REKLAMAfredom
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 czerwca 2024, 12:50

Kiedy dziecko kończy 8 klasę szkoły podstawowej, to piękny moment dla rodziny. Zarówno rodzice, jak i uczniowie są wzruszeni i dumni. Jest to także trudny moment, gdyż wymaga dokonania wyboru kierunku dalszej edukacji.

- Wielu odwiedzających nas rodziców zadaje pytanie: „Jaka jest idealna szkoła?”. Moim zdaniem, idealna szkoła nie istnieje. Możemy znaleźć szkołę doskonale dopasowaną do potrzeb i możliwości dziecka, taką, która rozwinie i wzmocni jego atuty oraz pomoże w pokonywaniu ograniczeń. Poszukujmy zatem szkoły idealnie dopasowanej do potrzeb dziecka – sugeruje Ewa Kołodziejczak, dyrektor szkół niepublicznych ZDZ w Iławie.

g

- Rodzicu, jeśli poszukujesz opcji rozwoju zawodowego dla swojego dziecka, chcesz, żeby nauczyło się dobrego fachu i rozwijało swoją wiedzę ogólną, to idealnym rozwiązaniem jest Branżowa Szkoła I Stopnia ZDZ w Iławie – niepubliczna i całkowicie bezpłatna. Nabór do szkoły właśnie trwa - zapraszamy do Centrum Edukacji w Iławie.

Szkoły branżowe to stale rozwijający się element oferty edukacyjnej Warmińsko-Mazurskiego ZDZ. W tym roku, w I klasie Branżowej Szkoły I Stopnia, przygotowano ofertę kształcenia aż w 31 atrakcyjnych zawodach, m.in.: elektryk, monter instalacji sanitarnych, mechanik pojazdów samochodowych, rolnik, kucharz, sprzedawca, fryzjer, operator maszyn i urządzeń zautomatyzowanego przemysłu drzewnego. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoły na stronie: https://wmzdz.pl/szkoly-w-ilawie/ 

- Obecnie dla naszych uczniów realizujemy projekt unijny „Iławska Szkoła Branżowa I stopnia ZDZ z plusem”, w ramach którego nasza młodzież bezpłatnie korzysta ze szkoleń zawodowych i warsztatów kompetencji umiejętności interpersonalnych i społecznych. Dla każdego zawodu oferujemy dedykowane szkolenia, które poszerzają podstawę programową w danym zawodzie. To ważne, aby uczniowie poza zdobywaniem wiedzy ogólnej i umiejętności zawodowych pracowali także nad budowaniem swojej pozytywnej postawy społecznej i motywacji… - mówi Ewa Kołodziejczak.

Branżowa Szkoła I Stopnia ZDZ w Iławie prowadzi edukację w klasach wielozawodowych, w których praktyczną naukę zawodu realizuje we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami. To najskuteczniejszy sposób uczenia się. W rzeczywistych warunkach pracy uczniowie nie tylko nabywają umiejętności wykonywania zadań zawodowych, ale uczą się samego procesu pracy. To bardzo ważne.

- Od lat nasza placówka słynie z merytorycznego przygotowania uczniów i kursantów. Dodatkowym atutem jest świetna, otwarta na potrzeby młodych, kadra - zauważa Ewa Kołodziejczak. - Dodatkowo warto pamiętać o tym, co wyróżnia nas na tle innych szkół. Oferujemy swoim uczniom możliwość zdobywania wiedzy i umiejętności zawodowych, jak i uzyskiwanie wynagrodzenia za pracę młodocianego ucznia. Młody człowiek ma więc okazję zarobić swoje pierwsze rozsądne pieniądze, uczy się zarządzać kontem bankowym i planować wydatki. To nie jedyny bonus dla uczniów naszej placówki. Szkoła oferuje doradztwo zawodowe, naukę w małych zespołach, powitalny komplet podręczników, bezpłatne kursy zawodowe, a ponadto najlepsi uczniowie nagradzani są naukowymi stypendiami oraz tabletami i laptopami do własnego użytku.  

- Niezwykle ważne jest to – dodaje Ewa Kołodziejczak - że naszym uczniom zapewniamy kontynuację kształcenia w 2-letniej zaocznej Branżowej Szkole II Stopnia już w 14 zawodach. Zatem przez 5 lat, dwuetapowo, prowadzimy ucznia do uzyskania tytułu TECHNIKA i do MATURY. Podejmując drugi etap kształcenia, uczniowie uczą się zarządzać zawodem, planować pracę, organizować, monitorować i nadzorować procesy zawodowe. Obecnie w BSIISt. w Iławie uczy się 175 słuchaczy, co stanowi 39% wszystkich uczniów w tego typu szkołach w woj. warmińsko-mazurskim. Zapraszamy absolwentów branżowych szkół I stopnia do kontynuacji kształcenia.

- Warto pamiętać, że rekrutacja do szkół niepublicznych odbywa się poza systemem elektronicznym. Tam nas Państwo nie znajdziecie, ze względu na charakter szkoły. U nas wystarczy jednak telefon lub mail i we wszystkim pomożemy. Dlatego, jeśli chcesz pomóc w rozwoju zawodowym swojego dziecka - pomyśl o naszej Branżowej Szkole I Stopnia, a docelowo być może Branżowej Szkole II Stopnia.

Dane kontaktowe:

  • Centrum Edukacji W-M ZDZ w Iławie
  • ul. Grunwaldzka 13
  • tel. 89 648 41 81, 507 124 249, 507 124 088
  • ilawa@wmzdz.pl

g

Moc możliwości kształcenia zawodowego w Branżowej Szkole I i II Stopnia w ZDZ Centrum Edukacji w Iławie.

Ilość zdjęć 17

Artykuł sponsorowany.

REKLAMAgeodeta
Swojak
Artykuł załadowany: 0.423 sekundy