ZDZ
REKLAMAinkubator
wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 czerwca 2024, 18:08
Na jeziorze Łabędź pod Iławą trwa dramatyczna akcja poszukiwawcza!

Na jeziorze Łabędź pod Iławą trwa dramatyczna akcja poszukiwawcza! (Fot. Info Iława.)

Na jeziorze Łabędź pod Iławą ratownicy szukają wędkarza, który wpadł do wody po tym, jak wywróciła się łódź wiosłowa. Niestety, informacje, które napływają z Rudzienic, nie są optymistyczne.

Pierwsze informacje o trwającej interwencji przekazał nam mł. bryg. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Iławie:

Dwóch mężczyzn, wędkarzy w wieku około 40 i 60 lat, wypłynęło łodzią wiosłową na jezioro. Łódź wywróciła się i zatonęła. Młodszy z mężczyzn dopłynął do brzegu, natomiast starszy jest cały czas poszukiwany.

Czas działa tu na niekorzyść - wiadomo, że mężczyzna, który dopłynął do brzegu, długo szukał możliwości skorzystania z telefonu komórkowego, aby móc powiadomić służby. Obecnie nie jest w stanie dokładnie wskazać miejsca, gdzie doszło do wywrócenia się łodzi, poszukiwaniami jest więc objęty duży obszar.

- Na miejscu są nurkowie, zadysponowano również grupę sonarową. Jednostki, które są na miejscu, przeczesują też brzeg - mówi rzecznik iławskiej straży.

AKTUALIZACJA

Ze smutkiem przekazujemy aktualizację na temat finału dramatycznej akcji poszukiwawczej, jaką lokalne służby ratunkowe prowadziły dziś późnym popołudniem na jeziorze Łabędź na wysokości Rudzienic w gminie Iława.

60-letni wędkarz niestety utonął. Jego ciało wykrył w wodzie sonar. Mężczyźnie nie udało się dopłynąć do brzegu po tym, jak łódź, z której wspólnie ze znajomym łowił ryby, w wyniku silnego wiatru wywróciła się i zatonęła.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK
Swojak
Artykuł załadowany: 0.4431 sekundy