REKLAMApluszak
REKLAMAAkademia
wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 kwietnia 2024, 09:02 komentarzy 2
Dajmy Florce szansę, ponieważ sprawne i zdrowe koty miesiącami czekają na dom, a co dopiero niepełnosprawna koteczka? Dla niej to być albo nie być.

Dajmy Florce szansę, ponieważ sprawne i zdrowe koty miesiącami czekają na dom, a co dopiero niepełnosprawna koteczka? Dla niej to być albo nie być.

Pomóżmy razem przywrócić Florce sprawność! O to apelujemy w dzisiejszym, nietypowym odcinku naszego cyklu "Nie kupuj - adoptuj".

Mam do Ciebie dziś pytania:

 • 1. Ile warte jest życie schroniskowej koteczki?
 • 2. Czy ma dla Ciebie jakieś znaczenie? 
 • 3. Czy obchodzi Cię los bezdomnej, powypadkowej, niechodzącej koteczki? 

f

Jeśli tak, to proszę, przeczytaj, co spotkało schroniskową Florkę. 

Piątkowy wieczór, 22 marca, zgłoszenie do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Iławie o potrąconym w wypadku kocie. Pracownik dyżurny jedzie na miejsce i już wie, że nie jest dobrze. Florka od razu trafia do gabinetu weterynaryjnego. Prześwietlenie RTG wykazuje, że ma pękniętą czaszkę, wykazuje deficyty neurologiczne, ma tiki, niezborność. Rokowania ostrożne, ale jest szansa, że przeżyje. RTG nie wykazało uszkodzenia tylnych kończyn ani miednicy, a jednak Florka bezwładnie ciągnie łapki za sobą. Kolejna wizyta wykazała, że ma uszkodzony kręgosłup na odcinku L1-L2 oraz stłuczoną nerkę, przez co musi być cewnikowana. 

Koteczka jest bardzo dzielna, ze wszystkich sił walczy o swoje życie i sprawność. Jednak bez naszej pomocy nie da sobie rady. 

Zalecono jej rehabilitację na zmniejszenie obrzęku i bólu, pobudzenie nerwów i tkanek mięśniowych. Zabiegi laserowe i pola magnetycznego wykonuje rehabilitantka Agata Bałucińska, gdzie na stronie Fizjo-Luna możecie zobaczyć, jak cudownie Florka zachowuje się podczas zabiegu. Koteczka zgina łapeczki, poduszki są ciepłe, jest czucie w łapkach. Obecnie trwają konsultacje co do dalszego leczenia Florki i ewentualnej operacji kręgosłupa. Na dzień dzisiejszy Florcia ma szansę powrócić do pełnej sprawności, jednakże, jak wiecie, zabiegi rehabilitacyjne kosztują. 

Dajmy Florce szansę, ponieważ sprawne i zdrowe koty miesiącami czekają na dom, a co dopiero niepełnosprawna koteczka? Dla niej to być albo nie być. Przywróćmy sprawność jej łapkom, wierzę, że z Waszą pomocą to się uda. To bardzo cierpliwa, spokojna, łagodna i pozytywnie nastawiona do ludzi koteczka, a przede wszystkim niesamowicie dzielna. Jak wiecie, budżet schroniska nie jest z gumy, a przywrócenie Florce sprawności może trochę potrwać, stąd pomysł wsparcia schroniska dodatkowymi finansami. Kwota zrzutki to na dzień dzisiejszy koszty rehabilitacji. Proszę o dołączenie do akcji pomocy Florce. Może znajdzie się ktoś chętny, kto zechce założyć dla niej bazarek, na którym będzie można przekazywać fanty, które będziemy licytować, a wpłacane pieniądze zasilą zrzutkę koteczki? Jeśli tak, byłoby fajnie, ponieważ nie bardzo potrafię to zrobić. Chętnego proszę o kontakt przez schronisko dla bezdomnych zwierząt w Iławie. 

Pomóżmy razem przywrócić Florce sprawność!
https://zrzutka.pl/rc2hjc

AKTUALIZACJA

Niestety mimo licznych zabiegów stan Florki się nie poprawia. Do tego dochodzi osłabienie mięśni odpowiadających za trzymanie moczu i Florka niestety na dzień dzisiejszy nie jest w stanie tego moczu utrzymać. Ponadto potrzebne są konsultacje co do dalszego kierunku leczenia Florki, a to wszystko wiąże się z dużymi kosztami. Florka jest bardzo dzielna i cierpliwie znosi wszystkie zabiegi. Pomóżmy Florce odzyskać sprawność!

Aktualizujemy artykuł o informację na temat kosztów leczenia Florki, a także nagranie wideo z konsultacji i ćwiczeń.

Tekst i zdjęcia: Justyna Kowalewska/red. kontakt@infoilawa.pl.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAgeodeta
Swojak

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Mr T 2 3 miesiące temuocena: 67% 

  Fajny mruczuś :) Pomóżmy kto może.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kot 1 miesiąc temuocena: 100% 

  Poleca sama nie weźmie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.409 sekundy