REKLAMAPluszak
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 maja 2024, 08:38 komentarzy 5
Zobacz, jak wygląda i jak działa

Zobacz, jak wygląda i jak działa "inteligentne" przejście dla pieszych Orange przy ulicy 1 Maja w Iławie.

To była pamiętna cyfrowa bitwa Leszna i Iławy, którą rozstrzygnęło na swoją korzyść miasto nad Jeziorakiem. To dzięki temu na ulicy 1 Maja mamy już tzw. inteligentne przejście dla pieszych.

Powstało przy skrzyżowaniu z ulicą Gdańską, a wszystko dzięki zwycięstwu Iławy w ogólnopolskim internetowym konkursie Orange. 


DLACZEGO "INTELIGENTNA"?


Takie inteligentne przejście dla pieszych to nie tylko miejsce wyznaczone do przekraczania jezdni - zastosowane rozwiązania dbają tu o bezpieczeństwo tzw. niechronionych uczestników ruchu.

Przejście jest doświetlone, a słupy są dodatkowo wyposażone w czujniki, które - gdy do "zebry" zbliża się pieszy - uruchamiają ostrzegawcze światła, co ma wzmagać czujność zbliżającego się do przejścia kierowcy. Samego pieszego ostrzegają natomiast emitowane komunikaty głosowe. 

Zobaczcie na załączonych zdjęciach i nagraniu, jak to wygląda i działa w praktyce.


TO PRZEJŚCIE DZIĘKI GŁOSOM MIESZKAŃCÓW


Przejście za kwotę 43 234,5 zł brutto wykonała firma "Electrojac" z Ząbrowa. A jej powstanie to wspólny sukces iławian, którzy we wspomnianym Lesznem stoczyli - zwycięską dla nas - najbardziej zaciętą internetową bitwę całego plebiscytu. Dzięki temu w kategorii miast liczących od 20 do 100 tys. mieszkańców zwyciężyła właśnie Iława.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Wideo: Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Taka to inteligencja 5 miesiąc temuocena: 100% 

  Porażka. W praktyce głos z głośnika wzywający - Zatrzymaj się! włącza się dopiero w połowie pasów. A że jest dość rozkazujący, to już parę osób tak stanęło - jak wryte. Idąc z drugiej strony głos włącza się już po przejściu pasów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~chwila relaksu 4 miesiąc temuocena: 44% 

  zebra to taki muł pasiasty?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tak 3 miesiąc temuocena: 73% 

  Tych światełek kierowcy nie widzą. Lepsze wykonanie ma przejście przy nenufarze. Światełka są w asfalcik. Widać je od razu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lotek 2 miesiąc temu

  walą po oczach jak złe..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Punktator 1 miesiąc temuocena: 17% 

  Chyba tylko Ty ich nie widzisz ;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4504 sekundy