REKLAMApluszak
REKLAMAZielona aleja
Noc Muzeów zbliża się już wielkimi krokami. Zobaczcie przegląd miejskich propozycji.

Noc Muzeów zbliża się już wielkimi krokami. Zobaczcie przegląd miejskich propozycji.

Lokalna Noc Muzeów: już 17-18 maja. Co przygotowało Miasto Iława? Zapraszamy Was do magicznej podróży po bogactwie kultury i historii Iławy podczas Nocy Muzeów, która odbędzie się 17 i 18 maja. W ramach wydarzenia iławskie instytucje otworzą swoje drzwi, aby przywitać Was w niezwykłej atmosferze. W trakcie tegorocznej edycji Nocy Muzeów przewodnikami będą baśniowe postacie z kultowego świata Muminków. Znajdziecie ich w różnych zakątkach miasta - będą to niezapomniane atrakcje dla całych rodzin.W ratuszu przy ulicy Niepodległości 13 pan Rafał Kocięda zainspiruje Was opowieściami o historii makiety historycznej starówki Iławy, natomiast burmistrz Dawid Kopaczewski zabierze Was na historyczną wycieczkę korytarzami ratusza. Nie zabraknie również możliwości podziwiania zachodu słońca z wieży, wyjątkowego punktu widokowego nad miastem. Szkoła Podstawowa nr 1 zaprasza na zwiedzanie strychu oraz spotkanie z Muminkami w bibliotece szkolnej. Na pokładzie statku Ilavia wyruszymy w rejs w towarzystwie Muminków na fali, a opowieści z krainy Muminków czytać będzie wiceburmistrz Dorota Kamińska. Miejska Biblioteka Publiczna w Iławie stworzy prawdziwe muminkowe królestwo, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie - od kreatywnych pakiecików, przez magiczne zgadywanki, aż po tworzenie migotkowych graffiti. Wieczorem 17 maja zapraszamy na wyjątkowe zwiedzanie kościoła Przemienienia Pańskiego czyli naszego "czerwonego" kościoła oraz fragmentów muru miejskiego. Następnego dnia - w sobotę, 18 maja wieczorem Iławskie Centrum Kultury zaprosi Was do udziału w grze terenowej Zakamarki Kultury oraz na autorski pokaz świetlno-muzyczny i projekcję filmu animowanego z serii "Muminki” w Kinoteatrze „Pasja”.

Dołączcie do nas! Oto szczegółowy program:

17.05.2024 (PIĄTEK)

NOC MUZEÓW W RATUSZU od 18:00 do 21:00

 • Od 18:00 do 21:00 - historia iławskiej makiety, spotkanie z Rafałem Kociędą, autorem makiety starego miasta, sala sesyjna, nr 311.
 • Od 18:00 - wycieczka historyczna z burmistrzem Dawidem Kopaczewskim, start: plac przed ratuszem, zwiedzanie ratusza, wejście na wieżę, makieta starego miasta.
 • Od 18:30 - ratuszowa wieża otwarta dla zwiedzających.
 • 20:15 - zachód słońca z wieży ratusza, liczba miejsc ograniczona do 40 osób, wejściówki dostępne w IT, zbiórka: plac przed ratuszem.

f

NOC MUZEÓW W Szkole Podstawowej nr 1 im. M. Kopernika od godz. 17:00 do 19:00

 • Zwiedzanie strychu z Marcinem Michalskim.
 • Spotkanie z Muminkami w bibliotece szkolnej.

g

NOC MUZEÓW NA STATKU ILAVIA o 17:30 i 18:15

 • Muminki na fali. Rejs statkiem Ilavia z opowieścią w tle. Opowiadania z krainy Muminków czyta wiceburmistrz Dorota Kamińska.

f

Rejs trwa 30 minut, liczba miejsc ograniczona do 27 osób na jeden rejs, wejściówki dla dzieci z opiekunami dostępne w IT.

NOC MUZEÓW Z BIBLIOTEKĄ I MUMINKAMI od 18:00 do 20:00

 • Włóczykije. Kreatywne pakieciki prosto z drzewa.
 • Zaczarowany Kapelusz - zgadywanki.
 • Torebusie - kolorowe torby na książki.
 • Migotkowe graffiti - miejskie graffiti.
 • Dolina Muminków - budujemy domy.

f

Miejsce: MBP w Iławie, ul. Jagiellończyka 3.

KOŚCIÓŁ PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO, godz. 21:30

 • Wieczorne zwiedzanie "czerwonego" kościoła i fragmentów muru miejskiego.

f

18.05.2024 (SOBOTA)

NOC MUZEÓW Z IŁAWSKIM CENTRUM KULTURY - ZAKAMARKI KULTURY

 • 20:00 - wieczorynka z Iławskim Centrum Kultury - sala konferencyjna ICK. Projekcja filmu animowanego z serii "Muminki".
 • 21:00 - gra terenowa „Zakamarki Kultury". Autorski pokaz świetlno-muzyczny przygotowany przez pracowników ICK.

f

Miejsce: KINOTEATR „PASJA”.

Spędźcie z nami tę wyjątkową NOC w mieście!

Publikacja Urzędu Miasta w Iławie.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi
Artykuł załadowany: 0.281 sekundy