawia, że wielu z nich szuka oszczędności, niekiedy rezygnując z pełnowartościowych posiłków. Dlatego Bank Żywności w Olsztynie od lat konsekwentnie wspiera żywnościowo seniorów. Teraz także Ty możesz ich wesprzeć!

Zarówno dane dotyczące starzenia się społeczeństwa, jak i liczby wskazujące, że coraz więcej osób w wieku 65+ korzysta z pomocy żywnościowej, mówią, że rola instytucji pomocowych, takich jak Bank Żywności w Olsztynie, będzie rosnąć.

Bank Żywności w Olsztynie od dawna wspiera seniorów. Wśród organizacji, które odbierają żywność od Banku, są organizacje, które na co dzień zajmują się opieką nad seniorami. W sumie Bank przekazuje żywność do 240 organizacji z województwa warmińsko-mazurskiego, m.in. Olsztyna, Ełku, Mrągowa czy Iławy.

Oprócz systematycznego wsparcia seniorów Bank organizuje także cykliczne akcje. W trakcie pandemii koronawirusa, kiedy większość osób starszych ograniczyła aktywność, Bank przygotował i rozdystrybuował wśród kilkudziesięciu seniorów Olsztyna ponad 3 000 pełnowartościowych posiłków. Akcję Zupa powtórzyli także przy wsparciu Fundacji Citi Handlowy oraz sieci handlowej Auchan i ugotowali wówczas 7 500 posiłków!

Dorzuć się do posiłku dla seniora

Zbliża się ostateczny termin rozliczenia z fiskusem. Ci z Państwa, którzy zastanawiają się, na co przeznaczyć swój 1,5% podatku, mogą wesprzeć Bank Żywności w Olsztynie i dzięki temu dorzucić się do pomocy żywnościowej, którą organizują dla seniorów.

KRS Banku: 0000029900.

Niech jesień życia będzie godna, a nie głodna!

Artykuł sponsorowany.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAPellet
REKLAMAStrefa relaksu
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5637 sekundy