REKLAMApluszak
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 kwietnia 2024, 13:48 komentarzy 114
Dziś Roman Brzozowski, Dawid Kopaczewski i Michał Młotek odpowiadają na trzy pierwsze pytania internetowej debaty portalu www.infoilawa.pl.

Dziś Roman Brzozowski, Dawid Kopaczewski i Michał Młotek odpowiadają na trzy pierwsze pytania internetowej debaty portalu www.infoilawa.pl.

Trwa okres najbardziej intensywnej kampanii przed zaplanowanymi na najbliższą niedzielę wyborami samorządowymi. Aby przyczynić się do wysokiej jakości publicznej debaty w tym czasie, portal www.infoilawa.pl zaprosił kandydatów na burmistrza Iławy do udziału w internetowej debacie. 

Dzielimy ją na trzy części. Dziś część pierwsza, a w niej: pytania na rozgrzewkę oraz "z przymrużeniem oka". W następnych dwóch częściach kandydaci będą udzielać odpowiedzi na pytania związane z rozwojem gospodarczym, finansami i aktywnością inwestycyjną. Poruszymy też tematy społeczne oraz te związane z kulturą.

Zapraszamy do lektury!

(Kolejność kandydatów jest alfabetyczna i jednocześnie zgodna z numerem na liście wyborczej).


1. Miniona kadencja lokalnego samorządu była rekordowo długa - trwała 5,5 roku. Jaki to był w Pana ocenie czas dla Iławy? Co udało się zrobić, co zaliczy Pan do sukcesów, a jakie były w tym czasie niepowodzenia czy też niedociągnięcia lokalnego samorządu?


Roman Brzozowski:

Dotychczasową pracę Pana Burmistrza Kopaczewskiego i Przewodniczącego Rady Miasta Pana Młotka oceniam źle pod względem priorytetów i celów ich polityki. Ja mam inną filozofię spojrzenia na potrzeby mieszańców, podam przykład: ja najpierw budowałbym domy, a potem chodniki.

Lokalny program rewitalizacji miasta Iławy do 2023 roku określa zagrożenia, z jakimi powinna się zmierzyć władza miasta.                                                    

Przede wszystkim: starzejące się społeczeństwo, zmniejszająca się liczba urodzeń, ujemne saldo migracji (więcej osób wyjechało z Iławy, niż powróciło), rosnące obciążenia podatkowe, brak tanich mieszkań komunalnych i na wynajem oraz duże koszty usług komunalnych (woda, ścieki, śmieci - Miasto Iława jest bardzo drogie w zarządzaniu).

Plan dochodów na 2024 rok to kwota 221 809 911 złotych, z czego na wydatki bieżące zaplanowano kwotę 183 442 014 zł, z czego 83 982 982 - na wynagrodzenia i pochodne od tych wynagrodzeń.    

Stan zadłużenia miasta na koniec 2023 roku wynosi 47 396 477 zł, a więc miasto żyje ponad stan i do tego na kredyt. Oczywiście zwiększające się koszty utrzymania przerzucając na mieszkańców, w postaci podatków, różnych opłat i kredytów, płacąc ogromne odsetki (w tym roku jest to kwota 7 100 000 zł).            

Dlatego Prawo i Sprawiedliwość i ja jako Burmistrz proponujemy:                                                                  

- obniżenie płacy Burmistrza do najniższej przewidzianej w ustawie o wynagrodzeniach organów jednostek samorządu terytorialnego. Burmistrz to misja, a nie funkcja zarobkowa;

- obniżenie wydatków bieżących o 10%, to około 18 000 000 zł oszczędności;

- połączenie instytucji kultury (Iławskiego Centrum Kultury i biblioteki), oszczędności: około 1 200 000 zł rocznie;

- połączenie spółek Zakład Komunikacji Miejskiej i Iławskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w jeden podmiot: Iławskie Towarzystwo Użyteczności Publicznej. Korzyści to połączenie kapitałów zakładowych i ograniczenie zatrudnienia. Każda spółka prawa handlowego powinna być nastawiona na zysk, dlatego komunikacja miejska powinna konkurować z innymi segmentami rynku transportowego, a budownictwo tanich mieszkań komunalnych i pod wynajem powinno stać się konkurencją dla drogich mieszkań deweloperskich.      

Pamiętajmy, iż podatek dochodowy spływa tam, gdzie się mieszka, a nie tam, gdzie się pracuje.                            

Dawid Kopaczewski:

Największym moim sukcesem jest to, że wielu radnych Rady Miejskiej popierało, nawet w 95%, przygotowane przeze mnie i moich współpracowników uchwały, co oznacza, że zgadzało się z obranym kierunkiem rozwoju naszego miasta i akceptowało podejmowane przedsięwzięcia. Uważam to za mój największy osobisty sukces, bo w wyniku wyborów samorządowych z 2018 r. do rady wprowadziłem tylko 2 radnych na 21. Zatem musiałem zbudować porozumienie w Radzie, by podejmować kolejne inicjatywy rozwojowe naszego miasta. Podkreślenia wymaga fakt, że zdecydowana większość uchwał przez całą kadencję była przyjmowana przez większość radnych. Świadczy to też o mojej skuteczności i umiejętności porozumiewania się.

Drugim moim sukcesem jest ogromna kwota wydana na rozwój miasta i inwestycje: aż 140 milionów. Dzięki tym pieniądzom wybudowaliśmy długo oczekiwany i nowoczesny żłobek, zakupiliśmy działkę pod szkołę na os. Piastowskim, na której w pierwszej kolejności wybudujemy salę gimnastyczną, wybudowaliśmy kolejne kilometry dróg rowerowych, wyremontowaliśmy salę gimnastyczną w Szkole Podstawowej nr 5, czy zaplecze sportowe w Szkole Podstawowej nr 4. Zakupiliśmy też kolejne nowe autobusy. To tylko przykłady ważnych inwestycji.

Cieszą mnie też drobne sprawy, których nie udało się uregulować w poprzedniej kadencji za czasów p. Adama Żylińskiego: dzięki mojej decyzji autobusy pojechały przez os. Gajerek, przybliżyliśmy zatokę autobusową przy Przychodni "Rodzina" oraz autobusy zaczęły zatrzymywać się na ul. Wyszyńskiego oraz Kopernika, blisko targowiska. Na takie drobne, ale ważne zmiany czekali nasi mieszkańcy.

