REKLAMAPluszak
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 marca 2024, 07:27
Zawody sportowe, różnorodne warsztaty, wystawa - poznaj program kwietniowych

Zawody sportowe, różnorodne warsztaty, wystawa - poznaj program kwietniowych "Niebieskich Igrzysk". (Fot. archiwum organizatora.)

Przez cały kwiecień w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie uczniowie oraz dzieci z iławskich szkół i przedszkoli będą uczestniczyć w "Niebieskich Igrzyskach". Czym są te igrzyska?

- To ogólnopolska inicjatywa, w której weźmie udział ponad 1 000 szkół w Polsce, a także szkoły polonijne - mówi Dorota Myślińska, koordynator projektu. - Igrzyska stwarzają przestrzeń do promowania postaw szacunku, akceptacji różnorodności i inności, a także zwiększania wrażliwości i świadomości społecznej na temat autyzmu.

f

Na terenie ZPSW w Iławie odbędą się zawody sportowe, na które zaproszono drużyny ze szkoły podstawowej nr 2, przedszkola integracyjnego nr 2 oraz przedszkola "Majka". Do pomocy jako wolontariusze włączona będzie młodzież z Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie. 

Kolejne działania to warsztaty edukacyjne pod hasłem "Jesteśmy różni i pomagamy sobie", a także warsztaty muzyczno-rytmiczne z wykorzystaniem rurek i dzwonków. Atrakcyjnie zapowiadają się warsztaty z hortiterapii i nauka jazdy na deskorolkach, którą poprowadzą członkowie Stowarzyszenia High Skate. Wszyscy mieszkańcy Iławy będą mieli okazję obejrzenia wystawy poświęconej autyzmowi, która pojawi się w galerii jazzowej i bibliotece miejskiej na początku kwietnia.

- Już dzisiaj wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy - kontynuuje pani Dorota. - Wierzymy, że dzięki "Niebieskim Igrzyskom" każde dziecko odniesie sukces na miarę swoich możliwości, będzie dobrze się bawić, mile spędzi czas oraz wyjdzie z przeświadczeniem, że nie ma zwycięzców i przegranych, wszyscy są równie ważni.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: archiwum organizatorów.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4341 sekundy