ZDZ
REKLAMAAldortax
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 maja 2024, 09:34 komentarzy 22
Obraz autorstwa freepik.

Obraz autorstwa freepik.

2 200 zł, tyle kosztowała mieszkańca gminy Susz trwająca kilkanaście dni internetowa korespondencja z rzekomą "pielęgniarką"... Mężczyzna zorientował się, że to oszustwo, gdy drugi raz został poproszony o kolejne pieniądze.Podają się za żołnierzy, lekarzy czy pielęgniarki z Ameryki, Syrii czy Kosowa albo za weteranów wojennych. Korespondują i zaprzyjaźniają się z kobietami i mężczyznami tylko po to, by wyłudzić od nich wysokie sumy pieniędzy. Mieszkaniec gminy Susz uwierzył w historię opowiedzianą mu przez "syryjską pielęgniarką" i w ten sposób stracił 2 200 złotych.Mieszkaniec gminy Susz w środę (08.05.2024 r.) zgłosił się do jednostki policji. Jak się okazało, jego korespondencja z rzekomą pielęgniarką trwała kilkanaście dni. W tym czasie oszustka pisała, że jest na misji w Syrii i deklarowała miłość. Pisała również, że chce przyjechać, ale czeka na pozwolenie. Następnie oświadczyła, że wysłała firmą kurierską swoją roczną pensję, a miało to być 1 500 dolarów. Mężczyzna uwierzył kobiecie i czekał na przesyłkę. Jednak po pewnym czasie otrzymał od rzekomej firmy kurierskiej informację, że paczka jest zablokowana i aby poszła dalej, trzeba zapłacić 2 200 zł. Mężczyzna to uczynił. Kiedy dostał kolejną informację, że tym razem należy wpłacić 3 300 zł, aby przesyłka mogła być do niego dostarczona, mężczyzna zorientował się, że może to być oszustwo i o wszystkim poinformował policjantów.

Apelujemy o ograniczone zaufanie w stosunku do osób obcych, gdyż takie i podobne przestępstwa odnotowuje się coraz częściej. W Iławie doszło do oszustwa "na pracownika banku": mężczyzna oświadczył, że ktoś włamał się na konto pokrzywdzonego i aby uratować swoje pieniądze, musi on wygenerować kody BLIK, co ten uczynił. Z kolei w powiecie nowomiejskim oszust za pośrednictwem jednego z komunikatorów wysłał młodej kobiecie wiadomość, w której podawał się za jego kolegę oraz prosił o wygenerowanie i podanie mu kodu BLIK. W ten sposób oszustowi wykorzystującemu chęć niesienia pomocy udało się wyłudzić 200 złotych.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

TEMATY na sygnale
REKLAMAgeodeta
REKLAMAprofi

9Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~mariansynjózefa 9 19 dni temu

  Przykre są takie historie, to tylko świadczy o tym jak bardzo samotni są ludzie i szukają czegoś w internecie bo w realu jest jeszcze gorszą szyderia...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~35-ty ile debili posłałeś? 8 miesiąc temuocena: 100% 

  """"Wałęsa zniesławił. Skazany za "chorego debila"""""

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 7 miesiąc temuocena: 0% 

  głupich nie sieją sami rosną,,,,jak i pisdzielce

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kryspinowa 6 miesiąc temuocena: 100% 

  to 35-ty płacił pielęgniarce?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zorientowany 5 miesiąc temuocena: 50% 

  Dla tych cwaniakow co nigdy nie daliby się oszukać....Sprawdz co robi twoja żona i z kim się czasem spotyka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 4 miesiąc temuocena: 100% 

  Szkoda komentować.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do historyka 35-tego poniżej 3 miesiąc temuocena: 100% 

  ponieważ idiotą nie jestem u mnie rano rozpoczyna normalnie, kiedy ranne wstają zorze.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~poniższe brednie jego poranne 2 miesiąc temuocena: 33% 

  Idiota od samego ranka znów dorwał się do klawiatury.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~35 Not Found 1 miesiąc temuocena: 88% 

  a może to ta pielęgniarka, która daje zastrzyk i potem wyłącza światełko

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.6008 sekundy