REKLAMApluszak
REKLAMAAkademia
wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 maja 2024, 09:03 komentarzy 1
Mieszkaniec powiatu iławskiego w wieku 36 lat z poważnymi zarzutami narkotykowymi.

Mieszkaniec powiatu iławskiego w wieku 36 lat z poważnymi zarzutami narkotykowymi. (Fot. KPP w Iławie.)

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wspólnie z prokuraturą zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko mieszkańcowi powiatu. Mężczyzna ten posiadał marihuanę, mefedron, amfetaminę, a także lampy, młynek czy filtr powietrza. Kodeks karny za samo posiadanie znacznej ilości środków odurzających przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wspólnie z prokuraturą prowadzili dochodzenie przeciwko mieszkańcowi powiatu. 

Z ustaleń śledczych wynika, że funkcjonariusze iławskiego wydziału kryminalnego, wykonując szereg czynności, ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu iławskiego może posiadać narkotyki. Policjanci przeprowadzili wiele działań zmierzających do ustalenia miejsca pobytu mężczyzny, a ich zaangażowanie w wykonywaną pracę operacyjną pozwoliło na potwierdzenie uzyskanych wcześniej informacji. 

- Okazało się, że 36-latek w miejscu swojego zamieszkania oraz w pomieszczeniach gospodarczych miał schowane narkotyki - mówi rzeczniczka prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Iławie asp. szt. Joanna Kwiatkowska. - Funkcjonariusze ujawnili substancje zabronione. Okazało się, że mężczyzna posiadał ponad 1 200 gramów marihuany, 8,7 gramów mefedronu, a także amfetaminę. 

Jak ustalili policjanci, to nie koniec „skarbów” 36-latka. Funkcjonariusze w pomieszczeniach gospodarczych ujawnili również lampy żarowe, ledowe, filtry powietrza, młynki, a wszystko to służyło do niedozwolonego wytwarzania środków odurzających.  

Mieszkaniec powiatu został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić 36-latkowi trzy zarzuty, a postępowanie w tej sprawie zakończyć aktem oskarżenia.


Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za samo posiadanie znacznej ilości narkotyków przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz mieszkaniec powiatu iławskiego będzie tłumaczyć się przed sądem.


KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAprofi

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Ulat 1 miesiąc temu

    Ładny bagniak xd

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.414 sekundy