ZDZ
REKLAMAinkubator
wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 maja 2024, 09:17 komentarzy 3
Świetlica wiejska w gminie Iława - to jedno z wielu

Świetlica wiejska w gminie Iława - to jedno z wielu "odwiedzonych" przez tego włamywacza miejsc... (Fot. KPP w Iławie.)

O tymczasowym aresztowaniu zadecydował Sąd Rejonowy w Iławie wobec 21-latka. Mieszkaniec Iławy włamał się do świetlicy wiejskiej, skąd zabrał piłę, kradł również perfumy w lokalnych drogeriach, a także rowery. Teraz najbliższe 3 miesiące spędzi w więzieniu.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pracowali nad zatrzymaniem osoby odpowiedzialnej za wiele kradzieży, a także kradzieży z włamaniem do jednej z wiejskich świetlic w gminie Iława. 

W trakcie czynności funkcjonariusze przesłuchiwali świadków oraz zbierali materiał dowodowy. Policjanci wykonywali oględziny, jak również dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczali nagrania z kamer monitoringu dotyczące kolejnych takich przestępstw. Podczas prowadzonego postępowania ustalili, że za znikaniem perfum i kosmetyków ze sklepowych półek, a także za kradzież rowerów odpowiada znany już funkcjonariuszom 21-latek. 

- Zatrzymanie mężczyzny było kwestią czasu - mówi asp. szt. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - I tak we wtorek (7.05.2024 r.) policjanci z iławskiego wydziału kryminalnego zatrzymali mieszkańca Iławy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu 12 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem, do których 21-latek się przyznał. 

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna uczynił sobie z kradzieży stałe źródło dochodu. Straty pokrzywdzonych to prawie 18 000 zł.

Na początku kwietnia br. prokurator zastosował wobec 21-latka policyjny dozór. Mężczyzna jednak nie stosował się do nałożonego na niego środka zapobiegawczego i nadal kradł. Na podstawie zgromadzonych materiałów funkcjonariusze przedstawili 21-latkowi 12 zarzutów. Natomiast sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Mieszkaniec Iławy najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.Za popełnione przestępstwa młodemu mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Iławianin 3 miesiąc temuocena: 100% 

  I dobrze, że trafił do swojego miejsca. Szkody narobił uczciwym ludziom.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sekretarz PZPR 2 miesiąc temuocena: 0% 

  Ja mu daję: Naprawa szyby na koszt rodziców. 3 lata procesu i 1 rok kibel w zawieszeniu na 3 lata.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 1 miesiąc temuocena: 100% 

  Uciąć łapy przy samej du..e.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4308 sekundy