REKLAMAPluszak
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 maja 2024, 08:54 komentarzy 3
Tak było w piątek na Nocy Muzeów w Iławie. Zobacz zdjęcia ze szkoły

Tak było w piątek na Nocy Muzeów w Iławie. Zobacz zdjęcia ze szkoły "Jedynki", z biblioteki i ratusza. (Fot. Info Iława.)

Szkoła "Jedynka", biblioteka, ratusz - w tych miejscach w Iławie w piątkowy wieczór można było skorzystać z oferty przygotowanej na Noc Muzeów. To propozycje miejskich jednostek.

W ratuszu przy ulicy Niepodległości regionalista Rafał Kocięda opowiadał o pracach nad makietą historycznej starówki Iławy. Wycieczkę po urzędzie miasta oprowadzał burmistrz, Dawid Kopaczewski, który poinformował, że miasto zakupiło makietę. Ustaliliśmy, że cena tego zakupu wyniosła około 35 tysięcy złotych.

W ratuszu były też wycieczki na wieżę i podziwianie z tego punktu widokowego nad miastem panoramy Iławy i zachodu słońca.

Z kolei Szkoła Podstawowa nr 1 zaprosiła na zwiedzanie strychu oraz spotkanie z Muminkami w bibliotece szkolnej. Prawdziwe "muminkowe królestwo" było w bibliotece; tutaj były m.in. kreatywne pakieciki, magiczne zgadywanki czy tworzenie migotkowych graffiti.

Odbyły się też rejsy statkiem Ilavia w towarzystwie Muminków, a wieczorem - zwiedzanie kościoła p.w. Przemienienia Pańskiego oraz fragmentów muru miejskiego. 

A dziś, w sobotę, program Zakamarki Kultury, przygotowany na Noc Muzeów przez ICK. Szczegóły znajdziecie w zestawieniu weekendowych wydarzeń, dostępnym na stronie głównej serwisu. 

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława.

Tak było w piątek na Nocy Muzeów w Iławie. Zobacz zdjęcia ze szkoły "Jedynki", z biblioteki i ratusza.

Ilość zdjęć 22

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAgeodeta
REKLAMAprofi

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~. 3 miesiąc temuocena: 100% 

  TAK POLEGA UPADEK PAŃSTWA POLSKIEGO - NA SZASTANIU POTĘZNYMI NIE SWOIMI PIENIEDZMI. Stare przysłowie mówi: Oszczędnością i pracą narody się bogacą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 2 miesiąc temuocena: 100% 

  35 tys zl? Serio? Ręce opadają.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~? 1 miesiąc temuocena: 100% 

  35 ???

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.8918 sekundy