Z uwagi na pandemię, wojnę w Ukrainie i szalejącą [inflację] był to czas bardzo trudny, ale w pełni wykorzystany przez nasz samorząd. Nasza kadencja rozpoczęła się w końcówce poprzedniej perspektywy unijnej, więc konkursów pod projekty było bardzo mało, ale z tych, które były ogłoszone, skorzystaliśmy w 100%. Przykładem są tu choćby zakupione nowe autobusy, wybudowane drogi rowerowe, czy wymienione oświetlenie na os. Piastowskim.

W przypadku niepowodzeń odpowiem tak: jestem ambitny, więc chciałbym zrobić jeszcze więcej dla naszych mieszkanek i mieszkańców, ale trudności tej kadencji, czyli pandemia i szalejąca inflacja, spowodowały, że część inwestycji musiała zostać przesunięta w czasie: np. rozbudowa i zadaszenie amfiteatru, nad którym prace rozpoczynamy w tym roku, czy budowa parku linowego.

Michał Młotek:

Ostatnie 5,5 roku było dla Iławy czasem wyjątkowym, głównie ze względu na wyzwania, jakie stawiała przed nami polityka władz centralnych, ale też przez konsekwencje pandemii i napaści Rosji na Ukrainę. Ten trudny czas przyniósł zarówno pozytywne zmiany, jak i wyraźnie zaznaczył obszary, w których samorząd nie sprostał oczekiwaniom mieszkańców Iławy.

Po stronie osiągnięć warto odnotować rozbudowę infrastruktury dedykowanej najmłodszym mieszkańcom Iławy. Pojawił się plac zabaw i żłobek. W dobrym kierunku rozwija się komunikacja miejska, ale jest to proces wymagający dialogu, monitoringu i korekt. Iławianie w ostatnich latach mocno angażowali się w działania obywatelskie i społeczne. Bardzo tę aktywność cenię.

Niepokojące są jednak te kwestie, które pozostały nierozwiązane, a wręcz można powiedzieć – samorząd nie zajął się nimi odpowiednio skutecznie. Wysokość średniego wynagrodzenia jest jedną z najniższych w województwie. Iławianie wciąż muszą migrować do innych miast w poszukiwaniu lepszej pracy. Liczba mieszkańców Iławy stale spada i wkrótce obniży się poniżej 30 tysięcy. Martwią mnie też niewykorzystywane szanse. W zeszłym roku miasto odpuściło starania o potężne środki europejskie z programu Polska Wschodnia. Wielka szkoda i strategiczny błąd.

Jestem przekonany, że to, czego nie udało się zrealizować w tej kadencji, uda się nadrobić w kolejnej. Moim celem będzie maksymalne wykorzystanie wszystkich dostępnych funduszy zewnętrznych. To dziesiątki milionów złotych, które pomogą w rozwiązywaniu problemów naszego miasta – pozwolą wybudować nowe drogi, zadaszyć amfiteatr czy odbudować spalony młyn.


2. Dlaczego Pan jest lepszym kandydatem na burmistrza Iławy od swoich rywali?


Roman Brzozowski:

Bo jestem przedsiębiorcą z 30-letnim stażem, wiem, gdzie szukać pieniędzy - nie tylko w kieszeniach podatników, a każdą decyzję podejmuję, zadając sobie pytanie, co bym zrobił, gdyby to było moje. Moi kontrkandydaci to typowi budżetowcy, a oni zastanawiają się tylko nad tym, gdzie i jak wydawać. Pamiętajmy, że Iława to jej mieszkańcy, to oni powinni się czuć bezpieczni pod każdym względem: podatkowym, infrastrukturalnym, mieszkaniowym, komunikacyjnym, oświatowym i kulturalnym. Iława to tanie miasto, a administracja im służy i rozwiązuje ich problemy, to moja wizja.       

Dawid Kopaczewski:

Mam wiedzę, doświadczenie i kontakty, dzięki którym mogę zrobić w kolejnej kadencji jeszcze więcej. Poza tym jestem bezpartyjny, co oznacza, że nikt nie wpływa na moje decyzje i że współpracuję z każdą opcją, która chce pomóc naszemu miastu.

Przez ostatnie lata dałem się także poznać mieszkankom i mieszkańcom jako burmistrz merytoryczny, pracowity, otwarty na spotkania, przygotowany do rozmowy i kulturalny. Godnie reprezentowałem nasze miasto na arenie ogólnopolskiej i u naszych zagranicznych partnerów.

Michał Młotek:

Nie jest moją rolą ocenianie kandydatów jako lepszych i gorszych. Szanuję moich rywali i sądzę, że każdy chce coś dla Iławy zrobić. Zamiast tego mogę powiedzieć, jakim będę burmistrzem. Będę burmistrzem aktywnym, szukającym szans dla Iławy, nie bojącym się wyzwań, odważnie sięgającym po nadarzające się możliwości i wykorzystującym każdą szansę, by zmieniać nasze miasto.


3. Złapał Pan w Jezioraku złotą rybkę, która chce spełnić trzy życzenia Iławy. Jakie to życzenia? :-)


Roman Brzozowski:

Gdybym złapał złotą rybkę, to wypowiedziałbym następujące życzenia:

1. Daj mi moc podejmowania tylko dobrych decyzji.
2. Daj mi 1000 tanich mieszkań komunalnych i pod wynajem.
3. Spraw, aby przy mojej pomocy wszyscy mieszkańcy byli zadowoleni, że mieszkają w Iławie.

Dawid Kopaczewski:

W pierwszej kolejności poprosiłbym o zdrowie dla naszych mieszkanek i mieszkańców, bo ono jest najważniejsze, oraz o wzajemny szacunek, bo niestety hejtu w Internecie jest coraz więcej. Drugim życzeniem byłyby większe pieniądze na inwestycje (bo tych nigdy za wiele), na które czekamy, m.in.: na przebudowę Domu Weterana, budowę Centrum Inicjatyw Młodzieżowych z pracowniami tematycznymi, na remont kładki między Małym i Dużym Jeziorakiem oraz budowę dróg w naszym mieście. Trzecim życzeniem byłaby droga S5 blisko Iławy i z trzema węzłami, o którą zabiegam od kilku lat, a która uruchomiłaby nowe tereny inwestycyjne wokół naszego miasta.

