REKLAMApluszak
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 maja 2024, 11:58 komentarzy 1
Nowo przyjęty do służby funkcjonariusz w towarzystwie bliskich i Komendanta Powiatowego Policji w Iławie insp. Waldemara Pankowskiego.

Nowo przyjęty do służby funkcjonariusz w towarzystwie bliskich i Komendanta Powiatowego Policji w Iławie insp. Waldemara Pankowskiego.

W uroczystej atmosferze, przed swoimi bliskimi i nowymi przełożonymi – tak we wtorek (07.05.2024r.) 15 nowo przyjętych do służby policjantów ślubowało „służyć wiernie Narodowi”. Wszyscy po ślubowaniu rozpoczną kurs w policyjnej szkole, a po jego ukończeniu będą pomagać i chronić obywateli podczas służby na rzecz bezpieczeństwa publicznego.

Jeden ze świeżo upieczonych funkcjonariuszy zasili Komendę Powiatową Policji w Iławie, jeden kolejny dołączy do komendy w Nowym Mieście Lubawskim.

Aktualnie na Warmii i Mazurach służbę pełni ponad 3 300 policjantów. Swoje zadania realizują w 19 powiatach, w komendzie wojewódzkiej, komendach miejskich, komendach powiatowych, komisariatach i posterunkach. 

Ich grono zasiliła wczoraj grupa 15 nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy. We wtorek (07.05.2024r.) w obecności swoich bliskich i nowych przełożonych uroczyście ślubowali „służyć wiernie Narodowi”. Słowa roty ślubowania powtórzyli za swoim nowym szefem, czyli insp. Mirosławem Elszkowskim, Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie.

Jak podkreślił insp. Mirosław Elszkowski:

"Potrzeba nam takich osób, które są stąd, które znają ten teren i które są nastawione na to, żeby pomagać ludziom. Tak jak nasze motto: "Pomagać i chronić". Dziękuję Wam za wybór, bardzo się cieszę i jestem dumny z tego, że w swoim drugim dniu pobytu z Państwem mam tę niewątpliwą przyjemność przyjąć od Was rotę ślubowania."

Było to drugie w 2024 roku ślubowanie policjantów z Warmii i Mazur. Nowo przyjęci funkcjonariusze najbliższe miesiące spędzą w szkole Policji, gdzie przejdą szkolenie podstawowe, na którym większość z nich po raz pierwszy przejdzie szkolenie m.in. z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, obsługi broni palnej, technik i taktyk podejmowania interwencji. Po pozytywnym zakończeniu tego szkolenia zasilą szeregi Oddziału Prewencji Policji, Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz Elblągu, komend powiatowych w Iławie, Nowym Mieście Lubawskim, Gołdapi, Kętrzynie, Mrągowie, Piszu i Szczytnie.

KWP w Olsztynie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Sw 1 miesiąc temuocena: 100% 

    W dzisiejszych czasach zdecydować się na tak trudny zawód to wyraz prawdziwego patriotyzmu.Gratulacje dla całej rodziny.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5501 sekundy