REKLAMAPluszak
REKLAMAAkademia
wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 czerwca 2024, 14:13 komentarzy 40

(Fot. Lidzbark/FB.)

Po przegranych wyborach na Burmistrza Lidzbarka w sąsiednim powiecie działdowskim został powołany na prezesa Zakładu Usług Komunalnych w Suszu - spółki, której właścicielem jest Gmina Susz. Maciej Sitarek, bo o nim mowa, 7 czerwca rozpoczął tu pracę.

Jest to nominacja z pominięciem procedury otwartego naboru kandydatów i przeprowadzenia konkursu, czyli sytuacja, w której władze wybierają i zatrudniają wybraną przez siebie osobę.

O zatrudnieniu Macieja Sitarka poinformował Burmistrz Susza Marcin Mądry. Wcześniej przekazał informację, że pracę w gminnej spółce kończą dotychczasowy prezes Zdzisław Zdzichowski, a także dyrektor zakładu Rafał Masny.

Z wyborczego serwisu Państwowej Komisji Wyborczej wynika, że nowy prezes suskiego ZUK-u mieszka w Lidzbarku, ma 39 lat, wyższe wykształcenie i nie należy do partii politycznej. W wyborach samorządowych na burmistrza Lidzbarka w roku 2024 przegrał ze swoim rywalem Andrzejem Piątkowskim stosunkiem głosów 43,54% do 56,46%. Wcześniej pełnił funkcję burmistrza tego miasta i gminy przez prawie 10 lat.

- To zdobyte doświadczenie samorządowe i liczne kontakty. Przede mną nowe wyzwania i nowe cele do realizacji - pisał w kwietniu, żegnając się ze stanowiskiem.

Tym nowym wyzwaniem okazał się Zakład Usług Komunalnych w Suszu. Burmistrz Marcin Mądry skomentował, że nowy prezes został powołany, ponieważ ma odpowiednie doświadczenie zawodowe i wykształcenie (studiował na Uniwersytecie Gdańskim na Wydziale Ekonomicznym, ukończył również studia podyplomowe, m.in. na kierunku Administracji i Zarządzania Finansami Publicznymi oraz MBA). Suskie władze liczą na jego doświadczenie w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Nowy prezes ma przedstawić koncepcję dalszego funkcjonowania spółki po zapoznaniu się z jej aktualną sytuacją.

Maciej Sitarek ma też związki z Iławą. Zasiada w radzie nadzorczej Iławskich Wodociągów - spółki Miasta Iławy, do której został powołany za rządów obecnego burmistrza naszego miasta.

Dużych problemów z jakością wody nie udało się uniknąć w Lidzbarku. W 2023 roku, gdy Maciej Sitarek był tam burmistrzem, o nadzorowanym przez lidzbarski magistrat Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Lidzbarku było głośno, a to za sprawą zanieczyszczenia mikrobiologicznego wody z wodociągu w Lidzbarku, spowodowanego obecnością bakterii grupy coli. Wówczas około 10 tysięcy odbiorców z 18 miejscowości miało utrudniony dostęp do pitnej wody.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi

38Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Zaciekawiony 38 11 dni temuocena: 100% 

  Dlaczego niewygodne komentarze sa kasowane??I dlaczego nikt nie pyta o blizniaka genetycznego?? Pan Burmistrz nie mial czasu na debaty bo ratowal zycie... I jak tam poszlo oddawanie szpiku???A sprawa w sadzie jak idzie?? Bedziesz sie pan odwolywal do konca swiata?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mba? 37 12 dni temuocena: 80% 

  Ciekawe gdzie te MBA?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~max 36 13 dni temuocena: 92% 

  Tak się pcha aparatczyków na stanowiska !!! Jak tam uśmiechnięta polsko !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tylko 1 kadencja 35 13 dni temuocena: 100% 

  Tam był za dobry i sie na nim nie poznali. Dziwie sie Madremu że taki ...... niemądry

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~takaPrawda 34 13 dni temuocena: 86% 

  na wszystkim się zna czyli na niczym....najważniejsza wiedza to znać kogo trzeba co nie? Brzydzę się takim czymś.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Humanista 33 13 dni temuocena: 86% 

  Czekamy na pierwszą przemowę nowego prezesa ZUKu, z pomysłem na ,, uleczenie,, spółki. Ciekawe czy będzie czytał z kartki, czy może nauczy się ,,na pamięć,, swojej kwestii.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~czytelnik 32 13 dni temuocena: 100% 