Michał Młotek:

I bez złotej rybki życzę iławianom, by byli zdrowi i szczęśliwi. I by zawsze czuli się w Iławie dobrze. Trzy konkretne życzenia? To trzeba dobrze rozważyć! Po pierwsze: życzę Iławie nieustającego rozwoju, ale takiego, by miasto nigdy nie straciło lokalnego charakteru i uroku. Po drugie: życzę wszystkim mieszkańcom, by zawsze czuli, że mają realny wpływ na to, co dzieje się w mieście. I po trzecie: życzę aktywnym zawodowo mieszkańcom, by zarabiali więcej i by było ich stać na więcej. Wiem, że bez interwencji złotej rybki uda nam się skutecznie dokonać dobrych zmian w tych obszarach. Do tego nie potrzeba magii, wystarczy solidny plan i konsekwencja w działaniu.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi

113Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~PKP 113 2 miesiące temuocena: 38% 

  Pana Romana poznałem wiele lat temu. Najbardziej dal się poznać na PKP-Lokomotywownia. Jako działacz Solidarności wraz i innymi działaczami robili wszystko aby na lokomotywowni było źle i niepewność posiadania pracy, jątrzenie jednych na drugich, to chyba było główne zadanie związków zawodowych. Po zarzuceniu działalności w związkach zawodowych zajął się szyciem, następnie skupem makulatury a obecnie końmi. Jak w Iławie ma być tak jak wygląd tego konia na deptaku -to przepraszam nie mam nic do konia. Poza wstąpieniu do Partii Kaczyńskiego nic dobrego dla Iławy i mieszkańców nie zrobił. Dlatego temu Panu należało by podziękować gdyż na fotel Burmistrza mojego miasta się nie nadaje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ha ha ho 112 2 miesiące temuocena: 0% 

  szybki jesteś 4 minuty.Waruj...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~o zboRZU 111 2 miesiące temuocena: 67% 

  a co wlazła ci krowa ? w zboRZe

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PKP -do nie jestem Romanem 110 2 miesiące temuocena: 0% 

  Szkoda jest wtedy jak krowa wejdzie w zborze. Musisz złowić złotą rybkę. Pozdrawiam życząc dobrego wyniku.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie jestem Romanem 109 2 miesiące temuocena: 86% 

  błądzisz poniżej aż mi cię szkoda .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PKP 108 2 miesiące temuocena: 29% 

  Napisał bym więcej o "doPKP" ale wystarczy że Cię nie wybiorą. Nie ma potrzeby aby mi dziękować za komentowanie Panie Romanie, Hoduj Pan te zwierzęta podobne do koni....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do PKP 107 2 miesiące temuocena: 65% 

  a tobie już dziękujemy za komentowanie , bo się do tego nie nadajesz

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wyborca 106 2 miesiące temuocena: 50% 

  Mówię NIE Młotkowi bo nas mieszkańców oszukał.Jest z PO a twierdzi,że z własnego komitetu. Kilka dni temu został powołany do społecznej rady szpitala przez wojewodę partii PO.Dość kłamstw panie Młotek.Ma się pan za lepszego?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do Iławianki 105 2 miesiące temuocena: 57% 

  Iławianko jeśli twoim argumentem jest promowanie nawołującego do nienawiści Pana Sławińskiego, to oczywiste, z którego komitetu jesteś. Jak Wam nie wstyd przyznawać się do związków z kimś, kto jest pierwszym hejterem tej kampanii. Jednak ludzie niżej mieli rację. Grupa Dawida działa tylko po to, by szerzyć nienawiść do Młotka.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka 104 2 miesiące temuocena: 38% 

  Jeśli chcecie wiedzieć jaki jest Młotek wejdźcie na fb Tomasz Sławiński były radny.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do wyborcy! 103 2 miesiące temuocena: 64% 

  No i superWłaśnie dlatego jako jedyny nie potrzebuje złotej rybki do rzadzenia Iławą. Głosujemy na sprawczosc!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do wyborcy 102 2 miesiące temuocena: 62% 

  No i dobrze! Przynajmniej będzie miał wpływ na rozwój Iławy. A co może kogoś z PiS nam potrzeba? Może chcesz kolejne 5 lat niedasizm aktualnego burmistrza oglądać? Mlotek jest najlepszy właśnie dzięki temu, że jest z PO! To jego zaleta aktualnie ogromna! Uderzy gdzie trzeba, a to potrafi i będzie kasa dla naszej Iławy! Ośmieszacie się tym hejtem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do trolla 101 2 miesiące temuocena: 60% 

  Wojewoda jest z PSL. Mlotek nic nie ukrywa. Wyraźnie mówił jakie ma poglądy, a jego klub zrzesza osoby z różnych grup dlatego komitet nie poszedł jako KO. Szukaj dej trollu. Nabrałeś się na szczucie burmistrza widać. Szkoda, że to działa na ludzi, bo Mlotek, to jedyny kandydat, który mógłby pchnąć Iławę do przodu!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~k.k 100 2 miesiące temuocena: 50% 

  hola hola zaraz wam Młotek nie wygrywa. Ten trzeci z pisu może rozbić tych dwojga i musi być dogrywka. Masy iławskie milczą...jak nigdy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 99 2 miesiące temuocena: 89% 

  A mi się podoba spokój i opanowanie Pana Młotka w tej kampanii. Nie wchodzi w pyskówki, merytorycznie odpowiada. Nawet Brzozowski wypada lepiej od Dawida, który ma zasobną stado hejtujacych krzykaczy. Nie chce takiego Włodarza jak on. Brak klasy politycznej. Burmistrz miał 5,5 roku na pokazanie umiejętności. Nie chce kolejnych 5 lat gadania o planach i braku konkretnych realizacji( tak, tak wiem, kilka dróg i żłobek… to jednak dla mnie nic szczególnego) Ja chce zmiany i dynamiki.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zdziwiony 98 2 miesiące temuocena: 100% 

  Po pierwsze gospodarka. Trzeba się zająć gospodarką, wsparciem lokalnego biznesu - małego, średniego i dużego (nie tylko turystyka przez 2 miesiące w roku). Aby się rozwijali i zwiększali zatrudnienie, oraz płace. Ale także aby przybywali nowi przedsiębiorcy. Aby rosły wpływy do budżetu miasta. Każdy umie wydawać pieniądze, ale nie każdy umie zarabiać (dla budżetu miasta). Więc nie pytajmy na co oni chcą wydać pieniądze, ale co będą robić aby poprawić gospodarkę i zwiększyć wpływy do budżetu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~friko i koko 97 2 miesiące temuocena: 60% 

