REKLAMAPluszak
REKLAMAWybory 2024
wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 kwietnia 2024, 22:50 komentarzy 157
Cząstkowe i nieoficjalne wyniki wyborów Burmistrza Iławy.

Cząstkowe i nieoficjalne wyniki wyborów Burmistrza Iławy.

Przedstawiamy pierwsze (NIEOFICJALNE!) wyniki głosowania w wyborach na Burmistrza Iławy.

Spływają informacje z kolejnych obwodowych komisji wyborczych w naszym mieście. Oto one (po nazwiskach liczba oddanych głosów).

Komisja nr 1 (Przedszkole Zielona Żyrafa)
Roman Brzozowski: 84.
Dawid Kopaczewski: 478.
Michał Młotek: 484.

Komisja nr 2 (Przedszkole Miejskie Nr 3)
Roman Brzozowski: 110.
Dawid Kopaczewski: 232.
Michał Młotek: 257.

Komisja nr 4 (SP3)
Roman Brzozowski: 115.
Dawid Kopaczewski: 224.
Michał Młotek: 296.

Komisja nr 5 (IPB)
Roman Brzozowski: 142.
Dawid Kopaczewski: 327.
Michał Młotek: 394.

Komisja nr 6 (SP3)
Roman Brzozowski: 66.
Dawid Kopaczewski: 127.
Michał Młotek: 164.

Komisja nr 7 (Ośrodek Psychoedukacji, Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie)
Roman Brzozowski: 102.
Dawid Kopaczewski: 362.
Michał Młotek: 324.

Komisja nr 8 (Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych)
Roman Brzozowski: 146.
Dawid Kopaczewski: 332.
Michał Młotek: 537.

Komisja nr 11 (Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej)
Roman Brzozowski: 92.
Dawid Kopaczewski: 222.
Michał Młotek: 291.

Komisja nr 12 (SP4)
Roman Brzozowski: 96.
Dawid Kopaczewski: 242.
Michał Młotek: 324.AKTUALIZACJA:
Dane oficjalne z 16 na 19 obwodów głosowania:
Michał Młotek: 45,63%.
Dawid Kopaczewski: 40,02%.
Roman Brzozowski: 14,35%.Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAprofi

155Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Swój 155 miesiąc temu

  WYBORCY PIS POWINNI ZAGŁOSOWAĆ NA KOPACZEWSKIEGO, TO MA WYGRANE. ALE JAK CIEMNOTA NIE CHCE JUŻ GŁOSOWAĆ WOGÓLE NA NIKOGO, TO PO PTAKACH. TYMCZASEM BROZOWSKI POWINIEN ZOSTAĆ POWOŁANY NA ZASTĘPCĘ WYBRANEGO BURMISTRZA.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Joanna 154 miesiąc temuocena: 67% 

  Zagłosuje na burmistrza Kopaczewskiego. Dużo zrobił dla Iławy przez 4 lata. Niech dalej rozwija nasze miasto. Spokój i uczciwość pozwala normalnie pracować. To co się dzieje w naszym kraju nie jest normalne. Nie zagłosuje na przedstawiciela PO.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~liczyrzepa 153 miesiąc temuocena: 71% 

  Może ktoś wie gdzie można zdobyć informacje co do kosztów kampanii wyborczej poszczególnych kandydatów? Byłbym ciekaw skąd i ile każdy z kandydatów czerpał fundusze na kampanię. Czy jest jakiś limit na to? Jakiś link proszę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pokaż co zrobiłeś do tej pory 152 miesiąc temuocena: 50% 

  Pan Młotek taki doświadczony (..).

  Edytowany: miesiąc temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ewa 151 miesiąc temuocena: 17% 

  Brzozowski zwyczajnie chciał zakpić sobie z ludzi. Pomyślał sobie - sprzedam gawiedzi parę farmazonów i pod płaszczykiem PiS powinno się udać. I by się udało ale nie Brzozowskiemu ponieważ jest zwyczajnie nikim a wyborcy nie byli głupi i się nie spodziewał, że aż tak z nim pojadą. Społeczeństwo Iławy to ludzie mądrzy i nie dali Brzozowskiemu kredytu zaufania.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka01 150 miesiąc temuocena: 67% 

  Panie Michale trzymamy kciuki, może w końcu będzie odpowiednia osoba na stanowisku. W końcu będzie ktoś kto będzie dla Nas, dla ludzi. Młodzi są za Panem i mamy nadzieję, że Pan też będzie o Nas pamiętał.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ TEKST HISTORYKA 35-TEGO 149 miesiąc temuocena: 57% 

  PAŻDZIERNIK 2020~iławianin 35 (ten prawdziwy)Proszę administratora strony o usunięcie podpisu jakim się bezczelnie posłużył autor powyższej wypowiedzi. To zwykłe prymitywne chamstwo by się fałszywie posługiwać nickiem od dawna używanym na tym portalu przez zupełnie inną osobę//// czyli historyka 35-tego///. Przecież od razu widać, że obie wypowiedzi tak samo podpisane zupełnie do siebie nie pasują pod względem merytorycznym. A to dlatego, że autor wypowiedzi powyższej jest zwykłym oszustem/// A IŁAWIANI 35-TY JEST ORYGINAŁEM////.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wyrazy współczucia 148 miesiąc temuocena: 60% 

