REKLAMApluszak
REKLAMAinkubator

Sport

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 czerwca 2024, 11:29 komentarzy 3
Największą atrakcją Festynu Rodzinnego Akademii IKS Jeziorak Iława była pozorowana akcja ratunkowa – gaszenie, a następnie rozcinanie samochodu, który uległ wypadkowi

Największą atrakcją Festynu Rodzinnego Akademii IKS Jeziorak Iława była pozorowana akcja ratunkowa – gaszenie, a następnie rozcinanie samochodu, który uległ wypadkowi (Fot. Mateusz Partyga)

Akademia piłkarska IKS Jeziorak, przy ogromnej pomocy rodziców młodych futbolistek i futbolistów, zorganizowała po raz kolejny Festyn Rodzinny. Do wydarzenia doszło wczoraj na stadionie miejskim przy ul. Sienkiewicza 1. W przyjaznej atmosferze sportu i zabawy zbierano przy okazji pieniądze na bieżącą działalność Akademii.

50 kg kiełbasy! 15 kg karkówki! 120 kg ziemniaków, na bieżąco obieranych i krojonych!

Organizatorzy niedzielnego Festynu Rodzinnego, czyli Akademia IKS Jeziorak Iława oraz jej Rada Rodziców zadbała o podniebienia gości wczorajszego wydarzenia. A tych ostatnich było sporo – po raz kolejny okazało się, jak mocna wspólnota jest wokół Iławskiego Klubu Sportowego, jak duży potencjał ma Jeziorak. A wiadomo nie od dziś, że to właśnie dzieci i młodzież są przyszłością, także klubów sportowych.

Gospodarzami obiektu oraz wydarzenia byli wczoraj przede wszystkim rodzice piłkarek i piłkarzy trenujących w Akademii IKS oraz jej kierownictwo. Na przykład koordynator Marcin Goniszewski wraz z Grzegorzem Tęczą, rodzicem jednego z piłkarzy, sami przetransportowali te 120 kg ziemniaków, które następnie posłużyły do stworzenia 200 porcji frytek (wszystkie poszły!). Osób pracujących na rzecz festynu było oczywiście dużo więcej, rodzice wywiązali się ze swego zadania znakomicie!

ZOBACZ ZDJĘCIA: Festyn Rodzinny Akademii Jezioraka Iława (23 czerwca 2024). Fot. Mateusz Partyga / Info Iława

Ilość zdjęć 41

Pamiętać też trzeba o sponsorach, którzy zapewnili jedzenie na grilla i nie tylko, a także o instytucjach, które wsparły wydarzenie swoją obecnością i atrakcjami. Było mnóstwo sportu, ale także zabawy dla najmłodszych. A chyba największą atrakcją była pozorowana akcja ratunkowa – gaszenie, a następnie rozcinanie samochodu, który uległ wypadkowi. Tu swoje pięć minut miała iławska straż pożarna, nie brakowało też stoiska policji, smoczych łodzi, sanepidu czy PCK.

Oczywiście wśród dzieci największą popularnością cieszyły się dmuchańce i malowanie twarzy. A jak już ktoś zgłodniał, to mógł zjeść np. pyszne ciasto popijając je kawą lub herbatą.

7 800 zł – tyle pieniędzy udało się zebrać podczas wczorajszego Festynu Rodzinnego na rzecz Akademii Jezioraka Iława.

Rodzice zawodniczek i zawodników pokazali po raz kolejny, że tworzą prawdziwą rodzinę Jezioraka. Oby przetrwała ona jak najdłużej…

sport

zico

kontakt@infoilawa.pl

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

TEMATY sport
REKLAMANAJLAK
Swojak

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~kalosz 3 23 dni temuocena: 50% 

  Gdyby jeszcze te kiełbasy na rożnach były z 96% mięsa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Witek 2 23 dni temuocena: 60% 

  Byłeś? Jadłeś?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ktoś 1 23 dni temuocena: 86% 

  Jedzenie akurat jak dal sportowców. Smaczne i zdrowe ;-)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 1.1363 sekundy