  Moja refleksja jest taka . Kogoś na burmistrza wybierzemy . Tak czy siak . Oczekiwał by jednak kilku odpowiedzi . Co mi odpowie Pan Młotek . Gdzie jest moje 100 mil. Tak obiecał słynny Bolek którego witał na schodach sejmu jego promotor Żyliński . Do obecnego burmistrza- Gdzie jest nasza strategia rozwoju? Nowe miejsca pracy ? Czy miasto turystyczne? Do tej pory żadna wizja nie wypaliła . Trzeci kandydat , dość rozsądny Tylko jego akcja z tą bryczką załamała mnie . Bryczka super . Tylko ten koń . Taki zabiedzony i chudy . Jeśli nas też tak zabiedzi za kilka lat to ja dziękuje za takich włodarzy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~friko i koko 96 2 miesiące temuocena: 56% 

  Musze przyznać że te wpisy bardziej mnie ekscytują niż ta niby debata kandydatów na burmistrza . Tu coś się przynajmniej dzieje . Czekam z niecierpliwością kiedy zniknie ten zdjęciowy pokaz . Na szczęście to już tylko niedługa historia . Na szczęście historycy typu 35 tak szybko nam nie znikną . Oj będzie się tu jeszcze działo . Wkrętaków i śrubokrętów nie uświadczy nikt w żadnym markecie . Proponuje włączenie prawych obrotów w tych śrubokrętach . Tak żeby jego jadowy język zwiną się w trąbkę . Może zrobi wtedy karierę trąbiąc z wierzy urzędu miasta . Najlepiej żeby trąbił co 35minut .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Skandal 95 2 miesiące temuocena: 89% 

  Panie Burmistrzu Kopaczewski dziękujemy ślicznie za ostatni Pana gest tj dzisiejsze podwyżki czynszów!!!! To kropka nad i żeby na Pana nigdy więcej nie głosować. Jeszcze gdyby w ślad za podwyżkami szły remonty , a blok się dosłownie sypie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 94 2 miesiące temuocena: 100% 

  To się weź do roboty a nie liczysz na moje podatki. Ja musiałem wziąść kredyt na mieszkanie, który będę spłacał do końca życia. Nie liczyłem na to że dostanę komunalne. I nie żyje z Mopsu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. 93 2 miesiące temuocena: 57% 

  a ja słyszała , że ta trzydziesta piąta to fujara.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a niżej ? 92 2 miesiące temuocena: 80% 

  historyk 35-ty bełkocze dalej urojenia SWE

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zaatakował go paraliż postępowy? 91 2 miesiące temuocena: 33% 

  Autoprezentacja specyficznego poziomu "intelektualnego" powyższego i poniższego idioty trwa w najlepsze i bez dłuższych przerw przez cały dzień. Ciekawe o czym ten kretyn nieustannie trąbiłby, gdyby nie było alergicznej dla niego liczby? A może ów bęcwał jest współczesnym, internetowym wydaniem obowiązkowego kiedyś w każdym przysiółku tzw. głupka wiejskiego? Albo też personifikacją słów Poety o tym, że "paraliż postępowy najzacniejsze trafia głowy"? Z tym, że paraliż postępowy nie ma tutaj nic wspólnego z pozytywnym postępem. W medycynie tzw. paraliż postępowy jest niczym innym niż..późnym stadium pewnej ciężkiej choroby wenerycznej. A więc może właśnie ów męczący paraliż jest źródłem nieustannej "inwencji twórczej" powyższego, licznie popisujacego sìę na tym forum zmęczonego cierpieniem imbecyla, wypisującego nieustanne "panegiryki" o pewnej liczbie, bez której nie może przeżyć nawet kilku godzin? Bo poza "liczbowym" bełkotem, tępy tłuk ani be, ani me. Już nie mówiąc o kukuryku...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~alt nie dziala 90 2 miesiące temuocena: 67% 

  ide po srubokret , bo historyk 35-ty sie rozkreca i bedzie plul zebami jak maszyna do popcornu '''''''''' i znowu do Kocborowa .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tak dla Iławy 89 2 miesiące temuocena: 88% 

  Moim skromnym zdaniem na 3 pytania, każdy z kandydatów odpowiedział pozytywnie, jednak widać Roman Brzozowski przedstawił naprawdę konkretne postulaty, a przede wszystkim realne do spełnienia i takie które rzeczywiście będą miały pozytywny wpływ na rozwój Iławy. Widać że ma wiedze na temat funkcjonowania samorządu, zna też politykę gospodarczą, widzi zagrożenia i zdaje się wie jak reagować. No cóż zobaczymy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~post historyka 35-tego z 08.2022 88 2 miesiące temuocena: 71% 

  *Ty niemoto umysłowa masz jakikolwiek "poziom intelektualny"? Nie pochlebiaj sobie zbytnio. A o jakich to faktach chcesz dyskutować? Ty, będący na poziomie "wylewów mózgowo- odbytniczych"? Prowadzenie jałowych dyskusji z kimś tak prymitywnym jak ty jest wręcz uwłaczające i stanowi obrazę godności ludzkiej. I nie popisuj się co chwilę rzekomą znajomością filozofii Marcuse`a, działalnością Schumana, Monneta oraz wyszukaną "intelektualnie" literaturą. Przecież ty ciołku o tym wszystkim nie masz bladego pojęcia. A klepiesz ciągle te same komunały i bzdury wynajdywane w propagandowych broszurkach konfederackich lub na stronach tego zlepka brunatnych partyjek i koterii przeróżnych zwariowanych i walniętych na umysłach psycholi. Daj sobie spokój amebo umysłowa ze sprawami, które cię przerastają o głowę. I zamiast deliberować o "tolerancji represywnej" pooglądaj sobie świerszczyki z konfederackimi aktywistkami podczas załatwiania na klozecie,,, NIE MA NIC W GŁOWIE, TO PODNIECA SIĘ KLOZETEM

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~alez cymbal z 35-tego 87 2 miesiące temuocena: 82% 

  a ponizej 35-ty model glaba .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~przypominaj dalej kim jesteś, nie wtyďź się 86 2 miesiące temuocena: 38% 

