REKLAMApluszak
REKLAMAZielona aleja

Sport

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 czerwca 2024, 14:09

(Fot. Mateusz Partyga)

Tradycją już jest coroczny Memoriał pamięci dwóch znamienitych postaci iławskiego sportu, a konkretnie piłki nożnej. A jak już wspominać trenera Józefa Łobockiego i działacza Benedykta Gaca to koniecznie grając w piłkę właśnie!

Na tegoroczny Memoriał pamięci Józefa Łobockiego, trenera najlepszej prawdopodobnie drużyny Jezioraka Iława w historii (połowa lat 90-tych), oraz Benedykta Gaca, który położył podwaliny pod mocny IKS z ubiegłego wieku, składają się dwa turnieje. Oba odbywają się na boiskach stadionu miejskiego przy ul. Sienkiewicza 1.

W pierwszym, który rozpoczął się dzisiaj o 10.30, grają dzieci z całego województwa. Rozgrywki Skrzat Cup to znak, że sezon 2023/24 w kategorii wiekowej Skrzat właśnie się kończy. A że iławski stadion ma bardzo dobre warunki do przeprowadzenia tego typu rozgrywek (trzy boiska, w tym dwa naturalne, to tu corocznie grany jest finał wojewódzki turnieju Z podwórka na stadion - O Puchar Tymbarku), to też tradycją jest już to, że zespoły z całego regionu właśnie do nas przyjeżdżają, by w sportowej atmosferze zakończyć sezon.

Uwaga - w Skrzat Cup wygrywają ... wszystkie drużyny! Nie ma tu klasyfikacji końcowej.

Około godziny 15.00 rozpocznie się kolejny turniej Memoriału, tym razem organizowany dla zespołów piłkarskich z kategorii Open. Zagra w nim sześć drużyn z Iławy i nie tylko. Zapraszamy na stadion miejski przy ul. Sienkiewicza 1.

sport

zico

kontakt@infoilawa.pl

Memoriał Łobockiego i Gaca. Zobaczcie zdjęcia z turnieju Skrzat Cup (Iława, 8.06.2024), fot. Mateusz Partyga / Info Iława

Ilość zdjęć 45

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

TEMATY sport
REKLAMAgeodeta
Swojak

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 1.0797 sekundy