ZDZ
REKLAMACastrorama
wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 czerwca 2024, 07:39 komentarzy 26
Zdzisław Zdzichowski nowym dyrektorem DPS w Suszu.

Zdzisław Zdzichowski nowym dyrektorem DPS w Suszu. (Fot. archiwum ZUK w Suszu.)

18 czerwca rozstrzygnięto konkurs ogłoszony wcześniej na stanowisko dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Suszu - jednostki samorządu Powiatu Iławskiego.

- Postępowanie konkursowe kończy się wyborem Pana Zdzisława Zdzichowskiego, zamieszkałego w Adamowie - czytamy w dokumencie podpisanym przez Starostę Powiatu Iławskiego Bartosza Bielawskiego.

Jak dalej informuje samorządowiec, komisja konkursowa przeprowadziła dwa etapy postępowania konkursowego i dokonała wyboru.

- Pan Zdzisław Zdzichowski spełnia wszystkie wymagania formalne określone w konkursie, tj. posiada wykształcenie wyższe magisterskie i wymagany staż pracy w pomocy społecznej, w tym wieloletni staż pracy na stanowisku kierowniczym w pomocy społecznej [oraz] uzyskał tytuł Organizatora Pomocy Społecznej - uzasadnia w dokumencie starosta Bielawski. - Zaprezentowana [przez niego] koncepcja funkcjonowania Domu Pomocy Społecznej została zaakceptowana przez członków Komisji [...], podał przykłady własnych rozwiązań dotyczących poprawienia funkcjonowania DPS w Suszu.

Stanowisko, na które prowadzono nabór, zwolniło się po śmierci w marcu tego roku poprzedniego, wieloletniego dyrektora. Śp. Henryk Stańczyk kierował Domem Pomocy Społecznej w Suszu od 20 listopada 1984 r. 

W okresie przejściowym Zarząd Powiatu Iławskiego powierzył placówkę Joannie Mazurkiewicz, zastępcy dyrektora w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie.

Nowy dyrektor DPS w Suszu przez wiele lat był zastępcą burmistrza Susza (za czasów Krzysztofa Pietrzykowskiego). W tegorocznych wyborach samorządowych sam ubiegał się o stanowisko burmistrza, ale bezskutecznie. Ostatnio pracował jako prezes Zakładu Usług Komunalnych w Suszu. Nowy burmistrz Marcin Mądry po wygranych przez siebie wyborach postanowił zatrudnić innego prezesa.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
Swojak

24Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Suszanin 24 18 dni temu

  Cenę wody to dopiero zobaczymy jak zamknął inne działy,żeby to się utrzymało.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dżonu 23 22 dni temuocena: 80% 

  dlaczego usuwa się komentarze ?????????

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Prawda 22 21 dni temuocena: 100% 

  Bo są wulgarne? Bo są hejterskie? Bo są poniżej jakiekolwiek poziomu kultury? Bo obrażają? Bo godzą w dobre imię? Bo gdyby trzeba było napisać pod własnym imieniem nazwiskiem, to pod tym postem i każdym dotyczącym ZUK-u w Suszu byłoby pusto?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Miał wizję ma sny 21 22 dni temuocena: 67% 

  Pani kierowca jeździła na początku transportu a potem się zwolniła i po chwili wróciła ale za biurko, a jeździła za nich bo zaczęli się kierowcy zwalniać bo takim dobrym płatnikiem byli.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sąsiad 20 22 dni temuocena: 86% 

  Zmiana burmistrza, zmiana prezesa ZUK , tylko porządki po staremu, brzozy z ołtarza z Bożego Ciała już ponad 3 tygodnie leżą na Piastowskiej pod salą gimnastyczną.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bajlando 19 23 dni temuocena: 63% 

  rzymam kciuki za Pana ,wszyscy pracownicy liczą ,że położy Pan temu kres.

  Edytowany: 23 dni temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pracownica DPSu 18 23 dni temuocena: 79% 

  Black, nie wiem, czy to się stało że szkodą dla Lucy czy DPS, że został wybrany ten, a nie inny człowiek. Nowy pan dyrektor to ma taką wiedzę o niepełnosprawności jak jego niedawny dyrektor naczelny o balecie. Żałosne jest to, że na takie stanowiska wybiera się ludzi politycznie ustawionych, a nie ludzi z prawdziwymi kompetencjami i ogromną empatią, bo w takiej pracy to są cechy nadrzędne. Ciekawa jestem jak będziesz stary niedoleżny i w pampersie, to do jakiego DPSu chciałbyś trafić. Każdy wie, że w takich instytucjach różne rzeczy się dzieją, a wszystko przez nieodpowiednich ludzi na stanowiskach. Daleko nie trzeba szukać, wystarczy dobrze się rozejrzeć na naszym podwórku i niby każdy wie, a nikt nie reaguje, wstyd.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a kto posprząta? 17 23 dni temuocena: 80% 

  nawali w pampersy?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~SAS 16 23 dni temuocena: 83% 

  Żenada, żenada i jeszcze raz żenada!!! Przygadywał kocioł garnkowi (PO PISowi) a wszyscy po jednych pieniądzach!!! Do wora w wór do jeziora (tylko nie do suskiego aby się dziadostwo nie rozplemiło)!!! Układy, układziki a Ty szaraku głosuj i ciesz się że ktoś od czasu do czasu poklepie Cię po ramieniu!!Żenada, żenada i jeszcze raz żenada!!PS.:Masny na vice dyrektora i jadziem dalej z ciemnotą!! :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Maria 15 23 dni temuocena: 79% 