  Autor powyższej opinii dziękuje ci serdecznie pocieszny debilu za przypomnienie swojego, jak najbardziej słusznego, kolejnego opisu twojej osobowości oraz charakterystyki idiotycznej "twórczości" twej specyficznej pod względem umysłowym osoby na licznych forach tego portalu. Nigdy dość przypominania Czytelnikom z kim mają do czynienia w twoim przypadku. A o twoim ukochanym Spinellim dzisiaj nic a nic? Jakże to tak? PS. Jakże bezgranicznie tępym i kompletnie ocipiałym idiotą być trzeba, aby podobnymi (ale całkowicie uzasadnionymi i słusznymi) opiniami o swojej osobie nieustannie chwalić się na forach infoilawy? Ludzie, gdzie rodzą się aż tak bezmózgie eksponaty? W naszym kraju? Czy ktoś z Was spotkał w życiu aż tak głupiego osobnika z gatunku homo podobno sapiens? Doprawdy, to całkowicie wyjątkowy eksponat wręcz modelowego głąba...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~za chwile ciag dalszy 85 2 miesiące temuocena: 67% 

  czyli ciag dalszy herezji historyka 35-tego ,,,,,, o takich, ktorzy SWE tylki podcieraja naszymi lasami wyrznietymi bezczelnie przez drwali platfusich, pilami motorowymi na ruska rope

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~następne cytaty historyka SWEGO 84 2 miesiące temuocena: 70% 

  " swej jaskini ,swej ofiary, swą potworną, swych planów, swej dezaprobaty, swym konserwatywnym,swych wspomnieniach, w swe,,,,,,,,,,,, """ itd. itp. cdn.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Grzeczne bobo 83 2 miesiące temuocena: 84% 

  Bobasek taki bezpartyjny jak ze mnie szcach perski. Co on za kocopoły pier..li to aż oczy bolą!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~karrrambbaa 82 2 miesiące temuocena: 100% 

  emmbbbeeeeaaaaaa,

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bezjajeczna 81 2 miesiące temuocena: 80% 

  a kto zaprosił biedroniową do Iławy ? ? ? a kto palił znicze pod wolnym sądem wraz ze wściekłymi i z dzikimi i historykiem 35-tym ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~opl 80 2 miesiące temuocena: 100% 

  Jedno z pytań do kandydatów powinno być o dotychczasowe sukcesy w karierze zawodowej. Obiecywać można wszystko, ale widzimy jak to później jest z realizacją. Takie top 3, albo chociaż jedna rzecz z której jest dumny. Jedno działanie o którym może powiedzieć: to zrobiłem ja, to odpowiada żywotnym potrzebom lokalnego społeczeństwa, to jest coś na skalę naszych możliwości. Coś o czym mówi: patrzcie, to moje, przeze mnie wykonane i to nie jest ostatnie moje słowo!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tfc 79 2 miesiące temuocena: 100% 

  Chyba każdy ma choć jedną rzecz z której jest dumny. A tu cisza. Chcecie powiedzieć że biorą przez lata pieniądze z naszych podatków i nic ... zero sukcesów?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~9 78 2 miesiące temuocena: 100% 

  Tak, racja. Ale zobacz burmistrz miał przez ostatnie 5.5 roku wszystko, by działać i z góry wiadomo, że wygra w tym pytaniu. Chociaż w mojej opinii mało zrobił. Nic wyróżniającego. Klasyki, które robił każdy burmistrz. Drogi, remonty szkół, żłobek też był otwarty za Żyłki.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~KS 77 2 miesiące temuocena: 100% 

  Na Podleśnym na trawniku naprzeciw Policji stoi przyczepa (pojazd mechaniczny na ostródzkich numerach rejestracyjnych) z wielkim plakatem Kopaczewskiego. Za coś takiego kiedyś straż miejska karała mandatami.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kapusta 76 2 miesiące temuocena: 100% 

  Panie Brzozowski świetnie Pan wie gdzie szukać pieniędzy, szczególnie po tym jak był Pan dyrektorem ZKM może przypomni Pan to młodszym wyborcom.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Capuccino 75 2 miesiące temuocena: 80% 

  "Dawid Kopaczewski krytycznie odnosi się do tej kandydatury, określając ją "polityczną". - Nie jest to dobra kandydatura, ponieważ jest to kandydatura polityczna, a w takich niedużych miastach jak Iława w moim przekonaniu mieszkańcy oczekują przede wszystkim burmistrza społecznego, obywatelskiego, który nie jest związany z żadną partią polityczną - tak powiedział Dawid Kopaczewski na antenie radia Eska Iława, odnosząc się do informacji o starcie Michała Młotka." - artykuł InfoIława 12 stycznia 2024, Początek wyborczego hejtu i kto zaczął? Brak klasy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~Capuccino 74 2 miesiące temuocena: 100% 

  Bo taki jest Bobasek. Cały on. Nieprzyjemna persona.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jasne 73 2 miesiące temuocena: 89% 

  A widzisz to jak niektórzy wręcz namawiają się na Młotka w komentarzach pod postami Dawida? Niestety, kampania ze strony burmistrza jest brudna. Manipulacja faktami o debacie była już najgorsza. Jak można tak manipulować wypowiedzią!?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hmmm? 72 2 miesiące temuocena: 23% 

  No i prawdę powiedział Pan Dawid. Nikogo nie obraził tylko stwierdził fakt. Nie rozumiem, gdzie tu hejt? P0 teraz widzi swoją szansę i jest w natarciu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Baba z jajem 71 2 miesiące temuocena: 33% 

  Ale potwarz! Bali się debaty na żywo to se zrobili "pisaną", Wstyd i żenada! To jak to są tacy "odważni" kandydaci to nie ma na kogo głosować. Co najwyżej na mniejsze zło (czytaj na najmniej umoczonego).

