REKLAMAPluszak
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 czerwca 2024, 07:44
Ostatni weekend na drogach powiatu.

Ostatni weekend na drogach powiatu. (Fot. archiwum własne.)

Podczas minionego weekendu funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pracowali na miejscu 10 kolizji. Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Natomiast, pomimo podwyższonych kar za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, funkcjonariusze nadal zatrzymują nieodpowiedzialnych kierujących, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów.

Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierujących policjanci zatrzymali w sobotę (8.06.2024 r.) kilka minut po godzinie 11:00 dzięki informacji od świadka. W trakcie czynności okazało się, że 70-latek kierował toyotą pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie promil alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańcowi gminy Lubawa prawo jazdy.

Natomiast w niedzielę (9.06.2024 r.) przed godziną 13:00 policjanci na jednej z dróg w gminie Lubawa zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili go w policyjnych systemach oraz - jak przy każdej kontroli - sprawdzili stan trzeźwości. Okazało się, że 36-latek posiada aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a samochód nie ma aktualnych badań technicznych.

Tymczasem po godzinie 14:00 na stacji paliw w Kisielicach doszło do potrącenia pieszej. W trakcie czynności okazało się, że 22-latek kierujący audi nie zachował należytej ostrożności na parkingu stacji paliw i doprowadził do potrącenia pieszej. Na szczęście kobiecie nic poważnego się nie stało.

Policjanci z Kisielic interweniowali wobec kolejnych nieodpowiedzialnych kierujących. Kilka minut po godzinie 19:00 na trasie Kisielice - Limża zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. W trakcie czynności okazało się, że 72-latek kierował jednośladem, mając prawie promil alkoholu w organizmie. Natomiast po godzinie 21:00 w Kisielicach policjanci zatrzymali kolejnego jadącego rowerem. 19-latek kierował jednośladem, mając 1,4 promila alkoholu w organizmie. Obaj mężczyźni zostali ukarani za popełnione wykroczenia mandatami po 2 500 zł każdy.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAPellet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4013 sekundy