REKLAMAfredom
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 maja 2024, 10:23 komentarzy 15

(Fot. nadesłane.)

Spokojnie, to tylko usterka, która powinna zostać usunięta - w ramach serwisu gwarancyjnego - już jutro, uspokaja przedstawiciel Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji. Chodzi o niedziałający zasilacz automatycznego systemu nawadniania murawy sportowego obiektu przy ulicy Sienkiewicza.W sprawie otrzymaliśmy dwa zgłoszenia od Czytelników, którzy zwracają uwagę, że murawa stadionu jest miejscami, na obrzeżach boiska, przesuszona. Ponadto na jego płycie pracuje wózek nawadniający - a przecież stadion jest wyposażony w stosunkowo nowy system automatycznego nawadniania. Kosztował on 170 tys. zł, z tego 36 tys. zł to dofinansowanie. Sprawę konsultowaliśmy w Iławskim Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, gdzie stadionem zajmuje się Marek Witkowski.

Okazuje się, że zaobserwowany przez naszych Czytelników nieco gorszy niż zwykle stan murawy to efekt zbiegu kilku okoliczności.

- Pod koniec minionego tygodnia, w czwartek i piątek, Iława gościła uczestników wojewódzkich finałów piłkarskiego turnieju dla dzieci „Z podwórka na stadion - O Puchar Tymbarku” - mówi przedstawiciel ICSTiR. - Grało u nas około 1,5 tysiąca dzieci z całego regionu; to naturalne, że boisko zostało trochę wydeptane, a już kolejnego dnia mieliśmy na Sienkiewicza mecz seniorów Jezioraka Iława.

Jak mówi przedstawiciel centrum sportu, wszelkie zadania związane z utrzymaniem murawy w odpowiednim stanie są realizowane na bieżąco; co do zasady murawa jest w dobrym stanie i nie ma w tym zakresie skarg (w tym: z Jezioraka Iława).

- Warmińsko-Mazurski Związek Piłki nożnej już kolejny rok z rzędu powierzył Iławie organizację wojewódzkiego turnieju "Tymbarku", to też o czymś świadczy - zauważa Marek Witkowski, dodając, że przedstawiciele WM ZPN chwalą stan murawy.

Po wspomnianym turnieju podjęto prace pielęgnacyjne. Niestety, w pewnym momencie w systemie automatycznego nawadniania murawy pojawiła się usterka. 

- Okazało się, że zasilacz automatycznego systemu nawadniania murawy wymaga naprawy, problem ten pojawił się wczoraj - mówi Marek Witkowski. - System nawadniania murawy, który mamy na stadionie od około roku, jest wciąż objęty gwarancją i naprawa zostanie przeprowadzona właśnie w jej ramach. Na środę mamy umówiony serwis, ale - żeby zapobiec przesuszeniu murawy i pogorszeniu jej stanu, już wczoraj rozpoczęliśmy dodatkowe nawadnianie i prowadzimy je także dzisiaj - dodaje. - System nawadniania mamy od stosunkowo niedawna, a przecież wcześniej też utrzymywaliśmy boiska w dobrym stanie.

Już w nadchodzącą sobotę na Sienkiewicza - kolejny mecz. ICSTiR zapewnia, że murawa na pewno będzie gotowa.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: nadesłane.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet

15Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Xd 15 miesiąc temu

  Kamp noł normalnie xdd

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Burmistrz 14 miesiąc temu

  Ja jestem ciekawy remontu tego stadionu. Pewnie będzie tak jak z amfiteatrem i basenem. Wszystko na odwal byle powstało. Niczego porządnego w tej Iławie nie ma wstyd

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wodzu 13 miesiąc temu

  a UKS vs WEL Lidzbark czemu na sztucznym? zawsze mnie to zastanawia

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ostróda 12 miesiąc temuocena: 40% 

  Ciężko to murawą nazwać raczej wiejskie klepisko zapraszamy na stadion Ostróda 3 maja pozdrawiam

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marek 11 miesiąc temuocena: 100% 

  A jak tam trybuny? Jeszcze się nie zawaliły?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkaniec 10 miesiąc temuocena: 43% 

  I oni chcą stadion budować...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~istny kataklizm 9 miesiąc temuocena: 50% 

  sikawkę do podlewania mam na działce i jeszcze awarii nie miała a w mieście totalna klęska. A w ICK ile etatów?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~w zdrowym ciele zdrowy duch... 8 miesiąc temuocena: 64% 

  A czy tzw. piłkarze piłki kopanej z "Jezioraka" nie mogliby w ramach zaprawy fizycznej chywycić za konewki, pobiegać po wodę do pobliskiego jeziora i w ten sposób podlewać swoje zielone pastwisko? W glowach się przewraca.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 7 miesiąc temuocena: 38% 

  Wow! To się już dzieje! Kolejny dzień, kolejny zonk :) U nas w koło jest wesoło. Dzięki Burmistrzu! O co jak o co ale o nasze poczucie humoru umie Pan zadbać czyli o zdrowie bo śmiech to zdrowie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~You 6 miesiąc temuocena: 80% 

  No tak bo to wina burmistrza że mechanizm ma awarię… #winaTuska w wydaniu iławskim, jakie to polskie i przerażające

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hh 5 miesiąc temuocena: 22% 

  Oczywista sprawa ze nie takie mecze jak z dziećmi na stadionach głownych rozgrywać. W sumie Iława ma 3 stadiony Pytam co się dzieje na trzecim bocznym niby stadionie, bo z niego zrobiono łąkę do wypasu kóz lub bydła. Kto tam trenuje?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do hh 4 miesiąc temuocena: 100% 

  Proponuję zajrzeć do słownika i zacząć rozróżniać stadion od boiska...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marek 3 miesiąc temuocena: 83% 

  Z tego co wiem to w Iławie jest jeden stadion..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obserwator 2 miesiąc temuocena: 87% 

  A kiedy drużyna rezerw Jezioraka zagra na trawie? Bo w tym roku jeszcze nie grali. Dzieciaki z całego województwa zadeptują trawę na głównej płycie, a zawodnicy mający stanowić przyszłość naszej drużyny są narażani na kontuzje grając na sztucznej.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Duży 1 miesiąc temuocena: 100% 

  Mały Jeziorak gra na sztucznej na własną prośbę. A jak Jeziorak II? Dlaczego oba zespoły nie mogą trenować na bocznym, trawiastym boisku?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4789 sekundy