  Cóż... wygląda na spadochroniarza, a to dobrze nie wróży. Mam nadzieję, że nowy prezes dostał na start zadanie wygrania kolejnego przetargu na zagospodarowanie śmieci w Gminie Susz, a w przypadku porażki papapa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tommy 31 13 dni temuocena: 100% 

  Jak ma wygrać to wygra. Cenę na wywóz zrobi po kosztach albo ze stratą dla komunalki, ale przetarg będzie jego. Za to cenę za wodę dowali taką że siku będziesz chodził robić w krzaki. Stara wierchuszka wnioskowała o nowe taryfy cen za wodę. I taką zgodę uzyskali. Taki prezent zostawili nowemu. To się teraz trzymajcie bo będzie ostro.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kamieniszczanin 30 13 dni temuocena: 100% 

  Mam nadzieję ze za najniższą krajową tam będzie siedział i swoim autem dojeżdżał

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Miroslaw Siedziejski 29 13 dni temuocena: 100% 

  Pan Sitarek to kolega najlepszego od dekad burmistrza Iławy. Przypadku nie ma czemu jest w radzie nadzorczej wodociągów w Iławie. Polecam przejrzeć profile fejsa obu wyżej wymienionych Panów, zabawa na zasadzie znajdź różnice na obrazku. Jedne układy zastępują inne, ale te są lepsze, bo nasze! Teraz w Iławie tylko pięć lat planów, wizualizacji i projektów, potem można namaścić następcę, wskazać wyznawcom na kogo głosować i zostać prezesem jednej z miejskich spółek, miasto w sumie bez znaczenia. Tylko to nie są układy te co kiedyś, te są inne, lepsze. Wraca do łask, zawód dyrektor, dziś to prezes i menadżer wysokiej klasy!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wasza strata 28 13 dni temuocena: 80% 

  Poczytajcie sobie w internecie o nowym prezesie i posłuchajcie ludzi z Lidzbarka. :) pamiętajcie - lepszy wróg którego znacie. Ale teraz już za późno. Czekam, aż zatęsknicie za Masnym i Zdzichowskim

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Maria 27 13 dni temuocena: 92% 

  Zdzichowskiego jeszcze można "przełknąć" ale nie Masnego. Nigdy w życiu!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Szamponik 26 13 dni temuocena: 90% 

  W Lidzbarku już strzelają korki od szampana, że mamy nowego prezesa w ZUK-u. I raczej nie piją tego szampana z żalu po swoim burmistrzu;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~GłosowalemNaMądrego 25 14 dni temuocena: 88% 

  Jakie to oczywiste, że...W spółdzielni siedzi ,,swój,, człowiek ( Pana kuzyn)W gminnym sekretariacie ,,swój,, człowiek ( Pana bezrobotna koleżanka)W Zuku ,,swój,, człowiek ( kolega, który przegrał wybory)Oj Panie Mądry, rozmach to Pan masz.Chcieliśmy młodego, nowego ,mądrego a wyszło jak zwykle- obsadzanie stołków swoimi. Niech zgadne, mejsce (...) Czy kolega ,z innej gminy, który nie dostał się do powiatu? Tragedia!!!!

  Edytowany: 14 dni temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jasam 24 13 dni temuocena: 40% 

  Do Misia: znasz kogoś z Susza lub okolic, kto nadawałby się na stanowisko dyrektora CSiR i chciałby tam pracować? Właśnie w tym jest problem, że póki co nie ma żadnego kandydata na horyzoncie, który spełniałby te warunki. Zorientuj się w temacie - Susz nie jest wielki, każdy każdego tu zna i bardzo łatwo dowiedzieć się jak jest naprawdę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~SUSZ 2 23 13 dni temuocena: 100% 

  Andy przecież nie było konkursu! Więc nawet jakby ktoś chciał to zderzył się ze ścianą " znajomków ".

