REKLAMAfredom
REKLAMAAldortax
wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 maja 2024, 08:05 komentarzy 37
Jacek Protas na konferencji prasowej w Porcie Iława.

Jacek Protas na konferencji prasowej w Porcie Iława. (Fot. Info Iława.)

Poseł Koalicji Obywatelskiej i sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej - Jacek Protas odwiedził wczoraj Iławę na trasie swojej kampanii wyborczej w wyborach do Europarlamentu.

Podczas konferencji prasowej, zorganizowanej w Porcie Iława, politykowi towarzyszyli I Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Mateusz Szauer, radna Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Katarzyna Królak, Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski, Wicestarosta Powiatu Iławskiego Maciej Rygielski i radny Rady Miejskiej w Iławie Michał Młotek.

Jacek Protas, który w zaplanowanych na 9 czerwca wyborach do Parlamentu Europejskiego ubiega się o mandat europosła z pierwszego miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej, w Iławie mówił m.in. o wsparciu dla branży HoReCa - sektora hotelarskiego oraz gastronomicznego.

- Nabór trwa, został ogłoszony 6 maja i nadal można składać wnioski - mówił w Porcie Iława Jacek Protas. - Dzięki odblokowaniu środków z Krajowego Planu Odbudowy, dzięki temu, że do Polski zaczęło płynąć 60 mld euro na KPO i 76 mld euro na politykę spójności, branża turystyczna, która ucierpiała na skutek pandemii Covid-19, ma dedykowany specjalny program - program HoReCa, z którego mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa branży hotelarsko-gastronomicznej mogą się ubiegać o dofinansowanie do 540 tys. zł. To jest dobry, szybki program. Dofinansowanie sięga 90% - jeśli chodzi o środki europejskie dla przedsiębiorstw, to absolutny ewenement.

Jak informował polityk, który w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej nadzoruje ten program, według stanu na dzień konferencji z województwa warmińsko-mazurskiego wpłynęło 88 wniosków.

- Ten program ucieszy na pewno także przedsiębiorców z powiatu iławskiego, którzy ucierpieli na skutek pandemii, którzy po prostu stracili swoje dochody - mówił wicewojewoda Mateusz Szauer, informując, że urząd wojewódzki uruchomił nabór wniosków.

- Te środki można przeznaczyć na inwestycje, ale także na funkcjonowanie kadry oraz na usługi rozwojowe - dodał Michał Młotek, radny Rady Miejskiej w Iławie. - Każda firma działająca w branży HoReCa, ale też w obszarze turystyki i kultury może pozyskać 540 tys. zł.

Głos zabrał również starosta Bartosz Bielawski, który zwrócił uwagę na to, że Port Iława, gdzie odbyła się konferencja, powstał w czasie, gdy Jacek Protas był marszałkiem województwa.

- Był to dla subregionu powiatu iławskiego złoty czas - powiedział Bartosz Bielawski. - To nie tylko port, gdzie się znajdujemy, ale również największy w powiecie iławskim hotel. To również dzięki Pana uporowi i wytrwałości infrastruktura turystyczna, która wcześniej tylko teoretycznie istniała na terenie powiatu iławskiego, stała się faktem i ten pierwszy hotel był motorem napędowym do powstawania kolejnych obiektów.Więcej na załączonym materiale wideo z konferencji.Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi
Artykuł załadowany: 0.2887 sekundy