REKLAMApluszak
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 czerwca 2024, 07:43

(Fot. archiwum organizatora.)

UWAGA! Już w tę sobotę, 8 czerwca zapraszamy mieszkańców Powiatu Iławskiego, tych dużych i małych, na coroczny Festyn Edukacyjny BEZPIECZNY POWIAT. Organizator gwarantuje moc atrakcji, a wśród nich - kilka nowości! 

Gdzie? Parking główny Starostwa Powiatowego w Iławie.
Kiedy? SOBOTA, 8 czerwca.
W godzinach: 12:00 – 16:00.
Organizatorem festynu jest Samorząd Powiatu Iławskiego, 
a zaprasza Starosta Bartosz Bielawski.

Niespodzianką tegorocznego festynu będzie POKAZ AKROBATYKI ROWEROWEJ w wykonaniu Jonasza Pakulskiego, uczestnika programu "MAM TALENT". Poza rowerowym show do dyspozycji gości będzie miasteczko ruchu drogowego, gdzie najmłodsi poznawać będą przepisy pod okiem doświadczonych opiekunów oraz GRA REFLEKSOMIERZ.

Podczas festynu zaprezentuje się KLUB SPORTOWY PIECHOTKA TEAM z Susza. Zobaczymy na własne oczy, jak i gdzie rodzą się mistrzowie kickboxingu w powiecie iławskim! 

Po raz drugi organizatorom udało się zaprosić GRUPĘ RAJDOWĄ LRACING z Lubawy. Tworzy ją zespół młodych ludzi startujących w rajdach i wyścigach samochodowych. Zainteresowanie mieszkańców motoryzacją każdorazowo jest ogromne, będzie z kim porozmawiać o tej niezwykłej pasji! 

Stałym gościem festynu jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Olsztynie, który dostarcza uczestnikom emocji za sprawą SYMULATORÓW DACHOWANIA i ZDERZEŃ. Będzie można zmierzyć się z symulowaną drogową rzeczywistością, przekonać się, jak niebezpiecznie robi się przy minimalnej wręcz prędkości podczas zderzenia lub dachowania. 

Uczestnicy festynu odwiedzą stoiska tematyczne wszystkich służb mundurowych z powiatu iławskiego. Poza stałymi uczestnikami, takimi jak: POLICJA, STRAŻ POŻARNA, SŁUŻBA WIĘZIENNA, NADLEŚNICTWO IŁAWA, STRAŻ OCHRONY KOLEI, żołnierze 42 BATALIONU LEKKIEJ PIECHOTY Z MORĄGA, pojawią się po raz pierwszy funkcjonariusze URZĘDU CELNEGO W IŁAWIE

Kolejną nowością jest udział w festynie grupy nieformalnej PRZYGOTOWANA IŁAWA, która przybliży kwestie obrony cywilnej, której zadaniem jest ochrona ludności, dóbr kultury, urządzeń użyteczności publicznej, ale też współdziałania w zwalczaniu skutków klęsk żywiołowych czy katastrof. 

Ponadto obecni będą stali bywalcy festynu: WOPR Iława, PCK Iława, ZHP Iława, POWIATOWA STACJA SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNA, SZPITAL POWIATOWY, którzy zaprezentują całe spektrum tematów związanych z bezpieczeństwem m.in. zdrowotnym.

Poza stoiskami służb oraz gośćmi specjalnymi nie zabraknie corocznych lubianych atrakcji, które cieszą szczególnie dzieci, ale nie tylko. QUIZY, KONKURSY, UPOMINKI, NAGRODY, SŁODKOŚCI – to wszystko czeka na gości festynu. Do dyspozycji najmłodszych będzie ZJEŻDŻALNIA oraz stanowisko MALOWANIA TWARZY. Warsztat Terapii Zajęciowej w Iławie przygotuje dla najmłodszych WATĘ CUKROWĄ i POPCORN oraz swoje rękodzieła, które będzie można kupić. Dla wszystkich gości festynu GROCHÓWKA w najlepszym wydaniu oraz FOTOBUDKA

Swoje wokalne umiejętności zaprezentuje natomiast młodzież z Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie. 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
WSZYSTKIE ATRAKCJE SĄ BEZPŁATNE!

M. Rogatty
www.powiat-ilawski.pl 
Publikacja Starostwa Powiatowego w Iławie.

REKLAMAgeodeta
Swojak
Artykuł załadowany: 0.3529 sekundy