ZDZ
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 maja 2024, 18:20 komentarzy 5
Uszkodzone audi.

Uszkodzone audi. (Fot. KPP w Iławie.)

Kisieliccy policjanci wspólnie z prokuraturą zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko 36-latkowi. Mężczyzna ten uciekał przed policjantami, bo wiedział, że nie powinien kierować samochodem, gdyż ma dożywotni sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi i cofnięte uprawnienia. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem.

Policjanci z Posterunku Policji w Kisielicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko 36-latkowi. 

Z ustaleń śledczych wynikało, że policjanci podczas patrolu miasta i gminy Zalewo chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierującego audi. Jednak kiedy pokazali mu znak do zatrzymania się, mężczyzna nie zareagował, tylko pojechał dalej. Wówczas funkcjonariusze użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, ale kierujący samochodem wciąż się nie zatrzymał, a wręcz zaczął uciekać. Funkcjonariusze podjęli pościg za pojazdem. 
Mężczyzna próbował zgubić policjantów, uciekając drogami szutrowymi, lasem przez wzniesienia i zakręty, gubiąc elementy karoserii, w tym tylny zderzak. W pewnym momencie audi zatrzymało się, po czym kierowca zaczął uciekać pieszo.  

Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali 36-latka. Jak się okazało, mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, ponieważ kierował samochodem pomimo dożywotniego sądowego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, cofniętych uprawnień i alkoholu w organizmie. Badanie alkomatem wykazało prawie 0,7 promila.

Od mężczyzny została również pobrana krew do badania, ponieważ - jak sam oświadczył - wcześniej zażywał narkotyki. Jak ustalili policjanci, samochód 36-latka nie miał aktualnego badania technicznego ani obowiązkowego ubezpieczenia OC. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić mieszkańcowi gminy Zalewo zarzuty, a postępowanie zakończyć aktem oskarżenia. Teraz 36-latek ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.Kodeks karny za samo niezatrzymanie się do kontroli przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAPellet

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Jurek 5 miesiąc temuocena: 100% 

  Jak chronić bliskich przed kierowcami jeżdżącymi mimo sądowych zakazów czy odebranych uprawnień? Jakieś sensowne pomysły?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lemur 4 miesiąc temuocena: 100% 

  wozić wszędzie samochodem wielkości transportera opancerzonego

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~§? 3 miesiąc temuocena: 67% 

  Dostanie 500 zł grzywny i dalej będzie robił swoje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • 2 miesiąc temuocena: 67% 

  Pod mur z takim betonem

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ajak 1 miesiąc temuocena: 83% 

  Typowy kierowca starego kałdi haha

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5561 sekundy