REKLAMApluszak
REKLAMAprofi
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 czerwca 2024, 09:42 komentarzy 1
W tę sobotę, 15 czerwca Gmina Iława zaprasza wszystkich do Ławic!

W tę sobotę, 15 czerwca Gmina Iława zaprasza wszystkich do Ławic! (Fot. archiwum własne.)

Sezon imprez w plenerze rozpoczął się już na dobre. W tę sobotę w gminie wiejskiej Iława centrum wydarzeń będą Ławice.

Organizatorzy przygotowali festyn z muzyką i atrakcjami dla całych rodzin, a także bieg na kilku dystansach - dopasowanych do wieku uczestników.

Festyn Behringowski - upamiętniający postać urodzonego w Hansdorfie (czyli dzisiejszych Ławicach) bakteriologa, laureata nagrody Nobla - odbędzie się już 19. raz. Będą występy muzyczne (gwiazdą wieczoru będzie zespół Strefa 50, grający rock&rolla, bluesa, country i folk); organizatorzy zapraszają też na animacje, gry i zabawy rodzinne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Będą również konkursy, dla najmłodszych: park zabaw i oczywiście smaczne jadło. Start w sobotę, 15 czerwca o godzinie 15:00 przy sali wiejskiej w Ławicach. 

Wcześniej, bo o godzinie 12:00, wystartuje - już po raz 8. - ławicki Bieg o Puchar Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego. Na tej imprezie nie ma wpisowego, za to dla każdego jest medal, a dla zwycięzców statuetki. Uczestnicy pokonają dystanse dopasowane do wieku i możliwości: od 200 metrów w przypadku 10-latków po rywalizację na dystansie 8 km w kategorii open. W tę sobotę, 15 czerwca Gmina Iława zaprasza wszystkich do Ławic!Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
Swojak

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~mieszkaniec 1 miesiąc temuocena: 100% 

    Tylko nie przez Dziarny bo tam niema drogi sołtys nie dziala

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4727 sekundy