  Czy odbyłeś już niezbędną terapię na oddziale ciężkich przypadków psychiatryczno- psychopatycznych? Jeśli nie, to goń tam jak najszybciej. Stan twojego umysłu uległ bowiem gwałtownej degradacji. Twój nieustanny chorobliwy bełkot na tym forum świadczy wyraźnie, że już teraz raczej zupełnie nie rokujesz. A co będzie za chwilę? Tylko nie wierzgaj i nie pluj, gdy będą cìę zawijać w kaftan bezpieczeństwa. Po co masz pogarszać swoją i tak już ciężką sytuację?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~FRRĘDZLOWANY do historyka 147 miesiąc temuocena: 50% 

  a pamiętasz iławianinie o oszuście obłudnym, który miał beknąć za SWE ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Oho ruszyli 146 miesiąc temuocena: 76% 

  Oho! Kampania na drugą turę Dawida ruszyła! Obrzydzanie Młotka widzę trwa. Dawaj Mlotek! Takiego burmistrza chcemy! Spokój, klasa, opanowanie, brak wywoływania wojenek. To jest gośc, który da jakość w Ilawie! Brawo mieszkańcy Iławy! Za dwa tygodnie powtórka!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie gustuję w tych ono 145 miesiąc temuocena: 62% 

  Ja Michałowi pomogę. W skrzynce narzędziowej mam kilka młotków a nawet młota . Więc Kopaczewski ode mnie dostanie figę z makiem i niech posuwa pod wolny sąd palić znicze z tęczowymi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wujek dobra rada 144 miesiąc temuocena: 38% 

  Nowy żłobek, nowe drogi i ścieżki rowerowe, najlepszy plac zabaw w Iławie, najlepsze imprezy kulturalne w historii miasta (fenomenalny Soundlake z gwiazdami na czasie), modernizowane szkoły, karty mieszkańca, po prostu normalnie bez żadnych afer.I największy zarzut, to że zatrudnił p. Kaskę? Naprawdę? To znaczy, że to bardzo dobra kadencja.Nie sprzedał energetyki cieplnej? Żadnych podejrzanych sprzedaży gruntów miejskich? Nie zabetonował pół Iławy? Nie zamieniał tabliczek z nazwami ulic? Nie sprzedał, a nawet odkupił stary młyn? Normalnie skandal :-)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hop bęc 143 miesiąc temuocena: 33% 

  Powiem tak. Masz rację. Oczywiście można chcieć więcej i myśleć ,że się zrobi więcej ale możliwości miasta takiego jak Iława nie przeskoczysz. Można się zadłużać jak ktoś ma super wizję i rewelacyjnie wstrzeli się w pomysł ale jest to szansa 1 na 1000. Co do organizacji miasta obecny burmistrz poprawił ją jedną decyzją (zmiany w kursowaniu autobusów). Promocja tez nie wygląda gorzej od poprzedników. Plus Liga i SoundLakeFestival obok Złotej Tarki były chyba dobrymi imprezami za jego kadencji. Bolączką takiego turystycznego miasta jak Iława jest to że sezon turystyczny trwa tutaj max.3 miesiące. I raczej nic tego nie zmieni. A kto mówi inaczej to raczej zaprzecza rzeczywistości. A muzeum regionalne też niewiele wniesie oprócz dodatkowych etatów do obsadzenia. Aby wyrwać się z tego potrzebna jest burza mózgów ale ludzi niebanalnych, z pomysłem, z wizją i z ja..mi. Czy są tacy w Iławie, w powiecie, w kraju? Patrząc na dalsze losy CPK i Świnoujścia ma spore wątpliwości.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~wujek dobra rada 142 miesiąc temuocena: 75% 

  Tak, dodaj jeszcze wizualizacje, koncepcje, projekty, konsultacje, uroczyste gale, wręczanie nagród i relacje na Facebook. Taki to burmistrz.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bareja ma rację 141 miesiąc temuocena: 100% 

  jak zostało trochę wstążki , to pożyczyć nożyczki i ciąć przed drugą turą jeszcze raz i jeszcze jeden i jeszcze raz. a potem pójdziemy na jednego.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bareja 140 miesiąc temuocena: 92% 

  Ten żłobek był dwa razy oficjalnie odbierany. Pierwszy raz na początku grudnia 2023r. drugi raz 27.03.2024r. tuż przed wyborami. Komedia. Proszę państwa. Burmistrz uczestnicząc w teatrzyku związanym z drugim odbiorem żłobka poświęcił swój czas służbowy na kampanię wyborczą zamiast w tym czasie wykonywać inne czynności w tym czasie na rzecz mieszkańców. Jedna standardowa inwestycja Kopaczewskiego i wyolbrzymia ją do granic możliwości. Może przed drugą turą będzie trzeci oficjalny odbiór?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do krytyka Muzem Skarbow 139 miesiąc temuocena: 100% 

