REKLAMAfredom
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 kwietnia 2024, 10:21 komentarzy 8
Budowany od podstaw układ drogowy najmłodszego w Iławie osiedla - zobaczcie to na zdjęciach z drona!

Budowany od podstaw układ drogowy najmłodszego w Iławie osiedla - zobaczcie to na zdjęciach z drona! (Zdjęcia lotnicze: MK Film Studio Iława.)

Zaglądamy na nowe Osiedle Żołnierzy Wyklętych w Iławie, aby pokazać Wam postępy trwającej tutaj inwestycji polegającej na budowie od podstaw drogowego układu tej części naszego miasta. To największa z tegorocznych inwestycji miejskiego samorządu.

 Trwa budowa ulic, chodników, ronda. Zobaczcie, jak się to prezentuje na zdjęciach z drona!Rozbudowujące się Osiedle Żołnierzy Wyklętych, gdzie "rosną" nowe domy jednorodzinne, doczekało się dużej inwestycji z miejskich środków.

Chodzi o budowę dużej części układu drogowego tej części miasta.

- 23 sierpnia zastępca burmistrza Krzysztof Portjanko wraz ze skarbnikiem Joanną Wiśniewską popisali w imieniu Gminy Miejskiej Iława umowę z firmą FHU KAMBRUK Wojciech Laskowski ze Stradomna - podawał Urząd Miasta w Iławie. - Inwestycja obejmuje wykonanie robót budowlanych polegających m.in. na budowie części ulicy Usługowej i ulicy Rotmistrza Witolda Pileckiego, budowie skrzyżowania o ruchu okrężnym - ronda, budowie ulicy Hieronima Dekutowskiego ps. Zapora i ulicy Łukasza Cieplińskiego ps. Pług, budowie ścieżek pieszo-rowerowych, budowie zatoki autobusowej oraz budowie oświetlenia ulicznego wraz z doświetleniem przejść dla pieszych.

Wartość umowy to 10 349 614,77 zł brutto. Dotacja ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg opiewa na kwotę 4 452 502,80 zł. Budowa na Wyklętych powinna dobiec końca w listopadzie 2024 roku. Prezentujemy zdjęcia.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia z ziemi: Urząd Miasta w Iławie.
Zdjęcia lotnicze: MK Film Studio Iława.

Budowany od podstaw układ drogowy najmłodszego w Iławie osiedla - zobaczcie to na zdjęciach.

Ilość zdjęć 8

REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet

8Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Marta 8 16 dni temu

  Najważniejsze aby mieli kratki w drogach i latarnie bo ulica porzeczkowa na osiedlu ostródzkim walczy o zrobienie tych rzeczy . Burmistrz już przekroczy pulę pieniędzy którą miał przeznaczona na ulicę porzeczkową . Trochę mało miał jak nie przekroczył brak oświetlenia ciemno brak studzienek nie na chodników . Nie rozumiem pieniądze były tylko na co i ile że to co najważniejsze nie ma pieniędzy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dzialkowiec 7 2 miesiące temuocena: 100% 

  To jest układ. Banda. Osiedle 3 domy na krzyż, a już drogę robią. Dobrze rudzielce posmarowały. Ale to dobrze, cięzki sprzęt przez 5 lat będzie jeździl na budowę do ludzi budujących się to bedzieta kwiczeć.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 6 2 miesiące temuocena: 33% 

  Szanowny prymitywie Rozwój infrastruktury miejskiej zaczyna się od dróg mostów kanalizacji energetyki i ludzie zaczną pływać sami szczególnie jeśli jest to tak atrakcyjne miejsce. Ktoś to bardzo mądrze zaplanował a dla psa ogrodnika wszystko śmierdzi przekrętem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~??? 5 2 miesiące temuocena: 83% 

  Osiedle "wyklęte" jeszcze prawie nie istnieje, ale drogi i rondo już prawie ma. Mieszkańcy ul. Jagiełły, blisko centrum miasta, egzystują przy niej w błocie, kurzu i w dziurach od wielu dziesiątków lat, ale normalnej drogi nie mają do dziś. Uparta dyskryminacja części mieszkańców miasta czy osiedle zadżumionych lub trędowatych?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do tego z dołu 4 2 miesiące temuocena: 63% 

  Wystarczy debilu, że ty już kwiczysz i chrumkasz po swojemu. PS. Jaki Seweryn?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~35-ty zakwicz po SWEMU 3 2 miesiące temuocena: 14% 

  a seweryn 35-ty niedaleko SWEJ TUCZARNI jak się miewa

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do niżej 2 2 miesiące temuocena: 44% 

  do tego jeszcze medytacje ,dokumentacjre,, aktualizacje i tęczowobiedroniowe sracje .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~??? 1 2 miesiące temuocena: 67% 

  Jeśli ludzie w drugiej turze zagłosują na bobaska, to niech nie oczekują rewelacji. Będą za to koncepcje, konsultacje, wizualizacje, uroczyste gale , wręczanie nagród oraz relacja na facebook. Wszystko tylko nie bobasek.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5856 sekundy