REKLAMApluszak
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 kwietnia 2024, 13:55 komentarzy 10
Ich ofiara, mieszkanka naszego miasta, straciła 100 tysięcy złotych! Parający się oszustwem fałszywi

Ich ofiara, mieszkanka naszego miasta, straciła 100 tysięcy złotych! Parający się oszustwem fałszywi "policjanci" zatrzymani przez iławskich kryminalnych.

Iławscy policjanci zatrzymali dwie osoby, które na początku marca, wykorzystując metodę „na policjanta”, wyłudziły od starszej kobiety 100 tysięcy złotych! Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzut oszustwa. 

W poniedziałek (04.03.2024r.) do mieszkanki Iławy zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako funkcjonariusz policji z Komendy Powiatowej Policji w Iławie. „Policjant” oświadczył, że jest przeprowadzana tajna akcja i jest potrzeba przekazania policji pieniędzy, które po akcji zostaną zwrócone. Pokrzywdzona zgodnie z ustaleniami z oszustem przekazała 100 tysięcy złotych oraz złoto.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Iławie natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia w tej sprawie rozpoczęli ustalanie sprawców. Po przeprowadzeniu intensywnych działań operacyjnych wytypowali osoby odpowiedzialne za to zdarzenie. I tak 7 kwietnia we Włocławku zatrzymali do kontroli drogowej volvo. W trakcie czynności funkcjonariusze wylegitymowali kierowcę oraz pasażerów. Okazało się, że w aucie są osoby będące w zainteresowaniu iławskich policjantów oraz mężczyzna poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Cała trójka została zatrzymana. Poszukiwany trafił od razu do zakładu karnego.

Natomiast zatrzymany 68-latek wspólnie ze swoim młodszym znajomym został przewieziony do iławskiej komendy, skąd następnie trafił do policyjnego aresztu. Mężczyźni usłyszeli zarzut oszustwa. Wobec mieszkańców Włocławka zastosowano najbardziej dotkliwy środek zapobiegawczy, tymczasowy areszt. Mężczyźni zostali już przetransportowani do więzienia, gdzie spędzą najbliższe 3 miesiące. Grożą im kary od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Przy tej okazji apelujemy o czujność i rozwagę w kontaktach z obcymi! Pamiętajmy:

 • Policja NIGDY telefonicznie nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach i nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.
 • NIGDY też nie prosi o użycie naszych pieniędzy do żadnej akcji.

f

Apelujemy również do rodzin starszych osób. Uczulmy ich, że tego typu oszustwa mają miejsce i by byli ostrożni w kontaktach z obcymi. We wszystkich takich sytuacjach kontaktujmy się z policją pod numerem telefonu 112.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAgeodeta
REKLAMAprofi

10Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Opp 10 miesiąc temu

  A co z pieniędzmi tej starszej pani.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kk 9 miesiąc temuocena: 50% 

  Wypij dziennie 25g czystego alkoholu dla zdrowotności (spiryt 96%) przed snem, a zaśniesz natychmiast i pociągniesz 100 lat. Tak podaje nauka o żywieniu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mirek N. 8 miesiąc temuocena: 67% 

  Kolejny sukces Iławskiej Policji :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bankowiec 7 miesiąc temuocena: 100% 

  a bank dalej bezkarny i szuka nowych ochotników do kolejnych takich akcji

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 6 miesiąc temuocena: 48% 

  I co tu się dziwić , że tak łatwo tych seniorów nabrać- 2/3 emerytów głosuje na PiS.....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do 123 5 miesiąc temuocena: 50% 

  A młodzieżówka Platformy, dla zmylenia nazywaną Obywatelską, głosują za zielonym wałem, dyrektywą budowlaną, FitFor55, cyfrowym Euro (CBDC), superpaństwem "IV Rzesza", zarzynaniem rolnictwa, strefom czystego transportu, 15 minutowym miastom, gospodarką w obiegu zamkniętym, cenzurą prewencyjną w myśl lewackiej poprawności politycznej i innymi ideologicznymi bzdurami? To ja wolę porozmawiać z emerytem, który zna życie, wychował dzieci i wnuki, zamiast z progresywnym unijczykiem w stringach, w różowych włosach, ze stanikiem na głowie, który nie wie podstawowych rzeczy z historii, geografii, biologii...Takimi ludźmi najłatwiej sterować. Pod wpływem emocji uwierzą w każdą bzdurę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~smutna, ale prawda... 4 miesiąc temuocena: 63% 

  Z elektronicznej bazy danych Platformy Obywatelskiej wynika, że w 2013 roku ponad 30% jej członków miało wykształcenie PODSTAWOWE. Sądząc po sposobie wypowiedzi obecnych tuskistów ze świecznika, indolencji, skrajnej niekompetencji, bałaganie prawnym i gospodarczym, dyletanctwie i niedojrzałości politycznej myślę, że niewiele się zmieniło. Wystarczy posłuchać setek karykaturalnych i groteskowych wypowiedzi wykształconych dyplomatołków od tw Oskara. Najpierw przychodzi śmiech, ale zaraz przerażenie, bo tacy ludzie dorwali się do koryta łamiąc wszelkie cywilizowane zasady państwa prawa. Ale najgorsze jest jednak to, że ktoś tych politykersów wybrał.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jack Strong 3 miesiąc temuocena: 55% 

  Ja mam 33 lata i też głosuje na PIS i proszę wylewajcie wiadra pomyj na moją głowę. ~123 ty głosujesz na PO i dzięki temu jesteś najmądrzejszy i niezwykle inteligentny. No i bardzo tolerancyjny. Bo PO to partia miłości tolerancji i gwarancja na wolności wypowiedzi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 2 miesiąc temuocena: 69% 

  Przyjdzie pora na ciebie że będziesz emerytem z ostrą demencją:-).

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tutejszy 1 miesiąc temuocena: 100% 

  Skąd Oni wiedzieli, że starsza pani posiada takie oszczędności,???Zaczął bym od jej banku!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.7955 sekundy