  Nowoczesne Muzeum Skarbow! Piękna sprawa! Widziałeś kiedyś nowoczesne Muzeum? Byłeś w Muzem Kopernik itd? Z dzieciakami można tam pół dnia spędzić! Multimedia, sale edukacyjne, ścieżki dydaktyczne w formie zabawy, kawiarnia! Mega temat i dla mieszkańców i dla turystów! Piękna sprawa!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dajcie spokój 138 miesiąc temuocena: 89% 

  Błagam…. Zlobek, żłobek, żłobek. Zrobił go z Pisowskiego Polskiego Ładu. Jakoś o tym nie wspomina. Bo to dzięki pandemii był PolskiŁad. Spadło mu z nieba. Drogi, place , zabaw i remonty szkół były zawsze. Tylko inni burmistrzowie mieli się czym chwalić. Weź taki basen za Ptasznika! Ścieżki na Lipowym, obwodnicę itd. Dajcie spokój z tymi śpiewkami, że niby tyle Kopaczewski zrobił. Mlotek da impuls Iławie, po tej bylejakości.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do lisek 137 miesiąc temuocena: 21% 

  Tak sądzisz? To zobaczysz co zrobi Młotek - tunel na Wyszyńskiego za 150 mln, wiadukt między dąbrowskiego a ostródzką za kolejne 100 baniek aha i rondo koło budowlanki zrobi wam większe. Życzę powodzenia w realizacji tych fantastycznych ale jednak utopijnych pomysłów. A i byłbym zapomniał zrobi w Iławie muzeum z prawdziwego zdarzenia, tylko pytam dla kogo? Chyba dla siebie i Paczkowskiego, bo zwykli iławianie to się w głowę pukają na ten pomysł. Zgadzam się co do jednego budynek młyna powinien być w rękach miasta i powinien zostać zachowany ale czy musimy mieć od razu muzeum?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lisek 136 miesiąc temuocena: 88% 

  Odkupił Młyn? To jest zaleta? Sterta gruzu, z która nic się nie robi? Ścieżki rowerowe? Temat który robią wszystkie samorządy , gdy nie mają pomysłu na co wydawać kasę. Cała reszta, którą wymieniłeś to pierdoły, poza Żłobkiem, lecz sam Żłobek to za mało by zasłużyć na drugą kadencję

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~1964 135 miesiąc temuocena: 82% 

  Iławianie. Czy nie widzicie jak wygląda ta kampania? Zamiast rozmawiać o Iławie i rozwiązywaniu problemów mieszkańców to mamy nasiloną działalność internautów Kopaczewskiego którzy mają zasłonić rzeczywistość i namieszać Wam w głowach. To zaplanowane działanie obozu łączy nas iławska kasa Dawida Kopaczewskiego. Im nie zależy na Iławie tyko na utrzymaniu władzy wszelkimi możliwymi metodami. Ciągle atakują Młotka a widziliście jakikolwiek atak Młotka na Kopaczewskiego? Czy chcecie takiej atmosfery zadymy na kolejną kampanię?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hammer 134 miesiąc temuocena: 28% 

  do Demostenes, to broń w takim razie dalej gościa, który nigdy w życiu samodzielnie nie podjął żadnej decyzji, i szczerze wątpię że nagle teraz coś się zmieni. Pewnie już od rana siedzi w powiecie i ustalają co dalej ma robić

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Demostenes 133 miesiąc temuocena: 79% 

  Do gaz, bredzisz i bronisz faceta, który publicznie ogłasza że nie ma określonego światopoglądu i na tym opiera swoją kandydaturę. Bardzo to słabe, bo jedyny tego cel jest taki, żeby mieć możliwość przekonać do siebie ludzi z każdej strony. Prawie wszyscy z jego komitetu podkreślają przynależność Pana Młotka do PO, jako coś, co przeszkadza w kierowaniu miastem. Wyobraź więc sobie jakich on używa argumentów w rozmowach z ludźmi ze swojego ugrupowania, żeby z takim zaangażowaniem go bronili.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do 1964 132 miesiąc temuocena: 38% 

  Tak uważasz? To wysil się trochę i poszperaj, popytaj jak wyglądała praca poprzedników z tej samej partii co Młotek - Żylińskiego i Ptasznika. Buta i arogancja na każdym kroku, dostęp tylko dla kolesi. Kompletna indolencja ale mieli układy hahaha, to wg was najważniejsze? I teraz chcecie właśnie takiego powrotu zwyczajów bo Młotek niczego innego się nie nauczył przez lata swojej "pracy" za plecami panów z powiatu. Jedyne czego się nauczył to korzystanie z układów. Boli was burmistrz, który potrafił wypowiedzieć swoje zdanie i powiedzieć "nie" układom. Maskara

