REKLAMAfredom
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 kwietnia 2024, 09:54

(Zdjęcia: organizator.)

W tym tygodniu do placówki zaproszone zostały dzieci z przedszkola integracyjnego nr 2, z przedszkola Majka, a także z SP nr 2 i SP nr 5, aby wspólnie uczestniczyć w zawodach sportowych. 

Dzieci pokonywały kolejne zadania sportowe, przeszkody, biegały, skakały i doskonale bawiły się w towarzystwie rówieśników. W sportowych zmaganiach uczestniczyły również dzieci ze spektrum autyzmu.

- Była to szansa na wspólne spotkanie i aktywne spędzenie czasu, szansa na integrację, a także szansa na odniesienie sukcesu, bo każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal - mówi Małgorzata Lewko, nauczyciel zaangażowany w Niebieskie Igrzyska.

Równie ciekawymi zajęciami były warsztaty deskorolkowe, które poprowadzili młodzi ludzie ze Stowarzyszenia High Skate. Pokaz jazdy na deskorolkach wzbudził ogromny aplauz wychowanków ZPSW. 

- Dzieci były zachwycone umiejętnościami starszych kolegów, którzy wręcz unosili się w powietrzu. Wielu spośród naszych uczniów spróbowało jazdy i okazało się, że potrafią. Chcieć, to móc - mówi Małgorzata Lewko. 

Organizatorom ogromnie zależy na tym, aby poszerzać wiedzę społeczeństwa na temat autyzmu. Dlatego ogromnie cieszy, że w działania włączają się młodzi ludzie z iławskich szkół średnich.

Zdjęcia: organizator.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4222 sekundy