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~andy 22 13 dni temuocena: 42% 

  Dlaczego nikt z Susza nie chciał iść do ZUKu? Ten kto tutaj w Suszu mieszka to widzi jaki syf tam jest. Nikt myślący tam nie pójdzie, więc trzeba było ściągnąć z zewnątrz.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~SUSZ 2 21 13 dni temuocena: 78% 

  Był inny kandydat. Z lepszymi papierami, tylko obcy dla byłego.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Susz 20 13 dni temuocena: 42% 

  A byli inni chętni na stołek prezesa spółdzielni? Z tego co wiem, to nie. A nowa sekretarka nie była bezrobotna, tylko na urlopie wychowawczym. Burmistrz ma do Niej zaufanie, więc otacza się ludźmi, na których można polegać. Trzeba było startować na prezesa spółdzielni.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Miś 19 13 dni temuocena: 100% 

  Za chwilę będzie" swój" człowiek w CSiR ;) - do kolekcji "swoich " ludzi burmistrza.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Suszak 18 13 dni temuocena: 73% 

  Ludzie czy w Suszu nie ma kompetentnych,na ten stołek

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec Susza 17 14 dni temuocena: 35% 

  Jakby wziął z susza to by było po rodzinie albo kolega, jak wziął z innego miasta to jest że kolesiostwo. Ciebie by wziął to by mówili że debila zatrudnia. Ciężko dogodzić każdemu. Dajmy czas na efekty. Dla mnie może być i z Wąchocka oby to było korzyścią dla miasta

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~X 16 14 dni temuocena: 85% 

  Tak gadaliście na tego ma.snego a teraz dopiero (...) się pojawił. Biada wam coś czuje. Człowiek na którego jest sporo artykułów (...), to oddają komunalkę w słabej kondycji komuś chyba tylko na jej dobicie

  Edytowany: 14 dni temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Suszanin 15 13 dni temuocena: 53% 

  Skoro komunalka jest w słabej kondycji to tym bardziej należało podziękować Zdzichowskiemu i Masnemu. Ich rządy to degradacja ZUK i stracony czas, podobnie jak Zdzichowski i Pietrzykowski w urzędzie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Susz 14 14 dni temuocena: 33% 

  Suszaki Wam nigdy się nie dogodzi.Za ciepło za zimno, za jasno za ciemno, z Susza nie z Susza, swój - nie swój i tak bez końca ...10 oddechów, dajmy szansę. Pożyjemy zobaczymy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zmartwiony 13 12 dni temuocena: 100% 

  Marzenka wyluzui bo Ci zylka peknie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zawiedziony 12 14 dni temuocena: 88% 

  Miało być mądrze i transparentnie a jest jak zwykle.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rocky 11 14 dni temuocena: 90% 

  Uważam, że do gaszenia pożaru/ sytuacja ZUK-u jest fatalna/, nie sprowadza się "specjalisty" , z odległego miasta. Wygląda na to, że w Suszu, nie ma ludzi do pracy!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sas 10 14 dni temuocena: 95% 

  Konkurs trzeba było zrobić i wybrać najlepszego kandydata! A tak to z daleka śmiedzi sprawa na zwykłe kolesiostwo!!! I tyle w temacie!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Niezależny 9 14 dni temuocena: 81% 

  No tak to w Suszu nie ma kandydata ?Czarodziej za naszą kasę ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec Susza 8 14 dni temuocena: 23% 

  Wkoncu mamy dobrego specjalistę. Oby nowy burmistrz ściągał nam ich więcej. Lidzbark pod jego rządami rozkwitł czego życzę naszej spółce.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rj 7 14 dni temuocena: 83% 

  Pomysliłeś Lidzbarki- bo są dwa

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jack 6 14 dni temuocena: 84% 

  On taki specjalista, że go Lidzbarku pogonili i nie chcą widzieć, a Suszu nie ma ludzi zdolnych, trzeba ściągać aż Lidzbarka?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marcin 5 14 dni temuocena: 92% 

  No to ma gość 80 kilometrów do pracy z Lidzbarka Welskiego

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Suszak 4 14 dni temuocena: 75% 

  Spokojnie, ZUK-owska Dacia Duster da radę. A jak się zepsuje to ZUK-nechanika też da radę :D

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ala 3 14 dni temuocena: 89% 

  ZUK zapłaci :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ha ha ha 2 14 dni temuocena: 82% 

  Taz na tydzien się pojawi i gitara. Albo i raz na miesiąc...by podpisać listę płac. To nie jest praca, to jest posada. Tam nie nie pracuje tam się zasiada na stołku

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ania 1 14 dni temuocena: 75% 

  Chyba musi się opłacać

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4547 sekundy