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~qaz 131 miesiąc temuocena: 40% 

  Co ty pierdzielisz. Przecież tu na forum ciągle jest atakowany Kopaczewski. Jedyny "atak" na Młotka jaki widziałem to pytanie o jego sukcesy zawodowe. Wywołało to wielkie poruszenie i oburzenie, a przecież to normalne pytanie jakie powinno paść w kampanii. Pewnie zaraz napiszesz, że to też atak?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 130 miesiąc temuocena: 75% 

  Święte słowa!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krzysztof 129 miesiąc temuocena: 23% 

  Porównanie kwoty inwestycji Lubawy i Iławy nie ma sensu. Środki z zewnątrz na projekty nie są pozyskiwane na 100% wartości inwestycji, a jedynie na jej część. Pozostałą trzeba pokryć z własnych środków, a te zależą o wpływów podatkowych miasta. W Lubawie są potężne firmy, które płacą o wiele więcej niż Iławskie, dlatego mogą sobie pozwolić na więcej

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a ten niżej znów popadł w odmienny stan świadomości 128 miesiąc temuocena: 100% 

  A ty bełkoczący poniższy idioto chwilowo zapomniałeś o swoich ulubionych oraz wymarzonych w męczacych snach biedroniach i tęczowych oraz, przy okazji, o...zniczach pod sądem? W głąbie kapuścianym na szyi znów ci się pogorszyło? Będziesz się rozmieniał na drobne przeskając z tęczowych do podcierających się Chińczyków?PS. I po co taki bezmózgi pustostan umysłowy w ogóle się odzywa? Przecież ten trollujący debil zupełnie nie ma tradycyjnie nic do napisania. Ale musi się nieustannie popisywać swoimi idiotycznymi bredniami. W żaden inny sposób nie potrafi zaistnieć. Skąd się biorą takie egzemplarze specyficznych osobników, którzy w wyniku wrodzonej głupoty pozostali tam całkiem nisko, przyklejeni do dolnych szczebelków drabiny ewolucji? Szczególnie w zakresie inteligencji, która akurat temu głupolowi jest stanem zupełnie obcym. Nawet szympansy spogladają na niego wyniośle całkiem z góry...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a gdzie droga do rozumu ? 127 miesiąc temuocena: 13% 

  do opery są schody jedne rzekomo prowadzące w górę a drugie rzekomo prowadzące w dół . W Lubawie mają też drzewo z naszych lasów jak chińczycy i nie muszą się podcierać palcami.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a gdzie metro do opery? 126 miesiąc temuocena: 72% 

  Skoro w tej Lubawce są takie potężne firmy (drewniane - typowe dla zapóźnionego tzw. III świata), a więc rzekomo i gigantyczne (czyżby?) wpływy podatkowe, to dlaczego nie mawa tam jeszcze np. metra czy opery? Czy też choć jednego drapacza chmur? Lub choćby namiastki normalnej, żyjącej linii kolejowej? I dlaczego mieścinka wygląda ciągle jak smętna pipidówka? Więc jak to świadczy o operatywności gospodarzy tej mieściny z tak wielkimi podobno dochodami?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Chris 125 miesiąc temuocena: 22% 

  Nie należy też zapominać o rekordowym długu Iławy odziedziczonym po poprzednim burmistrzu Żylińskim. Obsługa gigantycznego długu ograniczała też nowe inwestycje. Właśnie przykład poprzednika pokazuje, że nie liczy się tylko kwota inwestycji, ale także ich jakość. Zadłużyć miasto bezsensownie to nie sztuka. Poza tym PiS dawał więcej swoim w ramach korupcji politycznej.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do Krzysztof 124 miesiąc temuocena: 90% 

  Proszę nie zakłamywać rzeczywistości. Gmina wiejska NML, liczba mieszkańców 8,5 tys. i zrealizowano inwestycje w ostatniej kadencji na kwotę 141 mln zł (tyle co w 32 tys. Iławie). 31 tys. Mława - w ostatniej kadencji zrealizowano inwestycji na kwotę 243 mln zł. Kopaczewski = cofanie się w rozwoju miasta.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Piotr 123 miesiąc temuocena: 67% 

  a w Iławie radni głosowali przeciwko podniesieniu podatków dla przedsiębiorców - więc kasy też było mniej

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lipowy Dwór 122 miesiąc temuocena: 96% 

  Hejterzy Kopaczewskiego: rada miasta nie pomogła - żle mimo tego że to Kopaczewski miał w kampanii 2018r. festiwal obietnic. Gdyby dla przykładu rada miasta była uwikłana w działania Kopaczewskiego to teraz hejterzy Kopaczewskiego mówili by - te chude lata dla Iławy nie są tylko winą Kopaczewskiego ale również rady. Prawda jest taka. Kopaczewski wiele obiecał, niewiele z tego zrobił. Rada w tym jemu nie przeszkadzała i słusznie. Chciałeś chłopie się wykazać to się wykazuj. Tyle w temacie. Iławy nie stać na kolejne lata cofania się w rozwoju względem sąsiadów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Podatnik 121 miesiąc temuocena: 61% 

