REKLAMAT-mobile
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 kwietnia 2024, 08:10 komentarzy 7
Uff... Ofertowe ceny mieszkań w Iławie - w porównaniu do zeszłego roku... wreszcie spadły.

Uff... Ofertowe ceny mieszkań w Iławie - w porównaniu do zeszłego roku... wreszcie spadły. (Fot. MK Film Studio Iława.)

Ponad 7 600 zł za metr kwadratowy - na tyle średnio wyceniano mieszkania z rynku wtórnego w Iławie w marcu tego roku. Nasze miasto znalazło się w gronie najdroższych w regionie, ale już nie było najdroższe - tak jak miało to miejsce w raporcie ubiegłorocznym.W najnowszym "Raporcie lokalnym - marzec 2024" przygotowanym przez portal ogłoszeniowy Nieruchomosci-online.pl autorzy analizują ceny ofertowe nieruchomości z rynku wtórnego. Są w nim także dane dotyczące województwa warmińsko-mazurskiego. Jak tym razem wypadła Iława?

Jak wynika z rankingu, w marcu tego roku jeden metr kwadratowy mieszkania z rynku wtórnego w naszym mieście właściciele wyceniali na 7 616 zł. Drożej było tylko w stolicy regionu, Olsztynie (prawie 9 tys. za m2) oraz w podolsztyńskiej Stawigudzie (prawie 10 tys.). Inne największe miasta regionu - Elbląg i Ełk - były natomiast tańsze od Iławy z cenami za 1m2 poniżej 7 tysięcy złotych. Na bardzo podobnym poziomie były z kolei ceny w Giżycku - mieście, które tak jak Iława położone jest nad jeziorem i pełni funkcje turystyczne.

Jeśli chodzi o Iławę, to zwraca uwagę także wyjątkowo szeroki przedział cen. Zaczynają się od nieco ponad 6 tysięcy za metr, a kończą na ponad 13 tysiącach! Jest to ponownie jedna z najwyższych wartości w całym regionie. Widać więc, że średnią cenę za mieszkanie w naszym mieście windują ceny luksusowych apartamentowców budowanych dla zamożnego klienta.

Ciekawostką jest, że - w porównaniu do poprzedniego raportu tego samego serwisu za sierpień 2023r. - ceny na rynku wtórnym w Iławie spadły. Wtedy metr kwadratowy mieszkania w mieście nad Jeziorakiem wyceniano aż na 9 tysięcy złotych i była to najwyższa wartość w całym regionie. 

Red. kontakt@infoilawa.pl.

Średnie ceny mieszkań w miastach w naszym regionie. Ceny za 1 m2 mieszkania z rynku wtórnego. Raport serwisu Nieruchomosci-online.pl za marzec 2024r.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi

7Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~dawna mieszkanka 7 miesiąc temuocena: 100% 

  a mnie śmieszy nadużywanie słowa "apartament" , MI (poniekąd zgodnie z dawniej przyjętymi normami) apartament kojarzy się z dość przestronnym (czytaj 60-100m2) lokalem o wysokim standardzie w pięknej lokalizacji, natomiast w Iławie niektóre "apartamenty" mają nieco ponad 30m... a ceny za metr jakby ktoś chciał kupić Penthouse w NY

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 6 miesiąc temuocena: 100% 

  Dobrze że nie wzięli cen z oświadczeń majątkowych wójtów , burmistrzów, radnych z miasta i gminyTo dopiero by były ceny śmieszne za metr kwadratowyA może by tak kurier przeliczył ile wychodzi metr kwadratowy u nich?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~takaPrawda 5 miesiąc temuocena: 100% 

  Najdziwniejsze ceny są na OSIEDLU OSTRODZKIM. Blokowisko a ceny jakbym tam było wszystko na dzielnicy a rzeczyristosci mało co jest.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Minionek 4 miesiąc temu

  Blokowisko? Człowieku to jest fantastyczna lokalizacja. Blisko wszędzie, wyjazd z miasta za rogiem (omijasz korki), nowe centrum handlowe obok, mc Donald, nie długo kfc, dużo marketów, żłobek za rogiem, może niedługo i szkoła, sieć autobusów rozbudowana w zeszłym roku, naprawdę trzeba być cymbałem tak pisac :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zzz 3 miesiąc temuocena: 60% 

  Co niektórzy przesadzają z wycena swoich mieszkań…za 40 m ponad 300 tys., to lekka przesada, jak na takie małe miasto…

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~rr 2 miesiąc temuocena: 100% 

  Za miliard.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rr 1 miesiąc temuocena: 0% 

  za ile sprzedasz flipperowi swoje mieszkanie?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4321 sekundy