  Koń by się uśmiał... Od tygodnia wiadomo, że wygrał. Bielawski i Redżina go popierali, więc to było oczywiste, że nie mogło być inaczej. Toć niech chłop dopracuje do tej emerytury. Na fizycznego się nie nadajell :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~black 14 23 dni temuocena: 79% 

  No a Lucy musi obejść się smakiem po stanowisku dyrektora DPS

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 13 23 dni temuocena: 100% 

  I tak od lat politycy śmieją się nam w twarz...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Suszek 12 23 dni temuocena: 100% 

  (...) Od dawna było wiadomo że P. Zdzichowski nie zagrzeje miejsca w ZUK, dlatego w czasie kampanii złożył wypowiedzenie w ww. miejskiej spółce aby mieć wolna bramkę na nowe stanowisko w DPS, (...).

  Edytowany: 23 dni temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~szok 11 23 dni temuocena: 92% 

  Jak ten człowiek się całe życie ślizga, nic tak naprawdę nie robiąc... Jak był prezesem ZUK potrafił w godzinach pracy siedzieć w domu i udawać, że go nie ma. Co by nie mówić, z DPS do domu będzie miał bliżej.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~suszak 10 23 dni temuocena: 92% 

  Nowe porządki w suskiej komunalce? Pracownicy ZUK mówią iż nowy prezes zamierza zwijać działalność tej jednostki. Firma posiada warsztat mechaniczny, który obsługuje tą jednostkę oraz świadczy usługi dla mieszkańców. Nowy chce to zamknąć, mechaników zwolnić. Firma posiada kilka aut ciężarowych świadczących przewozy towarów na rynku krajowym. Nowy chce kierowców zwolnić auta sprzedać. A na koniec najlepsze. Do utrzymania czystości ulic i chodników używana jest zamiatarka mechaniczna. Nowy prezes kazał ją także sprzedać i przejść na zamiatanie ręczne (miotły). Czy to jest XIXw? Może sam prezes zamiecie alejkę (5,7 km) wokól jeziora na Triathlon? Marcin, jesteś burmistrzem to się zainteresuj co się dzieje w tej spółce.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pani kierowca 9 23 dni temuocena: 50% 

  "Pani kierowca " Nie była kierowca tylko osoba ,która zajmowała się transportem i wsiadała za kierowców kiedy mieli urlopy z tego co mi wiadomo

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Susz 8 23 dni temuocena: 64% 

  Mniejsze firmy transportowe upadają, wystarczy popytać... Zakup samochodów ciężarowych, to był strzał w kolano. Pani kierowca, którą tak się chwalili, więcej przesiedzi w biurze, niż za kierownicą. Tak, przesiedzi i sprawia wrażenie że pracuje.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Za między 7 23 dni temuocena: 60% 

  Przecież jak by był dobrym burmistrzem to dalej by siedział w Lidzbarku, tam nic nie potrafił to tu go wzięli żeby wszystko rozwalic gratulacje nowemu burmistrzowi że takiego powołał

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~For fun 6 23 dni temuocena: 57% 

  No jeśli jakiś dział nie przynosił zysków i był nie rentowny to chyba normalne ze się takie działy zamyka. To chyba dobrze ze nowy prezes nie chce dokładać do interesu jak jego poprzednicy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Yhy 5 23 dni temuocena: 54% 

  I bardzo dobrze że likwiduje zakład mechaniczny i usługi transportowe. Nie do tego została powołana spółka. Woda, kanaliza, budynki komunalne i porządek w Suszu. Tym powinna zajmować się spółka a nie dyrdymalami Masnego finansowanymi przez mieszkańców w cenie wody. I jeszcze połowę tej administracji zwolnić , zatrudnionych po znajomości, ale przede wszystkim bez potrzeby, za to dobrze zapłacić fizycznym pracownikom, wtedy nie będzie problemu z chętnymi do pracy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~AD 4 23 dni temuocena: 83% 

  "... a mój mąż z zawodu jest dyrektorem" jak to było w klasyku. Przeraża mnie to ciągłe upychanie swoich... rzygać się chce. Człowiek PO, to jak w ZUK-u prezesowska posadka się skończyła, to partyjni koledzy z powiatu znaleźli kolejną ciepłą posadkę tym razem dyrektorską.... Czekamy jeszcze gdzie Pan Masny wyląduje? W jakiej powiatowej instytucji? Rzygać się chce.....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~WyMyOni 3 23 dni temuocena: 50% 

  Pozazdrościć "wam" wolnego czasu na oczekiwanie gdzie kto wyląduje. "Wy" czekacie, "wy" oceniacie, "wy"komentujecie. A może tak w lustereczko proszę spojrzeć? I najpierw sprawdzić czy jesteście tak zajebiści, że zyskaliście odznakę Naczelnego Zaglądacza do Cudzych Łóżek? Zalecałabym wytarcie kącików ust z żółci. I maść na ból wiadomo czego.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Z 2 23 dni temuocena: 33% 

  Pam Masny prywatke pociagnie bez problemu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4415 sekundy