  No i Kopacz dostał KOPA i wypad do Biedronia

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~prawda jak w tvn 120 miesiąc temuocena: 62% 

  czy te rączki mogą mamie szczękę złamać ? Jednak tak.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~znów go chuć morzy... 119 miesiąc temuocena: 53% 

  A ten głupol jak zwykle ze swoimi biedroniami. Skoro aż tak cię napiera w tzw. podołku, że nie możesz przez kilka dni się powstrzymać, to jedź do do swojej sympatii i oświadcz mu się. A nie lamentuj z zazdrości co parę dni nieustannie, że podczas swojej wizyty grzecznościowo przywitał się z burmistrzem, a ciebie kompletnie zignorował.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kriss 118 miesiąc temuocena: 81% 

  Burmistrz Lubawy na swoim FB powiedział że w minionej kadencji wykonano inwestycji na 106 milionów złotych. Trzy razy większa Iława zarządzana przez Kopaczewskiego zrealizowała tylko 140 milionów. Gdybyśmy mieli tak sprawnego burmistrza jak Lubawa to w Iławie zrealizowano by inwestycji na ok. 300 milionów złotych.!!!!! Kopaczewski i jego internetowi zadymiarze nie rozmawiają o Iławie, o tym jak ono się cofa w rozwoju względem sąsiadów, tylko ciąge o Młotku że Młotek z PO, Młotek nie zrobił - źle, Młotek zrobił - źle itd. Drugim powodem hejtowania Kopaczewskiego i jego ludzi na Młotka jest ukrycie braku wywiązania się Kopaczewskiego z realizacji obietnic wyborczych z 2018r. Iławianie, przeczytajcie sobie te obietnice Kopaczewskiego, wystarczy wpisać do google: issuu łączy nas iława. Tragedia. Panie Kopaczewski! Zanim Pan cokolwiek obieca na przyszłość to podsumuje Pan jak Pan wywiązał się z obietnic dzięki którym został Pan w 2018r Burmistrzem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~chris 117 miesiąc temuocena: 42% 

  poparcie PiS dawało Lubawie profity ale do czasu. Klęska wyborcza w ostatnich wyborach i brak lubawskich lobbystów w nowym parlamencie znacznie zwiększa szanse iławskiego wariantu S5

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomas 116 miesiąc temuocena: 100% 

  Do Kross a to niejaki Pan łaskwie donoszę na swoim profilu na fejsie nie mówił jak to nieoficjalnie większość rady omawiała wszystko przed właściwym posiedzeniem? Czyli jak burmistrz miał większość to było cacy, a jak ją stracił to skandal. Ciekawe czemu w tak krótkim czasie taki mistrz dialogu i transpertnosci stracił to poparcie. Retoryka karawany burmistrza prosta, jak coś wyszło, to ja zrobiłem. Jak coś nie wyszło to wina radnych, bo przecież mogli to i tamto i nikt mu nie pomagał. Niesamowicie prosta manipulacja tego chłopaka, ale widać się sprawdza. Wszyscy winni, ale nie on.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~WS 115 miesiąc temuocena: 94% 

  W kampanii 2018 Kopaczewski nic nie mówił o tym że zrealizuje swój program pod warunkiem że rada będzie pomagać / nie będzie przeszkadzać. Obiecał wiele a teraz to niby z winy rady. Oszukał nas wszystkich w imię kariery i fruktów a teraz udaje niewiniątko i poszkodowanego.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kriss 114 miesiąc temuocena: 80% 

  Do Kross. A co ma rada do pozyskiwania przez Burmistrza z zewnątrz środków na inwestycje? Burmistrz Lubawy powiedział że w minionej kadencji zrealizował inwestycje na 106 mln zł uwaga cytuję "tylko z udziałem środków zewnętrznych". Puknij się gdzie chcesz burmistrzowski hejterze. Nie zakłamiecie hejtem na Młotka marazmu jaki przez ostatnie 5 lat był w Iławie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kross 113 miesiąc temuocena: 24% 

  Jak się miało radę przeciwko sobie to trudno rządzić.. .a kto zarządzał radą w tym czasie? kto sabotował co się tylko dało? Mądry wie, głupi wierzy w propagandę

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 112 miesiąc temuocena: 86% 

  Do Luk.Niewiem skąd u ciebie takie przekonanie że Brzozowski jest aniołem.Proponuje żebyś zapytał swoich rodziców albo dziadków o życiorys Romka.Najlepiej porozmawiaj z jego pierwszą żoną to się dowiesz jaki on wspaniały.Mam prawo ciebie uświadamiać bo znam człowieka ponad 60 lat.Niech wygra lepszy i tyle w temacie.Pozdrawiam mieszkańców naszej pięknej Iławy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~luk 111 miesiąc temuocena: 0% 