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paweł Wilemski 70 2 miesiące temuocena: 67% 

  nie rozumiem dlaczego tyle negatywnych reakcji. Przecież kobieta widać, że jest po stronie mieszkańców. Odnoszę wrażenie, że większość tutaj komentujących to tak jak ja, kandydaci i politycy. Mało to wiarygodne.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wygrana 69 2 miesiące temuocena: 78% 

  Michal wygra w 1 turze

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paweł Wilemski 68 2 miesiące temuocena: 50% 

  czerwonej, tęczowej, białej czy czarnej. To wszystko jest nieważne. Ważne żeby żyło się Nam tu bezpiecznie i w miarę komfortowo.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~To mówię ja 67 2 miesiące temuocena: 29% 

  Dosc czerwonej Iławy!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jozin z Dauli 66 2 miesiące temuocena: 81% 

  Miasto Lubawa w tym samym okresie zrealizowała inwestycje na około 90milionów. Lubawa jest 3 razy mniejsza od Iławy więc w Iławie powinniśmy zrealizować inwestycje na ok. 250-270 milionów a tymczasem Kopaczewski zrealizował nie aż ale tylko na 140 milionów. A teraz jeździ po Iławie i snuje wizje zrobimy to, zrobimy tamto. Pewnie zrobimy ale inne samorządy znowu zrobią więcej.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~znowu pała 65 2 miesiące temuocena: 67% 

  siadaj 35-ty, poniżej, znowu pała i to z historii. Nie będziesz tworzył SWEJ fałszywej histEri, a tym bardziej nie będziesz powielał herezjii SWYCH na tym forum. Prezes 1000 lecia funkcjonuje w urojeniach TWYCH , które leczą w Kocborowie. Tymczasem PAŁA i do oślej ławki za ględzenie bzdur

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do poniższego, piszącego jak było 64 2 miesiące temuocena: 60% 

  Czyli sam potwierdzasz, że pis nagradzał tylko tych, którzy mu wchodzili wiadomo gdzie z wazeliną. A jakim prawem dawał pieniądze pochodzące z powszechnych podatków tylko swoim wyznawcom? Czyli dzielił obywateli na lepszych i gorszych ze względu na to, czy byli oni wyznawcami pisuaru i jego interesownym elektoratem. A jak się nazywa taka sytuacja? To segregacja obywateli państwa, którym się rządzi. Zresztą jasno to często podkreślał prezes 1000-lecia, dzieląc obywateli naszego państwa na tzw. prawdziwych Polaków oraz zwykłą "hołotę". Tylko że do tej ostatniej należało aż 70% obywateli, którzy jego antypolskiej partii nie popierali. A jak można nazwać takie postępowanie rządzacej władzy? To złodziejstwo oraz łamanie prawa, a głównie Konstytucji. I za to 70% głosujących Polaków "podzìękowało" pisuarowi 15 października. A teraz jego szefów powinien osądzić Trybunał Stanu. Wniosek? Budżet państwa nie jest własnością jednej tylko partii, lecz wszystkich obywateli niezależnie od ich sympatii

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do chwalącego 63 2 miesiące temuocena: 42% 

  Kopaczewski = antypis. Proszę przeczytać komentarz numer 45522 na stronie z forum iławskiego kuriera. Skoro Kopaczewski był takim zaciekłym antypis to nie dostawał kasy od władzy no bo z jakiej racji PIS miał dawać kasę dla lewaka od Biedronia. To by tłumaczyło niedoinwestowanie w Iławę. Akcja Wisła raczej nie miała na to wpływu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Oj tak 62 2 miesiące temuocena: 45% 

  Lubawa to inna bajka. Akcja "Wisła" tam nie dojechała, dlatego są sami swoi i w jedną trabke trąbią. A Ilawa to zlepek i każday swoją kabze chce nabijać. W Iławie nie ma jedności i wspólnego interesu, a w Lubawie jest.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bo zapomniałem 61 2 miesiące temuocena: 82% 

  a kto inwestował iławskie pieniądze w olsztyńskie indyki ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jest się czym chwalić? 60 2 miesiące temuocena: 81% 

  A czyje były te środki na inwestycje?Prywatne czy pochodzące ze społecznego budżetu? Poza tym Lubawa przez 8 lat rządów niesławnego pisuaru była oślizłym lizusem ówczesnej destruktywnej władzy, wchodzacym w tyłek tej władzy za pomocą dużych zasobów ideologicznej i wyborczej wazeliny. A władza ta nagradzała za lizusostwo tylko swój pokorny elektorat, opłacając go ponad równą miarę środkami wypracowywanymi przez wszystkich obywateli oraz pochodzącymi z ich podatków. Ci, którzy od wazeliniarstwa stronili zachowując honor, dostawali ze wspólnej puli figę z makiem. Czyli Lubawka najwyraźniej pasła sìe cudzym kosztem...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kwadratura koła... 59 2 miesiące temuocena: 61% 

  No i jest problem... Wypowiedzi p. Brzozowskiego wydają się być, pisząc delikatnie, niezbyt mądre i przemyślane. Najwyraźniej chciałby on kierować miastem w podobny sposób jak swoją (marnie "przędzącą"?) prywatną firmą. Z kolei dwaj pozostali kandydaci na burmistrza sprawiają wrażenie podobnych do siebie pod przeróżnymi względami niczym bliźniacy jednojajowi, młodzianków, pogniewanych na siebie właściwie nie wiadomo dlaczego. Chyba dlatego, że zaczęły zapewne prowadzić ich za rączki różne rozbieżne grupki miejscowych przeróżnych interesików. Nawet ich wypowiedzi są w podobnym stopniu obłe, śliskie i nijakie. Więc na kogo głosować? Oto jest pytanie... Ponieważ nie można w niedzielę machnąć na to ręką i pozostać w dniu wyborów w chałupie na kanapie. A później przez 5 lat tylko jęczeć i narzekać. PS. A może wreszcie (ale dopiero za 5 lat) czas na jakąś mądrą i energiczną Kobietę z tzw. jajami? Faceci wydają się wymęczeni, wyeksploatowani i ze zwiotczałym potencjałem. Mogliby nabrać sił..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 58 2 miesiące temuocena: 55% 

  Mlotek i Dawid są jak ogień i woda. Mlotek to moc ogień, siła i brak biadolenia, że się nie da. Zawsze się u niego da! Nie jeden mieszkaniec tego doświadczył. Dawid to woda, a raczej lanie wody- to zrobimy, tamto zrobimy. Aj! I ten brak logiki-pandemia mu nie pomogła, ale żłobek z Polskiego Ładu, który był efektem pandemii jest jednak sukcesem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a ten orze jak może... 57 2 miesiące temuocena: 64% 

