REKLAMALegia
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 kwietnia 2024, 10:43

Włochy mają ten pozytywny "vibe"! - tak twierdzą uczniowie iławskiej "Budowlanki", którzy w marcu mieli okazję spędzić w słonecznej Italii niemal dwa tygodnie, a wszystko w ramach prowadzonego przez szkołę programu Erasmus+.

Głównym celem wyjazdu było odbycie zagranicznych praktyk i został on oczywiście zrealizowany. Ale być we Włoszech i nie spacerować po plaży, nie zwiedzać, nie zajadać się pizzą? To byłoby szaleństwo! :-)

W zeszłym roku w zagranicznych praktykach brali udział uczniowie "Budowlanki" z klas o profilu informatycznym i graficznym, a odbyły się one w Grecji. Tym razem: Włochy. Z programu Erasmus+ skorzystała grupa 21 uczniów z klas 2-4 o profilu ekonomicznym. Wyjechali do miejscowości Cattolica - tam odbywały się ich praktyki - ale zwiedzali też inne miasta, poznawali włoską kulturę, w tym oczywiście - kulinarną.

Podczas swojego niespełna dwutygodniowego wyjazdu (trwał od 17 do 30 marca) zrealizowali 6 vlogów. W materiałach pokazują Włochy swoim okiem, dzielą się wrażeniami, opowiadają o doświadczeniach. Uczniom szczególnie przypadły do gustu Wenecja, San Marino, a także... jak na Italię przystało - piękna słoneczna pogoda! Zdecydowanie zachęcała do nadmorskich spacerów. Natomiast nauczyciel języka angielskiego Łukasz Rumiński (pod jego opieką, a także pań Marty Brzozowskiej i Bernardety Kozickiej uczniowie wyjechali na praktyki) uważa, że szczególnie ciekawie wypadło porównanie włoskich i polskich zwyczajów wielkanocnych - na przykład tych dotyczących Niedzieli Palmowej. 

Uczniowie napracowali się, na bieżąco relacjonując swój pobyt we Włoszech na YouTubie. Ich vlogi obejrzycie pod tym linkiem.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Źródło materiału wideo: YouTube/"Samorząd Budowlanka".

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK
REKLAMAPellet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAKOMA
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4655 sekundy