REKLAMApluszak
REKLAMAAkademia
wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 maja 2024, 17:47 komentarzy 2
Jedne z ostatnich interwencji funkcjonariuszy

Jedne z ostatnich interwencji funkcjonariuszy "drogówki" na drogach w powiecie...

Kontrole drogowe to codzienny obowiązek każdego policjanta patrolującego powiat iławski.

Podczas minionej doby policjanci ruchu drogowego KPP w Iławie skontrolowali 44 kierujących, a 37 ukarali mandatami karnymi. Funkcjonariusze pracowali również na miejscu czterech kolizji, na szczęście nie było żadnego wypadku.

Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierujących policjanci ujawnili w czwartek (09.05.2024r.) po godzinie 14:00, podczas pomiaru prędkości w gminie Zalewo. 23-latek w terenie zabudowanym jechał fordem z prędkością 115 km/h. Mieszkaniec powiatu ostródzkiego za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości został ukarany mandatem w wysokości 2 000 zł, a jego konto powiększyło się o 14 punktów karnych. Funkcjonariusze zatrzymali również mężczyźnie prawo jazdy - na najbliższe 3 miesiące.

Tymczasem kilka minut po północy w Kisielicach policjanci zauważyli kierującego audi, który na widok radiowozu natychmiast skręcił. Policjanci od razu włączyli sygnały świetlne, jak i dźwiękowe, żeby zatrzymać kierującego. Kiedy mężczyzna zatrzymał pojazd, wyszło na jaw, dlaczego tak zareagował na widok radiowozu. Okazało się, że 43-latek nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem, za to miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Jak ustalili policjanci, kierujący zapomniał również trójkąta ostrzegawczego, który jest obowiązkowym wyposażeniem pojazdu, za co został ukarany mandatem.

PAMIĘTAJMY!!!

Nieodpowiedzialni kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy samochodów, jak i rowerów mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Picie alkoholu bądź zażywanie narkotyków przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ:

 • zmniejsza szybkość reakcji,
 • ogranicza pole widzenia,
 • powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
 • powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
 • powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.

f

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

TEMATY na sygnale
REKLAMAgeodeta
REKLAMAprofi

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Link 2 miesiąc temuocena: 100% 

  Skąd tyle tych moczymord się lęgnie, karać pomiot szatana.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kierowca 1 miesiąc temuocena: 100% 

  Każdy pirat drogowy to potencjalny zabójca.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.2891 sekundy