  Już zarobiłem 4 czerwone łapki w ciągu 10 minut od poniższego "pi er kwadrata". Czyli 2,5 na minutę. Szybki i wydajny jest ten pisowski troll. I to o godz. 7.30 rano...Ale musi '"orać" z całych sił. Gorzała w borysach podobno coraz droższa...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ π r² 56 2 miesiące temuocena: 46% 

  a swój powyższy wpis uważasz za mądry i przemyślany ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Miłego dnia 55 2 miesiące temuocena: 63% 

  zacząłem czytać teksty historyka pewnego. Było tam tyle zwrotów typu TWYCH, TWEGO , że odechciało mi się czytać i wróciłem do porządku dziennego.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~SSSPogania 54 2 miesiące temuocena: 38% 

  ""swej nienawiści ,swych poszukiwań, swą tułaczkę, swego miasta""

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~cdn. 53 2 miesiące temuocena: 50% 

  SWYCH co kawałek , bez księgarni. """swej kroniki, swą karierę, swych poglądów, swej wartości, swej pracy......... """

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~miłej lektury 52 2 miesiące temuocena: 46% 

  I bardzo dobrze zrobiiłeś. Wróć do obrządku w chlewiku i w obórce. Najwyraźniej jest zbyt głupi, by coś z tych tekstów pojąć. I kup sobie "Słownik języka polskiego". Najlepiej w takim nieznanym ci sklepie nazywanym księgarnią. Wtedy poszerzysz SWE skromniutkie zasoby językowe.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Alojzy 51 2 miesiące temuocena: 86% 

  cała trójka ma jeden plan, nachapać się przez całą kadencję ile tylko się da...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kapibara bez LPG 50 2 miesiące temuocena: 61% 

  Któremu kandydatowi najbliżej do wartości chrześcijańskich, na których to zbudowano całą cywilizację Zachodu oraz Unię Europejską?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do LPG 49 2 miesiące temuocena: 0% 

  Ale z nich 3 to tylko Kopaczewski nie chodzi do kościoła raczej :P

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Raz prozą, raz rymem 48 2 miesiące temuocena: 79% 

  Racja, nie dajmy się nabrać na neo komunę!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Oni to lipa 47 2 miesiące temuocena: 41% 

  Kopaczewski i Młotek przypominają mi tego idiotę prezydenta komucha Warszawy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Żyd 46 2 miesiące temuocena: 67% 

  No pisior napewno Ci go nie przypomni.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 45 2 miesiące temuocena: 73% 

  Przed ostatnimi wyborami samorządowymi Komitet Wspólna Iława, którego współzałożycielem i liderem jest Pan Dawid Kopaczewski do naszego miasta zaprosił Roberta Biedronia. Czy tym razem też przybędzie wsparcie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~qaz 44 2 miesiące temuocena: 27% 

  Teraz Biedroń może by przyjechał z całą koalicją rządzącą? Tylko kogo by wsparli? Myślisz, że członka platformy czy Kopaczewskiego?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zoa 43 2 miesiące temuocena: 71% 

  Biedroń jest już niepotrzebny, Wystarczy posłuchać tej sztucznej, partyjnej, protekcjonalnej i nachalnej nowomowy pana Kopaczewskiego: mieszkanki i mieszkańcy!, traktorzyści i traktorzystki, Dawid i Kopaczewski!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~12 42 2 miesiące temuocena: 67% 

  Złota rybka jest hitem! Brawo Młotek! Dodało to Fajną puentę na koniec zachowawczych i dość przewidywanych odpowiedzi innych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~qaz 41 2 miesiące temuocena: 45% 

  Lista zobowiązań wyborczych KWW Michała Młotka: "Odbetonujemy Iławę"I w składzie KWW Pan Adam Żyliński. Wam się to nie gryzie? :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hogata 40 2 miesiące temuocena: 60% 

  Dosyć już tłustych kotów! M M specjalnie wcisnąl Pana Ż. , żeby mu zwiększył zasięgi. Pan Ż obiecywał nas nie zawieść, kiedy ostatni raz kandydował na burmistrza. Wielu się nabrało i zagłosowało. Ale nie tym razem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~qaz 39 2 miesiące temuocena: 83% 

  Po pierwsze towarzyszu to nie mówi się już "wasz" tylko twój. A po drugie to nie mój kandydat.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~qaz 38 2 miesiące temuocena: 50% 

  To trzeba przesunąć bagienko ;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 37 2 miesiące temuocena: 70% 

  Żebyś się nie zdziwił wynikiem Pana Żylińskiego bo trzeba będzie odpluć szyderę. Gdyby nie jego spuścizna Wasz kandydat dziś o żłobku mógłby nadal marzyć. W tych rzekoko 140 mln jest prawie 40 mln budżetu Żylińskiego i prawie 40 mln z tego roku co nawet nie wbił żadnej łopaty w inwestycje, a już się chwali jakoby zrobił.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kasia 36 2 miesiące temuocena: 73% 

  wybieg dla psów za 200 tysięcy z siedliskiem ptaków na bagienku się gryzie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wujek dobra rada 35 2 miesiące temuocena: 56% 

  Pan Młotek to doświadczony samorządowiec z blisko 20 letnim stażem i sukcesami. Które z nich to te 3 najważniejsze?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~qaz 34 2 miesiące temuocena: 48% 

  Młotek napisał odpowiedź na pytanie jakby widział wcześniej odpowiedzi innych kandydatów. Spójrzcie na pytanie nr3. Brzydko to wygląda.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~qaz 33 2 miesiące temuocena: 71% 

  Dziękuję za odpowiedź. Rzeczywiście napisałem to bez żadnej podstawy. Wierzę, że było tak jak napisała redakcja. Proszę o usunięcie mojego posta.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Redakcja 32 2 miesiące temuocena: 86% 

  Dzień dobry, to Pan/Pani posługuje się brzydkim oskarżeniem, do tego zupełnie bezpodstawnym. Akurat Pan Michał Młotek udzielił odpowiedzi jako pierwszy. Zapraszamy do redakcji - zaprezentujemy terminy korespondencji. Mamy nadzieję, że Pan/Pani będzie miał cywilną odwagę nas odwiedzić i następnie wycofać się ze swojego brzydkiego manipulacyjnego komentarza, którego celem jest najwyraźniej nie tylko działanie na szkodę jednego z kandydatów, ale i zupełnie bezpodstawne dyskredytowanie redakcji.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~12 31 2 miesiące temuocena: 57% 

