REKLAMAPluszak
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 czerwca 2024, 09:05 komentarzy 1

Nowomiejscy policjanci interweniowali w jednym z lokali wyborczych na terenie gminy Kurzętnik. Powodem interwencji było podejrzenie, iż mężczyzna wpisany na listę komisji jako „mąż zaufania” może znajdować się pod działaniem alkoholu. 

47-latek został przewieziony do komendy, gdzie po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że ma w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Teraz w związku z popełnionym wykroczeniem jego sprawa trafi do sądu.

W niedzielę (09.06.24r.) około godziny 7:50 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim otrzymał informację od przewodniczącej jednej z komisji wyborczych na terenie gminy Kurzętnik o podejrzeniu podjęcia przez mężczyznę wpisanego na listę komisji jako „męża zaufania” czynności służbowych pod działaniem alkoholu. Na miejsce od razu pojechali policjanci, którzy zatrzymali wskazanego mężczyznę. Po doprowadzeniu go do komendy przeprowadzono badanie trzeźwości. Wówczas okazało się, że 47-latek ma w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

W związku z popełnionym przez mężczyznę wykroczeniem sprawa ta znajdzie swój finał w sądzie.Zgodnie z art. 70 par. 2 Kodeksu wykroczeń, 

"kto wbrew obowiązkowi zachowania trzeźwości znajduje się w stanie po użyciu alkoholu, środka odurzającego lub innej podobnie działającej substancji lub środka i podejmuje w tym stanie czynności zawodowe lub służbowe" podlega karze aresztu (od 5 do 30 dni) lub grzywny (od 20 do 5 000 zł).KPP NML/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAPellet

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~rubin 1 14 dni temuocena: 83% 

    mąż zaufania, nic dodać nic ująć :(

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.41 sekundy