ZDZ
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 kwietnia 2024, 19:16
Na zdjęciu przedstawiciele Gminy Lubawa na Ogólnopolskiej Gali Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich w Kielcach.

Na zdjęciu przedstawiciele Gminy Lubawa na Ogólnopolskiej Gali Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich w Kielcach.

KGW Tuszewo - najbardziej aktywne koło w województwie warmińsko-mazurskim oraz Gmina Lubawa - samorząd przyjazny KGW, to wyróżnienia przyznane podczas I Ogólnopolskiej Gali Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich w Kielcach. 

Uroczysta gala odbyła się 25 marca w Filharmonii Kieleckiej, gdzie po raz pierwszy w Polsce wyróżnionych zostało 160 KGW z terenu całej Polski. Jednocześnie rozstrzygnięto pierwszy w Polsce Plebiscyt „Samorząd Przyjazny KGW”. 

W gali udział brali także przedstawiciele Gminy Lubawa: Wójt Gminy Lubawa – Tomasz Ewertowski, Przewodnicząca Komisji Społecznej – Anna Guzowska, Radny Gminy Lubawa – Mirosław Tomaszewski, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Szczepankowie – Grażyna Gruźlewska oraz Przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Tuszewie – Anna Ziółkowska i Małgorzata Skręta.

Podczas gali Koło Gospodyń Wiejskich w Tuszewie otrzymało wyróżnienie w kategorii „Aktywne KGW” dla najbardziej aktywnego koła w województwie warmińsko-mazurskim, uwzględniając różnorodność działań i zaangażowanie członków w różne inicjatywy z dużym naciskiem na działania proekologiczne w programie "EkoGospodynie".

W kategorii „Samorząd Przyjazny KGW” jako jedna z 10 gmin w Polsce nominację otrzymała Gmina Lubawa, zyskując tytuł „Samorząd Przyjazny KGW”.

Od wielu lat na terenie gminy Lubawa funkcjonują Koła Gospodyń Wiejskich, w chwili obecnej działa ich 14, zrzeszając blisko 400 członkiń. 

- Cieszymy się i jesteśmy dumni, że możemy współpracować z tak aktywną i kreatywną grupą ludzi, działając wspólnie dla dobra naszej lokalnej społeczności - podkreśla tutejszy urząd.

Zdjęcia: Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich.
Publikacja Urzędu Gminy Lubawa.

REKLAMAgeodeta
Swojak
Artykuł załadowany: 0.3743 sekundy