REKLAMAfredom
REKLAMAinkubator
wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 czerwca 2024, 08:45

Dziennik Gazeta Prawna wraz z firmą PwC Polska przyznało naszemu miastu II miejsce w kategorii miast do 100 tys. mieszkańców. 

To ogromne wyróżnienie i obiektywna ocena stylu zarządzania oraz obranej strategii. Kapituła Rankingu, w skład której weszli w tym roku: 

  • Krzysztof Jedlak (redaktor naczelny Dziennika Gazety Prawnej), 
  • dr Paulina Legutko-Kobus (ekonomistka, Katedra Polityki Publicznej Szkoły Głównej Handlowej), 
  • dr Dionizy Smoleń (lider doradztwa dla sektora publicznego PwC Polska), 
  • Joanna Pieńczykowska (redaktor prowadząca tygodnik Samorząd i Administracja Dziennika Gazety Prawnej), 

f

oceniała cztery główne obszary: 

  • gospodarkę,
  • edukację,
  • zdrowie i opiekę,
  • środowisko i adaptację do zmian klimatu.

f

Iława rok temu zadebiutowała w pierwszej dziesiątce rankingu, plasując się na 6. miejscu, wówczas burmistrz Dawid Kopaczewski zajął 4. miejsce w kategorii włodarzy miast do 100 tys. mieszkańców. W tym roku miasto wskoczyło na II lokatę i uznało jedynie wyższość Ciechanowa. Ze względu na rok wyborczy nie dokonano oceny wśród włodarzy poszczególnych gmin.

- Miejsce w dziesiątce najlepszych samorządów w danej kategorii jest ogromnym osiągnięciem. Metodologia rankingu sprawia, że bierzemy pod uwagę zarówno „ogólny stan gminy”, jak i „postęp” z ostatniego roku – mówi dr Dionizy Smoleń, partner PwC Polska i lider zespołu doradztwa dla sektora publicznego.

Iława, jak wspomnieli podczas oficjalnej gali członkowie kapituły, realizuje przemyślaną strategię i w podejmowanych działaniach w zakresie: gospodarki, ochrony środowiska, rozwoju sfery kulturalnej i społecznej widać spójność. 

- Otrzymaliśmy informację od organizatorów rankingu, że znaleźliśmy się w gronie 10 najlepszych miast w kraju w danej kategorii. Przedstawiciele Dziennika Gazety Prawnej nie podają miejsca, jakie zajęła dana gmina. To buduje emocje na oficjalnej gali. Nie byłem niestety obecny na gali, na której w moim zastępstwie Iławę reprezentowała moja zastępczyni Dorota Kamińska. Gdy otrzymałem informację od moich współpracowników, że zajęliśmy drugie miejsce, była to zatem ogromna niespodzianka. Cieszę się, że nasza praca została doceniona w bezpłatnym rankingu o tak dużej renomie. Realizujemy mnóstwo działań ukierunkowanych na rozwój Iławy. Niektóre nie są widoczne natychmiast, ale przynoszą wymierne skutki w przyszłości. Przyznam, że II miejsce to duże wyróżnienie, ale jednocześnie motywacja do walki o pozycję lidera lub utrzymanie tak wysokiej lokaty. Poprzeczkę zawiesiliśmy wysoko, ale wiem, że przed nami jeszcze kolejne wyzwania i postaramy się im stawić czoło. Dziękuję wszystkim pracownikom urzędu, jednostek organizacyjnych i spółek. To ich zasługa, że Iława została wiceliderem – komentuje burmistrz Dawid Kopaczewski.

Publikacja Urzędu Miasta w Iławie.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAprofi
Artykuł załadowany: 0.2756 sekundy