  Hehehe…. Fajnie odpowiedział, wybiegł przeciwników. Inteligentni ludzie tak potrafią wiesz??? Serio pozamiatał tą złotą rybką. T

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obserwator 30 2 miesiące temuocena: 72% 

  Roman odleciał a bardziej osoba która mu to pisała bo on nie ma takiej inteligencji żeby coś takiego stworzyć.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Fircyk 29 2 miesiące temuocena: 48% 

  Wypowiedzi Pana Brzozowskiego są oderwane od rzeczywistości. Zgodnie z zasadą jak coś jest od wszystkiego to jest do niczego. Kompletna nieznajomość tematu, byle zabłysnąć. Takie chwyty "zmniejszenia zatrudnienia" może kiedyś jeszcze się sprawdzały ale kto wie, ile zadań jest realizowanych w takich spółkach czy jednostkach i opowiada takie głupoty, ten wykazuje kompletną ignorancję i totalny brak wiedzy. Jest krótko mówiąc, oderwany od rzeczywistości albo tkwi w takiej z przed 10 lat. Czas odrobić lekcje, Panie Brzozowski bo trochę Pan wypadł jak Filip z konopii. Kopaczewskiego żłobek i płac zabaw chyba będzie mi się śnił po nocach, bo gdzie się nie odwrócę tam o tym słyszę. Non stop. Ale tego, że nie wykorzystał full środków o których mówi Młotek, tego już nie powie. Poza tym powiedzcie mi, przez 5.5 roku naprawdę tylko tyle można było zrobić w Iławie? Żadnych więcej sztandarowych inwestycji? Czemu kładka o której mówi teraz czy Dom Weterana przez 5.5 roku pozostały nietknięte?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do historyka SWEGO 28 2 miesiące temuocena: 100% 

  a poniżej historyk 35-ty przeżywa komentowanie jak stonka opryski.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a ponizszy troglodyta w skowronkach... 27 2 miesiące temuocena: 50% 

  A poniższy głupol już się cieszy z byle czego (tu - ze zwykłej tzw. literówki), niczym radosny szympans ze znalezionego cudem banana. Teraz będzie obnosił się latami ze swoim "skarbem" z radością jakby mu ktoś "do kieszeni napluł". Jakże niewiele potrzeba tępym troglodytom na wskroś prymitywnym, by wprowadzić się w stan euforycznej radości...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Fircyk 35 w konopiach 26 2 miesiące temuocena: 67% 

  a teraz już Fircyk , który dzisiaj pod innym artykułem zarobił pałę za "kradnieŻ"

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~DŁUGOLETNI WYBORCA 25 2 miesiące temuocena: 67% 

  Zastanawiajace jest stwierdzenie kandydata Pana Brzoowskiego który chciałby łączyć spólki tranasportową i mieszkaniową, przecież w 90 mlatach był kierownikiem jednej z nich i miał możliwość wykazać się jak należy sprawować daną funkcję a zakończyło się się to nie przynoszącym chwałą ode3jście i zjego wyp[owiedzi wynika że on i jego ugrupowanie jeSAt tylko instytucją pobożnych życzeń niepopartych poza hasłami innymi propopzycjami. Uważam że są to szkodnicy na niwie samorządu lokalnego nic nie wnoszą a jedynie wszystko negują u nich naczelnym hasłem jest nie wyrażam zgody.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obserwator z ratusza 24 2 miesiące temuocena: 94% 

  Przeczytałem, pośmiałem się i teraz mogę coś napisać. Pan Brzozowski, myślę, że powinien zająć się biznesem jednym i drugim. Pan Młotek, szefował radzie, nie przeszkadzał burmistrzowi tak można podsumować szefowanie w radzie.Pan Burmistrz Kopaczewski, tak słabej kadencji nie widziałem przez długie lata mojego życia w Iławie. Najbardziej śmiecham gdy słyszę, że jest jedynym bezpartyjnym, napisze krótko - krótki pasek PSLu.Pozysk funduszy unijnych tu nie można zrzucić winy na poprzednika, wyszło to Panie Dawidzie żenująco słabo. Tworzenie koteri i lizodupstwa na to się nie da z bliska patrzeć. Brak pomysłu na miasto, na siebie i na otoczenie. Tak podsumowując, same obietnice, że będzie lepiej w drugiej kadencji mają się ni jak do osiągnieć. Życzę każdemu z kandydatów dużo pokory i faktycznego pochylenia się nad naszym miastem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paweł Wilemski 23 2 miesiące temuocena: 100% 

  "Życzę każdemu z kandydatów dużo pokory i faktycznego pochylenia się nad naszym miastem." - dołączam się do życzeń

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Misio 22 2 miesiące temuocena: 90% 

  Pełna zgoda. Do tego ta buta, zadufanie - na niespotykaną skalę!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~oto jedna z wizytówek Iławy 21 2 miesiące temuocena: 93% 

  żaden z kandydatów nie poprosił złotej rybki o pomoc ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Porucznik Zubek 20 2 miesiące temuocena: 100% 

  Wizytówka Burmistrza, można mu zrobić zdjęcie w ramce, tak jak niegdyś Kopaczewski podarował zdjęcie Galerii Jazzowej Żylińskiemu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~S5 19 2 miesiące temuocena: 100% 

  Pytam się co zrobił burmistrz w sprawie S5? Jeżeli wierzyć informacjom z Obwodnicy Iławy to nie za wiele bo Iława ma coraz gorsze warianty S5 a Lubawa poprawiane na coraz lepsze. Pana Kopaczewskiego i posłankę Falej łączą lewicowe poglądy i lewicowa przyjaźń. Tylko od początku 2024r. Falej dała Kopaczewskiemu na jego FB 29 "like" z czego 23 to serduszka. Pani Falej jako posłanka złożyła interpelację poselską do ministra infrastruktury w sprawie S5 żądając budowy S5 uwaga w wariancie lubawskim. O działaniach antyiławskich w sprawie S5 Pani Falej Info Iława pisało w dniu 11 marca 23r. Masakra.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pytanie pomocnicze 18 2 miesiące temuocena: 100% 

  CO ? w ogóle zrobił dla Iławy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Pokaż wszystkie komentarze
Artykuł załadowany: 0.4202 sekundy