REKLAMAT-mobile
REKLAMAAkademia
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 kwietnia 2024, 17:22 komentarzy 7
Dyktando Iławskie - śmiałkowie w czasie pisania

Dyktando Iławskie - śmiałkowie w czasie pisania (Fot. Mateusz Partyga)

Choć od pierwszej edycji Dyktanda Iławskiego minęły zaledwie trzy dni, to my już pytamy o kolejną. Bo też jest co kontynuować – niektórzy wręcz żałowali, że nie wiedzieli o tym wydarzeniu, a sami także chcieliby spróbować swoich sił w języku polskim. A zapisy do pierwszego Dyktanda zakończyły się bardzo szybko!

Jak już zauważyliśmy w sobotniej relacji z inauguracyjnej edycji Dyktanda Iławskiego, gdy większość z Was szła po bułki do sklepu lub dopiero budziła się, to grupa 35 śmiałków, która podjęła z samego rana rywalizację z językiem polskim, już ostro główkowała.

Treść dyktanda stricte związana była z Iławą – taki był zamysł jego pomysłodawców z iławskiego stowarzyszenia Fabryka Inicjatyw Obywatelskich.

Więcej na temat sobotniego wydarzenia TUTAJ.

Już po opublikowaniu wiadomości mówiącej o tym, że w kinoteatrze Pasja odbyło się takie wydarzenie, część iławian wyrażała zaskoczenie faktem, że takie coś ma miejsce w mieście nad Jeziorakiem, ale też wyrażali pochwałę zamysłu. Niektórzy wręcz żałowali, że nie wiedzieli o zapisach i samym dyktandzie lub też nie mogli w nim uczestniczyć i złapać się za barki z takimi wyrażeniami, jak choćby słowo „zhardzieli”.

Ale spokojnie, nie wszystko stracone – jak nam przekazała dzisiaj prezeska FIO, Edyta Kocyła-Pawłowska, jest szansa na kontynuowanie tego wydarzenia w przyszłości. Doszłoby do niego zapewne ponownie w gmachu przy ul. Niepodległości.

- Wydarzenie tego typu potrzebuje, wymaga wręcz takiej otoczki, jak ma nasz kinoteatr. Uczestnicy chwalili sposób ich rozsadzenia na widowni [w rzędach góra-dół, z przerwą na kilka miejsc po bokach – przyp. red], chciałabym także podkreślić bardzo dobrą współpracę przy okazji tego wydarzenia z Iławskim Centrum Kultury

- mówi szefowa Fabryki.

FIOły już myślą o kolejnej edycji, wówczas czas zapisu będzie zapewne dłuższy, ale też trzeba wiedzieć i pamiętać na przyszłość, że przy okazji pierwszej edycji limit uczestników wyczerpał się już po kilku dniach!

Przy okazji przypominamy wyniki Dyktanda Iławskiego oraz publikujemy zdjęcia oraz krótkie nagranie wideo.

Wyniki

Wśród ocenionych prac nie było żadnej całkowicie bezbłędnej. Najlepsza praca otrzymała 2 punkty ujemne, druga – 6 pkt. ujemnych, a trzecia – 7 punktów minusowych.

WYNIKI DYKTANDA IŁAWSKIEGO

6 kwietnia 2024

1. miejsce i tytuł Iławskiej Mistrzyni Ortografii zdobyła: Ewa Okońska

2. miejsce: Agnieszka Pankowska

3. miejsce: Michał Skuzjus

>> Wyróżnienie za wyjątkową kaligrafię: Wiktoria Wernerowicz oraz Ewa Okońska

Najlepszym gratulujemy znajomości języka polskiego, wszystkim uczestnikom odwagi, a organizatorom - pomysłu. Warto to kontynuować.

ciekawostki z Iławy

zico

kontakt@infoilawa.pl

ZOBACZ ZDJĘCIA: Dyktando Iławskie w kinoteatrze. Fot. Mateusz Partyga / Info Iława (sobota 6 kwietnia 2024)

Ilość zdjęć 30

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi

7Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~tak, ale... 7 miesiąc temuocena: 83% 

  Bardzo dobry pomysł. Ale następną edycję należały zorganizować w jakiejś sali ze stolikami. Zmuszanie kogoś do pisania na kolanie nie jest zbyt grzeczne. A samo pisanie w takiej pozycji - bardzo niewygodne.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zbyt wygodnym dziękujemy na wstępie 6 miesiąc temuocena: 100% 

  nikt nikogo do niczego nie zmuszał .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~brawo 5 miesiąc temuocena: 100% 

  Jak to dobrze, że mamy jeszcze młodych, wykształconych i inteligentnych ludzi. Dobrze i mądrze im z oczu patrzy. Ich do Rady Miasta, a nie jakieś partyjne wybióry.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Swój. 4 miesiąc temuocena: 100% 

  A czy 14 to Wojtek O. Słynny poeta. Pozdrawiam

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. 3 miesiąc temuocena: 100% 

  Leży Jerzy koło wieży i nie wierzy, że na wieży gniazdo nietoperzy, lub Dziś mi mama uwarzyła poważonych warzyw sporo, a na polu rośnie por na wyrwanie jest już pora. Podpisane: Konstantynopolitanczykowianeczka

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do wyżej 2 miesiąc temuocena: 100% 

  złamałeś psychę 35-temu doszczętnie i teraz kwerenduje w pakamerze Feniksa. Czy wróci ? zależy od lekarzy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Barbara 1 miesiąc temuocena: 100% 

  Brawo! A czy poloniści mogą w nim brać udział?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 1.23 sekundy