  Nie ma lepszego kandydata od Brzozowskiego, on nie ma konkurencji, tylko tych jakiś dwóch chłystków, którzy na niczym się nie znają

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~luźne obserwacje 110 miesiąc temuocena: 64% 

  Po pierwsze: w Iławie wygrała Jedynie Słuszna Partia (bo przecież chyba nikt nie wierzy w te komitety kandydata- a jak wierzy to niech zerknie głębiej w temat). Po drugie: swoją drogą ciekawe , że iławscy burmistrzowie są ...z PUP - albo tam jest taka dobra kuźnia kadr albo prężny, pod kątem kariery PUP. Po trzecie: pozostaje pytanie jak zagłosują wyborcy PiSu w drugiej turze mając na uwadze kandydata Jedynej Słusznej Partii i tych delikatnie mówiąc PRZEPYCHANEK tej partii na szczeblu centralnym? Jednym słowem szykuje się ciekawa dogrywka w Iławie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wołoszański 109 miesiąc temuocena: 40% 

  mamy nadzieję, że Iława pozostanie bezpartyjna - trzeba skończyć w Polsce ze służalczymi marionetkami partii - jaka by to partia nie była!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nigdy więcej 108 miesiąc temuocena: 65% 

  jaki włodarz każdy widzi

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mazurek 107 miesiąc temuocena: 63% 

  Znowu ten hejt i przekręcanie faktów. Młyn został sprzedany w 2007 roku - kto był wtedy burmistrzem???? Młyn został odkupiony z rąk prywatnych w 2022 - kto wtedy był burmistrzem? UM ratował co się dało po tym jak poprzednicy sprzedali Młyn - ale oczywiście lepiej przekręcić fakty i sugerować, że to obecni włodarze zniszczyli zabytek

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~AAA 106 miesiąc temuocena: 48% 

  Czyli sugerujesz, że nigdy więcej Młotka? o sprawa młyna to sprawa kolegi Młotka - Adasia - byłego burmistrza, który sprzedał młyn za grosze. A po latach batalii to właśnie Kopaczewski odzyskał młyn, który dwa razy przypadkiem się palił będąc w prywatnych rękach... Niestety platformersi (którzy stoją za Młotkiem) historii nie znają... bo historii nienawidzą...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hermes 105 miesiąc temuocena: 60% 

  Młyn został sprzedany za Żylińskiego to własnie Pan Dawid go odzyskał .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomas 104 miesiąc temuocena: 75% 

  To wyniki z 12 na 16 komisji, ale już się zaczyna grzanie tematu partyjności przez klakierów dejfa. Taktyka szczucia i brudnej kampanii przynosi skutek. Na profilu niejakiego Pana T, który donosi już chyba nawet o nieprawidłowym przejściu przez jezdnie aplauz samego Dejwa i jego małżonki. Czyli widzą poziom zamieszczanych tam informacji i chyba ich to nie razi. Ja Pana T w mieście będę unikał niczym pająka. Nie to, że się człowiek boi, ale nigdy nie wiadomo co za jad taki pająk może wstrzyknąć.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~też mieszkaniec 103 miesiąc temuocena: 0% 

  Do Tomas. Dla mnie nie trzeba budować specjalnie negatywnej narracji. Kompletnie nie o to mi chodzi. Ważna jest dla mnie rzetelność przekazu. A tego moim zdaniem tutaj zabrakło. Nie rozumiem tego ,że kandydat partii się od niej teoretycznie odcina (bo nie startuje pod jej egidą) a tak na dobrą sprawę jest dalej jej członkiem. Nie byłoby tematu gdyby ktoś z ramienia partii równie kandydował. Wtedy byłaby o wiele bardziej klarowna sytuacja. Co do drugiego kandydata to oczywiście wykorzystuje to bo na takich "kamyczkach" buduje się kampanię wyborczą na całym świecie. Tak jak podchodzisz do "obstawiania stanowisk " jako rzecz normalną tak samo "negatywna narracja" czyli to co opisałem też jest rzeczą normalną podczas wyborów. A co do wytycznych partii to się jeszcze przekonamy. W Warszawie Marsz Niepodległości jest już zablokowany jako impreza cykliczna co może rodzić problemy z organizacją takiej imprezy - w przeciwieństwie do imprez organizowanych przez druga stronę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomas 102 miesiąc temuocena: 100% 

  Do też mieszkaniec. Właśnie na tym obecnie panujący burmistrz w mojej ocenie po bardzo przeciętnej kadencji buduje narracje negatywnego odbioru innego kandydata. To jego strategia, straszyć. O czym my mówimy, jakie niby wytyczne miałby realizować z partii? Nie wiem na czym to miałoby polegać. Obstawianie stanowisk po znajomości teraz też było, jak zawsze, tylko nie po linii partii, ja nie widzę różnicy. Obecny burmistrz skłócony z wójtem, jaki on by nie był, że starostą, ale to nieważne, ważne, że jest nasz, bezpartyjny. Ma w tej chwili żelazny elektorat podobnie jak inna słuszna partia, która do niedawna rządziła. Jego kampania opiera się na utwierdzaniu swoich wyborców i zniechęcaniu do innych kandydatów, bo należą do partii. Sam to zresztą burmistrz powiedział, że negatywnie ocenia tą kandydaturę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~też mieszkaniec 101 miesiąc temuocena: 100% 

