REKLAMApluszak
REKLAMAAldortax
wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 czerwca 2024, 13:06 komentarzy 13
Plac budowy minitężni solankowej nad rzeką Iławką 11 czerwca.

Plac budowy minitężni solankowej nad rzeką Iławką 11 czerwca. (Fot. Info Iława.)

Urząd Miasta w Iławie poinformował, że umowa z wykonawcą została podpisana 29 kwietnia; termin realizacji to do 2 miesięcy od dnia podpisania umowy - a zatem minitężnia solankowa nad rzeką Iławką powinna być gotowa jeszcze w czerwcu.

Na placu budowy co prawda nie widać jeszcze większych postępów, ale - jak zapewniają przedstawiciele ratusza - realizacja trwa: wykonawca przygotowuje materiały do montażu w terenie. Co ciekawe, przedsięwzięcie jest realizowane bez inspektora nadzoru - dlaczego?

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Iławie o budowę minitężni - realizację zwycięskiego projektu Iławskiego Budżetu Obywatelskiego (wyniki ogłoszono we wrześniu 2022r.) pytała radna Aneta Rychlik (wypowiedź z 27 maja).

- 29 kwietnia podpisana została umowa z firmą Kryształowy Świat na wykonanie tężni solankowej - przypomniała radna. - Okres realizacji: dwa miesiące. Czy roboty już się rozpoczęły? Jak to wygląda na tym etapie? Miesiąc minął.

Odpowiedzi udzielił wiceburmistrz Krzysztof Portjanko.

- Tak, prace trwają. Wykonawca w tej chwili jest na etapie przygotowywania tych elementów, które może przygotować poza placem budowy tak, żeby potem nastąpił tylko montaż - mówił zastępca burmistrza. - Z tego, co wiem, to roboty są realizowane zgodnie z harmonogramem.

- Wykonawca przygotowuje elementy tężni, realizuje zamówienia materiałów i niebawem przystąpi do montażu w terenie - dodaje Magdalena Szcześniak, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miasta w Iławie, gdzie dopytaliśmy o szczegóły.

Inwestycja jest realizowana bez inspektora nadzoru, okazało się.

- Przetarg na inspektora nadzoru został unieważniony ze względu na ceny ofertowe, które przewyższały środki przeznaczone na realizację. Inwestycja ta zostanie zrealizowana bez nadzoru inspektora, ze względu na niski poziom skomplikowania zadania. Jest to zgodne z prawem budowlanym i wydaną decyzją pozwolenia na budowę - wyjaśnia Magdalena Szcześniak.

Pieniędzy zabrakło, gdyż ratusz przewidział na inspektora nadzoru kwotę 3 tysięcy złotych, a najtańsza oferta z przetargu przekraczała 8 800 zł.

Natomiast koszt budowy minitężni to 364 080 zł. Jak będzie się prezentował obiekt, powinniśmy zobaczyć w najbliższym czasie, bo termin realizacji upływa za 2,5 tygodnia, a i na placu budowy coś drgnęło... Załączone są dzisiejsze zdjęcia.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława (zdjęcia z 11 czerwca).

REKLAMANAJLAK
REKLAMAPellet

13Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Hydraulik 13 12 dni temuocena: 100% 

  Przecież wykonawca jest na czarnej liscie firm i nikt nie chce z nimi współpracować. Kto ich wybrał i tego nie sprawdził. Urzędowa żenada, pracownik do zwolnienia

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wykonawca 12 12 dni temuocena: 100% 

  Wystarczy wrócić do przetargu porównać ceny by zobaczyć z czego wynika tak późna realizacja. Ciekawe ile dołożą...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~świetlana przyszłość solankowa 11 13 dni temuocena: 48% 

  Typowy przykład wyrzucania społecznych pieniędzy w... Tutaj dowolna interpretacja. Będzie atrakcją przez tydzień.Póżniej zabraknie soli, coś się jak zwykle zepsuje, jakaś rurka zapcha czy urwie. Będzie reperowana przez pół roku, tak jak kiedyś fontanna niedaleko straszącej ruiny młyna. W międzyczasie teren zdziczeje, ławki zostaną połamane lub użyte w jakiś ognisku. A na koniec przyjdzie banda pijanych żuli i wszystko rozwali. Finis coronat opus...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bóg odebrał mu rozum... 10 12 dni temuocena: 60% 

  Ale przecież 35-ty nie może mieć powietrza w głowie skoro całą twarzoczaszkę szczelnie wypełnia styropian budowlany z dwoma zwojami mózgowymi do podstawowych czynności fizjologicznych. Czasami natura bywa okrutna i płata takie figle.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~och dzięki ci mistrzu 35-ty 9 12 dni temuocena: 63% 

  Tobie poza włosami nic nie wychodzi. Tekst SWY napisałeś 10 minut po północy, kiedy strzygi odbierają niektórym rozumy. Do tłuczenia kamieni załatw sobie młot udarowy na ruską ropę i tłucz całymi połaciami. Przydział jakiejś klasy może dostałeś a odlot masz totalny. Dobrze, że pozostajesz na SWYM posterunku nauczając, pouczając, edukując, wyjaśniając, orzekając, wnioskując i niosąc kaganek oświaty głupolom, prostakom i ciamajdom umysłowym. Mam nadzieję, że nadal będziesz to robił w sposób kulturalny, rzeczowy, merytoryczny, cywilizowany, skromny, inteligentny, demokratyczny i zeroemisyjny. Jesteś cudem nad Iławką niedaleko cmentarza przy ul. Kościuszki. Bije od ciebie światłość wspaniała pośród wszechobecnych mroków tępoty i zacofania.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ktoś coś pomoże? 8 12 dni temuocena: 58% 

  Czy jeżeli 35-ty pasażer z powietrzem w głowie jedzie pociągiem Prezesa PKP z sowitą pensyjką, wiozącym powietrze, to te ilości powietrza się sumują? Wie ktoś?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~~do zalanego bełkotliwą głupotą 7 12 dni temuocena: 63% 

  Przyjdź z tłumaczem, opiekunem, informatykiem SWYM, ewentualnie z doktorem, którego serdecznie pozdrawiałeś na forum tym. Prosto mówiąc chodzi o człowieka zdrowego, który by powiedział o co ci chodzi, albo co ci dolega.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iksik 6 12 dni temuocena: 100% 

  Tylko to był projekt obywatelski i to akurat społeczeństwo zdecydowało.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do zalanego bełkotliwą głupotą 5 12 dni temuocena: 46% 

  A tutaj niżej przelewa się z jednej półkuli łba do drugiej twoja tradycyjna tępota i organiczna głupota.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do Finis-a coronat-a opus-a 4 13 dni temuocena: 67% 

  ta fontanna jest niedaleko mostu na Ko0ściuszki pod którym przelewa się woda z Iławki

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~same sensacje tęczowe 3 13 dni temuocena: 76% 

  konsultacje, wizualizacje, deliberacje,>>>>>>>>>>>>> teraz czas na realizacje i konkretyzacje : DOM WETERANA, MOLO, TUNEL NA WYSZYŃSKIEGO, JAGIEŁŁY, FOSA, ŚLIMAK, STARE MIASTO, RATUSZ ,SZKOŁA, STADION, MŁYN, S5, AMFITEATR, ,,,,, a nawet potężni nie ma.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pablo 2 13 dni temuocena: 94% 

  Jaki Burmistrz takie prace

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~:) 1 13 dni temuocena: 100% 

  Idealne miejsce. Znowu przyjdzie menel załatwiający się pod siebie, żeby zrobić sobie tam schronienie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5699 sekundy