REKLAMApluszak
REKLAMAinkubator
wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 czerwca 2024, 09:30

Prowadzisz własną firmę albo zarządzasz finansami w przedsiębiorstwie? Jeśli tak, prawdopodobnie poszukujesz skutecznych metod, na to, aby obniżyć koszty związane z obsługą firmowych pojazdów. Jednym z nich są karty paliwowe, o których więcej dowiesz się z poniższego artykułu.

Jak działają karty flotowe?

Przystępując do takiego programu, otrzymasz plastikowe karty, z których każda przypisana będzie na stałe do danego pojazdu na podstawie jego numeru rejestracyjnego lub imiennie do kierowcy. Podczas tankowania lub korzystania z innych usług, po zeskanowaniu karty przez sprzedawcę, naliczana jest konkretna kwota. Jest ona zmniejszona o rabat.

Karty paliwowe dla firm pozwalają na rozwiązanie kilku poważnych problemów. Poprawiają bezpieczeństwo kierowców, dzięki wprowadzeniu transakcji bezgotówkowych. Umożliwiają uproszczenie zarządzania kosztami obsługi pojazdów. Zbiorcza faktura za wszystkie karty wystawiana jest raz w miesiącu, co pozwala zaoszczędzić czas, potrzebny na obsługę pojedynczych faktur i rachunków dostarczanych przez kierowców, każdego dnia.

Karty flotowe pozwalają także dokładnie udokumentować miejsce, czas oraz ilość zatankowanego paliwa. Często przy skanowaniu karty, konieczne jest podanie stanu licznika, co eliminuje ryzyko oszustw i nadużyć.

Karty flotowe – poznaj ich zalety

Korzystając z kart flotowych dla firmy, masz możliwość uzyskania znacznych rabatów na tankowane paliwo. W zależności od wybranego programu może to być od kilkunastu do kilkudziesięciu groszy na jednym litrze. Dużym plusem jest także zastąpienie transakcji gotówkowych bezgotówkowymi.

Z punktu widzenia kierowcy praktyczna jest także możliwość uregulowania rozliczeń za myjnię lub przejazd drogami płatnymi za pomocą karty. Kierowcy podróżujący po całym kraju, za pomocą karty flotowej mogą regulować należność za parkowanie, co jest wygodnym i praktycznym rozwiązaniem.

Z kolei księgowi docenią inne zalety kart paliwowych. Dzięki zbiorczym fakturom wystawianym raz w miesiącu ich regulowanie jest proste i nie pochłania dużo czasu. Natomiast zapisywanie danych w postaci cyfrowej, pozwala na ich archiwizowanie, analizowanie i przechowywanie przez wiele lat, bez konieczności fizycznego ich magazynowania. Karty paliwowe umożliwiają także zwrot Vat za paliwo, co przekłada się na konkretne oszczędności dla firmy.

Jak przystąpić do programu?

Dołączenie do programu kart paliwowych, takiego jak na przykład https://e100.eu/pl/, jest niezwykle proste i nie wymaga skomplikowanych formalności. Nie ma konieczności dostarczania obszernej dokumentacji, wystarczą dokumenty rejestracyjne Twojej firmy. Cały proces jest szybki i w ciągu kilku dni do siedziby Twojej firmy dotrą karty flotowe. A to umożliwia niemal natychmiastowe korzystanie z oferowanych usług.

Dodatkowym atutem kart jest system należności oparty na przedpłatach. Upraszcza to korzystanie z kart i eliminuje potrzebę zawierania skomplikowanych umów. Dzięki temu rozwiązaniu firmy mogą łatwo kontrolować swoje wydatki na paliwo, bez obaw o ukryte koszty czy dodatkowe rozliczenia. Korzystanie z kart flotowych jest nie tylko wygodne, ale również transparentne, co sprawia, że jest to atrakcyjna opcja dla firmy każdej wielkości.

Artykuł sponsorowany.

TEMATY polecamy
REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4698 sekundy