REKLAMApluszak
REKLAMAOlszta

Sport

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 maja 2024, 09:56 komentarzy 7
Damian Jarzembowski, trener GKS Wikielec, podczas sobotniego meczu z Jagiellonią II Białystok

Damian Jarzembowski, trener GKS Wikielec, podczas sobotniego meczu z Jagiellonią II Białystok (Fot. Mateusz Partyga)

„Swoją osobę oddaję do weryfikacji zarządu” – tych słów wypowiedzianych wczoraj przez Damiana Jarzembowskiego można było się spodziewać. Trener GKS-u Wikielec zdaje sobie sprawę, w jakim położeniu w tabeli III ligi jest obecnie jego zespół. Podkreślił też, że drużyna potrzebuje bodźca i nowego spojrzenia.

Przypomnijmy – w rozegranym wczoraj w Wikielcu meczu 28. kolejki GKS przegrał z rezerwami Jagiellonii Białystok 0:3. Więcej na temat tego spotkania w artykule: Niemocy GKS-u Wikielec ciąg dalszy. Strefa spadkowa tuż, tuż

Jak już wczoraj podkreślaliśmy, kryzys GKS-u trwa. To czwarty mecz z rzędu, w którym zespół z Wikielca doznał porażki. Co gorsza - w tym pojedynkach stracił aż 13 goli samemu strzelając tylko jednego!

Mało tego - we wszystkich (28) dotychczas rozegranych spotkaniach ekipa trenera Damiana Jarzembowskiego zdobyła tylko 26 bramek. W tej klasyfikacji jest na szarym końcu w III lidze, wraz z Pilicą Białobrzegi (ostatnie miejsce w tabeli generalnej). Nie może więc dziwić, że obecnie zespół z Wikielca ma duży ból głowy jeśli chodzi o położenie w tabeli i możliwość (kolejnego) spadku z III do IV ligi.

Podczas konferencji prasowej po pojedynku z Jagą II trener Damian Jarzembowski oddał się do dyspozycji zarządu.

Swoją osobę oddaję do weryfikacji zarządu

- powiedział tuż po podsumowaniu meczu z zespołem z Podlasia.

Tu cała wypowiedź (cytat z gkswikielec.pl):

- Myślę, że kibice powinni o tym wiedzieć - rozpoczął trener. - Ja swoją osobę oddałem dziś do weryfikacji zarządu. Myślę, że drużyna potrzebuje bodźca, nowego spojrzenia, czegoś co może ożywić i dać szansę utrzymać tę drużynę w lidze. Nie chcę zostawiać jej [drużyny - red.] w takiej samej sytuacji, jak otrzymałem ją ja w III lidze dwa lata temu. Wtedy sytuacja była katastrofalna, a dziś GKS Wikielec jest jeszcze panem swojego losu. Ma otwarte szanse na utrzymanie, ma mecze do wygrania na swoim boisku z bezpośrednimi rywalami, czyli Olimpią Zambrów i Concordią Elbląg. Jestem pełny wiary i nadziei, że GKS Wikielec jest w stanie w tej lidze się utrzymać, bo klub na to zasługuje. Dziękuję.

Poniżej zdjęcia z sobotniego meczu III ligi oraz cała konferencja prasowa w formie wideo (źródło nagrania: Wikielec TV).

Sport

zico

kontakt@infoilawa.pl

ZOBACZ ZDJĘCIA: Mecz III ligi piłki nożnej GKS Wikielec - Jagiellonia II Białystok 0:3 (4.5.2024). Fot. Mateusz Partyga / Info Iława

Ilość zdjęć 34

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

TEMATY sport
REKLAMAgeodeta
Swojak

7Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Robert 7 2 miesiące temu

  Od samego początku klub z wikielca to pomyłka gdzie wy na salony. Drużyna stworzona na siłę na złość jeziorakowi.Burmistrz wszystko zniszczył. Zrobić fuzję już tylko zostało a stadion za lasem jako boisko treningowe i nie ma tu żadnego wstydu. stworzyć porządną silną drużynę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zeus 6 2 miesiące temuocena: 50% 

  Precz z legią

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bolo 5 2 miesiące temuocena: 33% 

  Włąśnie. Jam nie piłkarz, ale tylko światowe mecze ogądam. Co, do powyższej krytyki to od dawna mi nie grało. Zeby z byłej materii piłkarzy dawnego IKS stawarzać dwa kluby? Słusznie gościu powiadasz ze Harmacinski ma nieposkromione chęci do popisu się swoją drużyną w gminie. Ponadto wiekowi piłkarze często grają. Nie wiem jaki macie poziom w IKS, ale na II ligę po połączeniu to was napewno stać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jedna silna,a nie kilka i padki 4 2 miesiące temuocena: 67% 

  I to jest właśnie nasza mentalność. Zamiast zrobić bardzo silna drużynę powiatu, którą może by i w II czy I lidze grała, ludzie by przychodzili na mecze, to taka zakompleksiona wieś i chore ambicje wójta walcza z Jeziorakiem, a raczej z chorymi ambicjami że za parę zlotowek zrobią drużynę na 3lige

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~chyba ty 3 2 miesiące temuocena: 50% 

  przecież budują 1 silną drużynę. w Wikielcu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Fan Misia... 2 2 miesiące temuocena: 50% 

  To powiedziałem ja Jarząbek!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lena 1 2 miesiące temuocena: 25% 

  Gościu! Błąd w sztuce. Niech cię sami zwolnią.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.7903 sekundy