ZDZ
REKLAMAWybory 2024
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 kwietnia 2024, 09:40 komentarzy 8
Iławianin Tomasz Seroczyński zmarł w Holandii w poprzednim tygodniu

Iławianin Tomasz Seroczyński zmarł w Holandii w poprzednim tygodniu (Fot. archiwum rodzinne )

Za trzy tygodnie Agnieszka Kołek, iławianka mieszkająca na stałe w Anglii, ma urodzić dziecko. Nie będzie to dla niej łatwy czas – w nocy ze środy na czwartek (3 / 4 kwietnia) w Holandii zmarł jej brat, Tomasz Seroczyński, także z Iławy. Agnieszki nie stać na opłacenie kosztów kremacji ciała brata oraz pochówku, już w Iławie. Dlatego też założyła zbiórkę w internecie.

Agnieszka Kołek zdaje się być silną kobietą. Można to już wywnioskować po chwili rozmowy telefonicznej. Dzisiaj skontaktowaliśmy się z iławianką mieszkającą w Milton Keynes. Czekając na narodziny dziecka, jednocześnie pogrążona jest w żałobie po śmierci brata.

- Tomek zachorował w listopadzie na zapalenie płuc. Choroba postępowała, nastąpiła niewydolność serca. Ostatnie miesiące życia spędził w holenderskim szpitalu. W czwartek 4 kwietnia dostałam informację, że mój brat nie żyje

- mówi spokojnym, lecz smutnym głosem siostra zmarłego iławianina.

- Nie stać mojej rodziny na opłacenie wszystkich kosztów związanych z kremacją ciała, a następnie przetransportowaniem prochów do Polski, do Iławy i pochówkiem. Koszt kremacji to 1850 euro, czyli około 8, 9 tysięcy złotych. Koszt pogrzebu to kolejne 3400 złotych. Bardzo chciałabym, aby mój brat spoczął na cmentarzu przy ul. Ostródzkiej w Iławie, tuż przy naszej mamie i babci, w tym samym grobie

- dodaje Agnieszka.

Tomek Seroczyński - zdjęcie wykonane podczas pobytu w szpitalu w Holandii

Po wysłuchaniu tej historii, postanowiliśmy pomóc Agnieszce i jej najbliższym. Być może ktoś z Was zdecyduje się na wpłatę choć drobnej kwoty. Zbiórka prowadzona jest na portalu pomagam.pl, pod nazwą: Sprowadzenie Tomka do Iławy

Kwota określona w zbiórce to 12 000 złotych.

LINK DO ZBIÓRKI TUTAJ

Oto opis zbiórki:

"Staramy się wesprzeć pogrążoną w żałobie siostrę, aby jej ukochany brat wrócił do Polski, gdzie będzie mógł spocząć w spokoju blisko swojej matki, która dwa lata temu sama przegrała walkę z nowotworem.

Tomasz, 37-letni, zmarł nagle w czwartek w Holandii, gdzie mieszkał, pozostawiając w żałobie swoją siostrę Agnieszkę i bliskich. Tomasz w przeszłości wygrał jedną wielką bitwę, tracąc nogę, od tego czasu był tylko wspaniałym człowiekiem i wspierającym bratem. Rodzina potrzebuje pomocy w pokryciu kosztów repatriacji go do domu w Polsce, gdzie zostanie pochowany w rodzinnym mieście.

Nie ma słów, które mogłyby opisać to, przez co przechodzi teraz jego rodzina. Jest bardzo kochany i za nim tęskni. Jego siostra, Agnieszka, jest w zaawansowanej ciąży i pieniądze nie powinny być jej teraz powodem do zmartwień, dlatego staramy się zebrać 12 tysięcy, aby ich wesprzeć i rozwiać niektóre jej zmartwienia, ponieważ zmagają się z pokryciem kosztów pogrzebu wraz z kosztami repatriacji."

aktualności Iława

zico

kontakt@infoilawa.pl

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi
Artykuł załadowany: 0.4175 sekundy