REKLAMApluszak
REKLAMAPatrz
Miejsce zdarzenia drogowego w gminie Zalewo.

Miejsce zdarzenia drogowego w gminie Zalewo.

Iławscy policjanci podsumowali długi majowy weekend, podczas którego interweniowali aż 279 razy! 

W tym czasie na drogach powiatu iławskiego doszło do 15 kolizji, natomiast nie odnotowano żadnego wypadku. Ponadto policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 3 nietrzeźwych kierujących.

Do pierwszego zdarzenia doszło w gminie Zalewo w czwartek (2.05.2024r.), kilka minut po godzinie 12:00. Na miejscu policjanci ustalili, że 24-latek kierujący audi podjął manewr wyprzedzania opla w miejscu niedozwolonym. W tym samym czasie 77-latek kierujący oplem podjął manewr wyprzedzania poprzedzającego go forda - również w miejscu niedozwolonym. Wtedy to doszło do bocznego zderzenia opla z audi, a następnie z fordem. Cała trójka kierujących straciła panowanie nad swoimi pojazdami i zjechała z drogi, a następnie na pobocze. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Natomiast po zgłoszeniu przez świadka policjanci zatrzymali kierującego peugeotem. Okazało się, że 74-latek jechał samochodem, mając 0,3 promila alkoholu w organizmie oraz dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Tymczasem w piątek (3.05.2024r.) kilka minut przed godziną 22:00 w Iławie doszło do zdarzenia drogowego. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 43-latek kierujący hulajnogą elektryczną uderzył w prawidłowo zaparkowanego hyundaia. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Okazało się, że takie zachowanie mężczyzny było spowodowane wcześniej spożytym alkoholem. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Natomiast w niedzielę (5.05.2024r.) po godzinie 21:00 policjanci zostali poinformowani o prawdopodobnie nietrzeźwym kierującym. Zgłaszająca oświadczyła, że jej były mąż przywiózł ich wspólne dzieci i prawdopodobnie był pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze pojechali do domu mężczyzny, gdzie potwierdzili uzyskane informacje. Badanie alkomatem wykazało 2,2 promila alkoholu w organizmie. 51-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAPellet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5678 sekundy