  A ja po prostu nie wierzę, że ktoś kto jest w partii nagle jest poza nią jako zagorzały samorządowiec. Rzetelniej byłoby iść do wyborów ze swoją macierzystą partią a nie silić się na swoje komitety poparcia. Jest to oczywiście zgodnie z prawem tylko trochę.... .Czy taki kandydat partii nie będzie realizował jej celów na szczeblu miasta? Tego nie jestem pewien.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~olka 100 miesiąc temuocena: 0% 

  johny oflak na burmistrza mój głos ma

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Madrala 99 miesiąc temuocena: 43% 

  Wy ludzie jesteście normalni? Już wybraliście w październiku KO i co tusek robi? Sprzedaje Polskę ktok po kroku małymi kroczkami. A teraz na Młotka? Przecież to też peowiec. Cały region w po, zależności partyjnej po wyborach się nie wyprze. Dawid idealny nie jest ale co prawda to prawda, nie jest z zadnej partii. Wybierzcie mądrze, a nie jak zawsze chcecie zmiany jakiejkolwiek nie patrząc że ta zmiana wcale lepsza nie będzie. Będzie inna ale podobnie zła. Zobaczycie... W tym przypadku lepiej znane "zło" niż nowe przewrócenie Iławy do góry nogami pod wodzą partii.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Psychiatra 98 miesiąc temuocena: 67% 

  W Iławie zapewne znajdziesz dobrych specjalistów, którzy ci spróbują pomóc.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marecki 97 miesiąc temuocena: 67% 

  Kopaczewski to mentalnie Wiosna Biedronia

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iga , chyba pomyliłaś 96 miesiąc temuocena: 73% 

  PIS w Iławie NIGDY nie rządził

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iga 95 miesiąc temuocena: 47% 

  A co ci przeszkadza to PO? Weź się stuknij w czoło. PIS i Kopacz już byli Czas na zmiany.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~A fe! 94 miesiąc temuocena: 75% 

  A fe!Konfederato zajadły! Tylko Iławie pokazujesz, że na Młotka trzeba głosować , żeby ktoś taki jak Wy nie wygrał. Jak Wam nie wstyd głosować na słabszego, co sam przyznałeś wyżej, tylko po to by nie wygrał czlowiek, który ma dobry plan i możliwości. Swoim komentarzem napisałeś laurkę dla Młotka, ale Wybyego nie czujecie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Brawo Iława! 93 miesiąc temuocena: 63% 

  Szkoda pierwszej tury. Brak klasy i hejt Kopaczewskiego na Młotka opłacił mu się. Jak Panie krystaliczny burmistrzu spojrzysz teraz ludziom w twarz? Wyborcy zobaczyli jak grasz! Wybiorą merytorykę, klasę i rozsądek Młotka. Brawo Iława!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Robal 92 miesiąc temuocena: 74% 

  No dostałeś swoje 15-%, co uważam jest przewartościowane co najmniej o 10, a teraz wracaj skąd wypełzłeś.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marmoto 91 miesiąc temuocena: 75% 

  Iława info podaliscie dwa razy różne wyniki z sp 3 a nie podaliscie wynikow z sp 2

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jukta 90 miesiąc temuocena: 100% 

  W SP 3 były dwie komisje 4i6 stąd rózne wyniki. Wyniki spływają w różnym tempie z różnych komisji stąd opóźnienia

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Osiedle pamięta 89 miesiąc temuocena: 89% 

  Zwróciliście uwagę na plakat wyborczy u Brzozy? W tle rodzina. To hipokryzja i żenada.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tygrys 88 miesiąc temuocena: 47% 

  Pisowcy którzy głosowali na Brzozowskiego oddają głosy za 2 tyg Kopaczewskiemu i po Mlotku.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lew 87 miesiąc temuocena: 0% 

  ciekawe. warte zastanowienia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marmoto 86 miesiąc temuocena: 70% 

  Niekoniecznie przeciez kopaczewski jest antypis

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wierny Czytelnik 85 miesiąc temuocena: 83% 

  Bardzo dobry wynik koncepcji i wizualizacji

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zwykły człowiek. 84 miesiąc temuocena: 82% 

  Panie Brzozowski, cytując klasyka : „ nie ważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy”. W końcu doszło do tego i dowiedział się pan, co o panu myślą prawdziwi, uczciwi ludzie. Dostał pan kopa w D, to powinno dać do myślenia myślenia i do refleksji nad sobą. Powstrzymam się ale pan niech spojrzy się za siebie i pomyśli jakim był w życiu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pablo 83 miesiąc temuocena: 56% 

  No to Kop panie Kopaczewski haha Iława pamięta

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Czas rozliczen 82 miesiąc temuocena: 57% 

