ZDZ
REKLAMAPatrz
Fałszywy sprzedawca pościeli ukradł pokaźną gotówkę! Był kompletnie zaskoczony zatrzymaniem.

Fałszywy sprzedawca pościeli ukradł pokaźną gotówkę! Był kompletnie zaskoczony zatrzymaniem. (Fot. kadr z nagrania.)

Policjanci pracowali nad sprawą kradzieży, której ofiarą padł 84-letni mieszkaniec gminy Miłomłyn. Splot kilku zdarzeń oraz determinacja prowadzącego postępowanie funkcjonariusza doprowadziły do zatrzymania sprawcy i odzyskania utraconego mienia.

W poniedziałek, 18 marca br. dyżurny ostródzkiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Miłomłyn sprawca pod pozorem sprzedaży pościeli i prześcieradeł wszedł do domu 84-letniego mężczyzny. 

Wykorzystał nieuwagę gospodarza i włamał się do domowego barku. Z jego wnętrza ukradł metalowe pudełka z zawartością gotówki, dokładnie chodzi o kwotę 29 700 złotych. Tego samego dnia nieopodal miejsca kradzieży doszło do zdarzenia drogowego z udziałem mężczyzny wyglądem przypominającego rzekomego sprzedawcę pościeli. Oba te fakty połączyli funkcjonariusze pracujący nad sprawą.

Po raz kolejny ich profesjonalne podejście, upór i determinacja zostały nagrodzone sukcesem. Podjęte przez ostródzkich policjantów działania doprowadziły do zatrzymania kompletnie zaskoczonego sprawcy, który nieświadomy niczego przygotowywał się do opuszczenia kraju. Do jego zatrzymania doszło na terenie województwa wielkopolskiego, skąd został przewieziony do policyjnego aresztu. Policjant pracujący nad sprawą ustalił dokładny przebieg kradzieży z włamaniem. Dzięki jego pracy nie dość, że pokrzywdzony odzyskał utracone pieniądze, to dodatkowo zabezpieczono na poczet kary 4 500 złotych.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. W przypadku zatrzymanego 62-latka kara będzie adekwatnie surowsza z uwagi na popełnienie przez niego czynu w warunkach tzw. recydywy.

KPP w Ostródzie/red. kontakt@infoilawa.pl.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK
REKLAMAPellet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4305 sekundy