REKLAMApluszak
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 kwietnia 2024, 20:55 komentarzy 5
Wielkanocne Alleluja z IGS.

Wielkanocne Alleluja z IGS. (Fot. Artur Kijewski.)

W niedzielę, 14 kwietnia o godzinie 19:30 w "czerwonym" kościele (parafii p.w. Przemienienia Pańskiego) w Iławie odbędzie się Koncert Wielkanocny. Wystąpi zespół Iława Gospel Singers z towarzyszeniem zespołu wspaniałych muzyków. 

“Żyje na wieki
nasz uwielbiony Pan
żyje na wieki
Król Jezus
Król Jezus Zmartwychwstał
Alleluja!”

f

Utwór "Risen" (Zmartwychwstały) z repertuaru Israela Houghtona doskonale wyraża sens i nastrój tego wydarzenia. Trwamy w wielkanocnej radości, obserwujemy budzącą się wiosnę, ogrzewamy twarze w pierwszych promieniach słońca, a serca nadzieją, która płynie z niedawno przeżytej Wielkanocy i wiary w Zmartwychwstanie, wieczne życie. Koncert Wielkanocny ma wyrażać tę radość i moc.

Z tej okazji członkowie IGS pod kierunkiem artystycznym Michała Wróblewskiego przygotowali specjalny repertuar. Po raz pierwszy cały koncert zostanie zaśpiewany całkowicie w języku polskim. Wśród utworów znajdą się kompozycje znanych artystów gospel z tekstami w pięknych polskich tłumaczeniach. Pojawi się także premierowy autorski utwór Iława Gospel Singers napisany przez chórzystkę Dagmarę Kowalewską, a skomponowany i zaaranżowany przez Michała Wróblewskiego. 

Zespół instrumentalny wystąpi w składzie:

 • Marcin Sawicki - instrumenty klawiszowe,
 • Wojtek Olszewski - gitara,
 • Robert Tokarski - bas,
 • Krzysiek Olszewski - perkusja.

f

Wielkanocne Alleluja zabrzmi zatem donośnie i radośnie! Iława Gospel Singers zaprasza wszystkich do wspólnego śpiewania i wychwalania Zmartwychwstałego. Wstęp na koncert jest wolny. 

Do udziału w wydarzeniu zapraszają: Parafia Przemienienia Pańskiego w Iławie, Iławskie Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie Gospel nad Jeziorakiem.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Tomi 5 2 miesiące temuocena: 0% 

  Czy oni się nie wstydzą tego co robią.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. 4 2 miesiące temuocena: 100% 

  czy ty wstydu nie masz ? że takie pytania zadajesz ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~??? 3 2 miesiące temuocena: 33% 

  Przecież wielkanoc już była i się skończyła. To a conto następnej, przyszłorocznej? Tak szybko?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do wiki 2 2 miesiące temuocena: 67% 

  O święty Jacku z pierogami!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wiki 1 2 miesiące temuocena: 100% 

  Jak podaje Wikipedia: Okres wielkanocny (łac. tempus paschale) – okres w roku liturgicznym trwający od wigilii paschalnej do niedzieli Zesłania Ducha Świętego (to jest 50 dni).

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4659 sekundy