  Pan Dawid aka projekt i wizualizacja, uzyskał wysoki wynik. Ehh ci emeryci, chciało Im się ruszać z ławek.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obiektywny 81 miesiąc temuocena: 70% 

  Jełopy zapamiętajcie swój wybór i pogadamy za 4 lata jaki to mądry polak po szkodzie jest.Nie uczycie się nic na błędach i dalej wierzycie w wyborcze gadki 3 zależnych kandydatów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Efekty brudnej kampanii 80 miesiąc temuocena: 56% 

  Dawid tylko dlatego nie przegrał w 1 turze, bo prowadził ochydną kampanię hejtu i niewnawiaci przeciwko Młotkowi. To było obrzydliwe. Wyborcy jednak go z tego rozliczą. Nie taki jednak dobry ten Dawid, jakim się malował. Pokazał prawdziwą twarz.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pisarz 79 miesiąc temuocena: 0% 

  Może jakieś przykłady? Czy tylko tak Ci się napisało?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Potwierdziłeś to co wyżej 78 miesiąc temuocena: 70% 

  Do Piła. I tylko potwierdziłeś to co napisałem. Po stronie burmistrza ujadające bulteriery, które nie mają skrupułów, w tym konfederacja. Mlotek nie odmówił żadnej debaty, odmówił Brzozowski, a ostatecznie PKW wydało opinię o tym, że debata nie może być organizowana przez komitet. Nawet konfederaci wydali taki komunikat. Twój mały biały piesek, źle Ci podpowiedział.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~urzędnik 77 miesiąc temuocena: 47% 

  PiS zdecyduje który kandydat wygra.Żyliński 5 lat temu nie chciał gadać z Pisem i przegrał.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~literacki Obel 76 miesiąc temu

  do Koń-a. Ciekawe spostrzeżenie. Oświeć mnie w których "stajniach" widzisz "rumaki czystej krwi arabskiej"?. Może i solidne to są . Jak ...."Łysek z pokładu Idy" - (to dla znawców literatury)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~~~do kto kto 75 miesiąc temuocena: 100% 

  o nierozumny człowieku, PIS nie ma i nie będzie miał większości, ale chodzi o wyborców którzy głosowali na 3 kandydata, a on,dla Twojej oświeconej świadomości, startował z listy PIS, stąd moje podejrzenie ,że zwolennicy tejże partii mogli na niego głosować, więc idąc za logiką , powiedz mi o jaki elektorat mają zabiegać panowie Młotek i Kopaczewski, może konfederacji (dopiszę ,że to sarkazm)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do kto 74 miesiąc temuocena: 44% 

  PIS ma najlepszy wynik ....... jak u ciebie z matematyką ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kto 73 miesiąc temuocena: 33% 

  no na pewno ktoś, kogo poleca Wołoszański(KO), zniżyłby się do poziomu rozmowy z PIS ?To by był dopiero kabaret

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca PiS 72 miesiąc temuocena: 45% 

  Za to jak Kopaczewski traktował radnych z PIS u nie powinien otrzymać od nich żadnego poparcia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka 71 miesiąc temuocena: 33% 

  A ja myślę,że częściowo już PiS zagłosował na Kopaczewskiego,bo skąd taki dobry wynik?!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Koń 70 miesiąc temuocena: 65% 

  Poziom PiSu jest taki jak kandydat na burmistrza. Rozumiem, że na szpice wystawili najlepszego konia. Jak tak wygląda koń to nie chciałbym poznać reszty chabet.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gadu-gadu 69 miesiąc temuocena: 68% 

  Struktura PiS na tyle do powiedzenia co żydy za niemieckiej okupacji. Przewartościowujesz PiS w Iławie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Maradona 68 miesiąc temuocena: 100% 

  Historia zatoczyła koło :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Vistula 67 miesiąc temuocena: 77% 

  Romanie Brzozowski, to który z kolei garnitur Pan wydębił?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zwykły ilawiak 66 miesiąc temuocena: 52% 

  Roman ty się lepiej za te banery przed lokalami wyborczymi wytłumacz i komendant nie pomoże choć z pisowskiego nadania. Michał Młotek nowa jakość Kopaczewski choragiewka czas się pozbyć nieudacznika bo zmarnowal dany mu czas i zadluzyl miasto brak charyzmy i cwaniactwa politycznego za co zaplacimy my mieszkancy. Roman wróci do dziury skąd go wyciągnęli choć zgadzam się z komentarzem dotyczącym garnituru. Tu chłop jest wygrany. Garnitur mu kupili.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Git 65 miesiąc temuocena: 100% 

  Nic brzozie nie sprawiło takiej frajdy w tych wyborach jak poczucie frajdy, że kogoś na gajer naciągnął. :))

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~luk 64 miesiąc temuocena: 36% 

  Ty idź do psychiatry z tymi młotkami i innymi nierobami

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Pokaż wszystkie komentarze
Artykuł załadowany: 0.4492 sekundy