ZDZ
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 kwietnia 2024, 20:35

Drodzy mieszkańcy Iławy. Za nami ambitne 5 lat wyzwań, rzetelnej pracy i zrealizowanych zadań. Na następne 5 lat, oprócz równie ambitnego programu i udokumentowanej wiarygodności w jego realizacji, oferuję Państwu moją niezależność. Nie ukrywam przynależności partyjnej, gdyż jej nie mam. Udowodniłem także skuteczność w pozyskiwaniu środków, legitymując się dobrymi pomysłami, profesjonalizmem i uporem zamiast legitymacji partyjnej. 

Nie obawiałem się i nie obawiam trudnych decyzji, o ile u jej podstaw leży dobro mieszkańców naszego miasta, czego przykładem jest choćby zaprzestanie realizacji umowy generującej 2 mln zł strat dla miasta, a wynikającej z decyzji moich poprzedników w zakresie komunikacji gminnej. Chcę dalej działać na rzecz mieszkanek i mieszkańców.

W obecnej kadencji zrealizowaliśmy wraz ze współpracownikami wiele projektów, m.in.: oddaliśmy do użytku nowoczesny żłobek, wybudowaliśmy kolejne kilometry ścieżek rowerowych, nowoczesny plac zabaw, zmodernizowaliśmy zaplecze sportowe w Szkole Podstawowej nr 4 oraz salę gimnastyczną w Szkole Podstawowej nr 5. Stworzyliśmy nową rozpoznawalną w Polsce markę Soundlake Festiwalu, który przyciągnął do Iławy wielu fanów dobrej muzyki. To wszystko pokazuje, że obrany przeze mnie kierunek rozwoju jest słuszny.

Oto najważniejsze kwestie, o które będę zabiegał w przyszłej kadencji:

  • Młodzież - priorytetem będzie stworzenie Centrum Inicjatyw Młodzieżowych z najróżniejszymi pracowniami (np. pracownia grafiki, studio wokalistyki, studio nagrań, sale spotkań, itp.). Będzie ono zlokalizowane w budynku po bibliotece miejskiej, która po remoncie przeniesie się do Domu Weterana. To będzie miejsce przeznaczone tylko i wyłącznie dla młodzieży i będzie tworzone przy jej udziale!
  • Drugim pomysłem dla młodzieży jest Electro Lake Festival, czyli festiwal muzyki elektronicznej na "dzikiej" plaży! Sukces Soundlake Festiwalu pokazał, że nasi mieszkańcy oczekują muzycznych nowości. "Dzika" plaża to naturalne miejsce młodych ludzi i o to też należy zadbać.
  • Edukacja filarem dla młodzieży – będę zabiegał o zwiększenie ilości godzin pozalekcyjnych w przyszłościowych kierunkach dla młodzieży takich jak programowanie, sterowanie sztuczną inteligencją. Podejmę także starania o nawiązanie współpracy wraz ze Starostwem Powiatowym we wspomnianych kierunkach z ośrodkami szkoleniowymi i biznesem, aby Iława kreowała pożądanych na rynku specjalistów, którzy będą mogli dobrze zarabiać, nie wyjeżdżając z Iławy. 
  • S5 – absolutnym priorytetem jest dla mnie droga S5 w wariancie najbliższym dla Iławy z m.in. trzema węzłami. Taki wariant S5 otworzy nowe tereny inwestycyjne dla Iławy. Wygenerują one kolejne miejsca pracy dla naszych mieszkanek i mieszkańców. Szkoląc specjalistów, o czym wspominam wyżej, będziemy także bardziej atrakcyjni dla inwestorów. S5 we wspomnianym wariancie także wyprowadzi ruch samochodów ciężarowych, co w bardzo znaczącym stopniu wpłynie na zmniejszenie korków w Iławie.
  • Przedsiębiorczość - utrzymanie na niskim poziomie podatku od środków transportowych, przyjęcie kolejnej uchwały przyznającej przedsiębiorcom - przy rozbudowaniu firmy i zwiększeniu zatrudnienia - zwolnienie z podatku od nieruchomości oraz promocja lokalnych przedsiębiorstw, będą moimi priorytetami. 
  • Odkorkowanie miasta - priorytetem będzie połączenie ul. Lubawskiej z Al. Jana Pawła poprzez ul. Usługową, dzięki czemu mieszkańcy i turyści zyskają drugi wariant przejazdu tych odcinków. Jest to szczególnie ważne w perspektywie remontu wiaduktu na ul. Wyszyńskiego, który zablokuje w najbliższych latach dojazd do centrum.
  • Seniorzy i os. z niepełnosprawnościami - polityka wspierania seniorów i os. z niepełnosprawnościami będzie kontynuowana. Wprowadzę program "Złota Rączka" - czyli drobne, domowe naprawy u seniorów i osób z niepełnosprawnościami, którzy potrzebują wsparcia w takich sprawach. Zwiększę liczbę ławek na terenie Iławy oraz liczbę kursów autobusów miejskich. Zadbam też o dalsze poszerzanie oferty kulturalnej i sportowej. Wprowadzone potańcówki dla seniorów w parku miejskim okazały się strzałem w dziesiątkę!

g

Zachęcam do zapoznania się ze szczegółami mojego programu wyborczego na stronie http://www.laczynasilawa.com/. Znajdą tam Państwo również informacje o mojej osobie. Jeszcze więcej informacji znajdą Państwo na moim profilu Facebook: https://www.facebook.com/burmistrzdawidkopaczewski/.
Zachęcam do obejrzenia 5 krótkich filmów pn. "Rundka po Iławie. Fakty i mity z burmistrzem Iławy", w których dementowałem nieprawdziwe informacje oraz przedstawiałem fakty z życia naszej Iławy. Dla wielu z Państwa były one zaskakujące!

Rundka 1: https://fb.watch/ryoJ0cSUwq/
Rundka 2: https://fb.watch/ryoIedOoQP/
Rundka 3: https://fb.watch/ryoHeTBeXc/
Rundka 4: https://fb.watch/ryoG00nFuN/
Rundka 5: https://fb.watch/ryorGrKhJh/

Proszę więc o Państwa głos w nadchodzących wyborach. Będzie to głos oddany na kandydata niezależnego oraz z dużym doświadczeniem. Za okazane poparcie już teraz Państwu dziękuję!

Zapraszam Państwa także do obejrzenia filmu podsumowującego najważniejsze inwestycje mojej kadencji. W tym czasie przeznaczyliśmy na nie aż 140 milionów! To był dobry czas dla Iławy. 

Materiał KWW Burmistrza Dawida Kopaczewskiego - Łączy nas Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

TEMATY wybory wideo
REKLAMAgeodeta
REKLAMAprofi
Artykuł załadowany: 0.391 sekundy